агенція новин

Репортаж з шостого українського з’їзду "Космопошуку" (ФОТО)

Український шостий з’їзд "Космопошуку" у цьому році проходив на узбережжі Чорного моря – поблизу села Круглоозерка, що на Херсонщині. Місце зустрічі було вибране не випадково, і зовсім не через море. Космопошуковців більше цікавила тутешня аномальна зона, яка, власне, й стала основним об’єктом їхніх польових досліджень.

Проте, перш ніж потрапити на те дивакувате поле, заїжджі мисливці за привидами спілкувалися з місцевими знатоками. За планом - з’їзду передувала учнівська конференція: «Розвиток пізнавального інтересу молоді до природних явищ та космосу засобами дослідницької діяльності».

Організували конференцію: Марія Долина, методист предметів фізико-математичного циклу методичного кабінету відділу освіти Голопристанської районної державної адміністрації за сприяння Лідії Чуприни, начальника відділу освіти, а також Наталія Девятаєва, вчитель фізики вищої кваліфікаційної категорії, координатор Голопристанського районного відділення Херсон-Космопошуку та Олександр Дзісь, вчитель фізики та астрономії другої кваліфікаційної категорії Круглоозерської загальноосвітньої школи, член Міжнародного астрономічного союзу.

Провели конференцію: Марія Долина, методист предметів фізико-математичного циклу методичного кабінету відділу освіти Голопристанської районної державної адміністрації і Наталія Девятаєва, вчитель фізики вищої кваліфікаційної категорії, координатор Голопристанського районного відділення Херсон-Космопошуку. До речі, Наталія Іванівна очолює науково-творчий осередок «Зоряний Ключ», який діє в Голопристанській ЗОШ №3.

З 1995 року члени осередку працюють в системі МАН – Малої академії наук України, в секціях фізики, електроніки, астрономії, біології, геології, психології, екології, права, космічної медицини. Вихованці осередку «Зоряний Ключ» мають більше 70 дипломів переможців у різних наукових конкурсах школярів, з них половина – всеукраїнського рівня.

- Ми, - розповідає Наталія Девятаєва, - разом з космопошуковцями зібралися в актовій залі Голопристанської загальноосвітньої школи № 3. Місця вистачило всім, і було цікаво. А те, наскільки важлива наша робота, можна судити по увазі з боку місцевої влади та колег. На конференцію завітали: Олег Васильович Олексюк, заступник голови Голопристанської районної адміністрації з гуманітарних питань, Лідія Миколаївна Чуприна, начальник відділу освіти районної державної адміністрації, Ольга Юріївна Храмцова, директор Херсонського обласного планетарію, Олексій Михайлович Ткачов, вчитель Херсонського фізико-технічного ліцею, який, до речі, свого часу у складі української делегації об’єднання «Русич» відвідав Центр підготовки космонавтів у Підмосков’ї, представники 25 загальноосвітніх шкіл нашого краю, районних станцій юних техніків та юних туристів, 17 членів Космопошуку з Києва, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Одеси, Москви, Рязані, Вінниці, Білгород-Дністровського. Хочу ще сказати, - продовжує Наталія Іванівна, - що наша актова зала була старанно прикрашена дитячими малюнками про космос і космонавтів, космічну техніку, стіннівками до Дня космонавтики, поробками декоративно-прикладної творчості «Космічні фантазії», виставлено діючі моделі та макети космічної техніки, створені гуртківцями станції юних техніків за власними конструкціями. Адже конференція була перш за все присвячена 50–річчю від дня першого польоту людини в космос – Юрію Гагаріну. Присутніх особливо здивували декілька примірників квітневих 1961 року газет «Известия» з фотокартками та текстовими повідомленнями про політ Юрія Гагаріна в космос, збережених учителем історії Голопристанської ЗОШ № 3 Роман Т.І.

 

На фото: Марія Доліна, Владислав Канюка, Ольга Храмцова та школярі, учасники конференції

 

Зокрема щодо доповідей на конференції. Про космонавтику до нашої ери та про те, чи всі НЛО аномальні - розповів Александр Пєтухов з Москви (на фото). Проблеми ідентифікації фотознімків аномальних явищ – розкрив Василій Довгошей з Рязані. Про Олешківську пустелю повідав Віталій Бублик з районної станції туристів, а про Херсонський планетарій – його директор Ольга Храмцова. Про деякі аномальні зони України розповів Владислав Канюка, уфолог із Запоріжжя.

Не менш цікавими були й учнівські доповіді. Ось деякі з них.
«Геофізичні дослідження «аномальних утворень» на території Чорноморського біосферного заповідника», автори: Дмитро Пархоменко (11 клас) та Павло Авдєєв (7 клас) з Голопристанської гімназії.
«Туманності Всесвіту» - тема доповіді Олександра Пащенка (10 клас) з Рибальченської ЗОШ.
«Екологічні проблеми космонавтики» - доповідь Марії Каландій та Яни Чекети (10 клас) з Олексіївської ЗОШ.
«Організм і космос» - тема Поліни Коваленко (9 клас) із Залізнопортівської ЗОШ.
«Зоряні «шляхи» чи земляні чудовиська?» - на це запитання спробували відповісти Андрій Шкіль (11 клас) та Павло Єрємєєв (9 клас) з Голопристанської гімназії.
«Розумне життя як космічний фактор (до питання участі українців в освоєнні космічного простору)» - доповідь Анастасії Рахімової (10 клас) з Чулаківської ЗОШ.

"Конференція в школі і сам з’їзд, - сказав Владислав Канюка, - були корисними. Ми поспілкувалися, обмінялися інформацією. Одним словом, цікаво. А ось аномальна зона там – негативна. Я пішов з двома товаришами. Так, уявіть собі, у мене годинник зупинився, у товариша став показувати час на три години вперед. Наш фотоапарат "вмовк”. А вийшли із зони – і годинники, і камера знову працювали, як нічого і не сталося. Вельми негативна зона. Втім, вночі мені поталанило спостерігати літаючого інопланетянина – без крил і без хвоста. Погукав товаришів, кажу, давайте камеру. Та камера не вмикалася, що ми їй не робили, аж поки той інопланетянин не улетів. А ще в тій зоні відчуваєш себе якось незатишно. Ми нервували. Планували бути дня три в зоні, обмежились одним”.

 

За матеріалами пізнавального тижневика Вісник Альфа Центавра

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


25.05.2011 64 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
19.02.2018

Згідно Закону “Про статус депутата місцевої ради” – депутат міськради має не рідше, як раз на місяць проводити прийом громадян.  ГО “Центр Політичних Студій” вже вчетверте здійснюють перевірку депутатів Івано-Франківсь

64 0
19.02.2018

Станиславівська фортеця існувала півтора століття – з 1662 до 1812 року. На її спорудження, модернізацію, утримання пішли страшні гроші.

145 0
18.02.2018

До Вашої уваги підсумки восьмого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика.

179 0
15.02.2018

Пропонуємо Вам ознайомитись за кого з прикарпатців вже навесні вболіватимемо у найвищому футбольному дивізіоні країни.

480 0
10.02.2018
Анатолій Звіжинський

Співпраця між івано-франківським ЦСМ та Zenko Fоundation стартувала в 2016 році під час першого міжнародного культурного форуму Zenko Platform, продовжилася у виставкових проектах 2017 року: «Чеч» (с.Татарів), «Show promise» (Львів

330 0
07.02.2018

Кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ заступнику начальника Патрульної поліції Івано-Франківської області АндріюТірону, який, власне, і курує формування дорожньої поліції.

1254 0

У цьому тексті немає й слова про Україну чи українців, але думаю, що багатьом з нас такий спосіб мислення здається “своїм”, багато хто з нас міг би підписатися під кожним твердженням виступу.

155 0

Вчіться в успішних: Труханов - має російський і грецький паспорти, має гроші, друзів у Лондоні та москві, а попри те повертається в Україну, не зважаючи на кримінальну справу. Саакашвілі - має голанську ксіву, сім'ю в Європі, кінці у США, а попри те праг

411 0

«Всі люди брешуть», - казав герой популярного американського серіалу. Це здається банальністю, якщо не замислитися.

264 0

Пішла по ЗМІ інформація, що новий Пасічнянський міст вже зараз, на старті, «зріс в ціні» майже вдвічі.

460 0
12.02.2018

Знаменитий учений Скотт Уорінг, який спеціалізується на вивченні НЛО зобразив на камеру непізнаний літаючий об'єкт, фактично невидимий для очей людини. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ. Відео, на якому ми бачемо сліди присутності неопізнаного літальног

315 0
12.02.2018

Британські уфологи оприлюднили приховану інформацію про найбільш загадкові спостереження НЛО, що відбувалися в північній частині Англії в 1980-х роках. Перший випадок з участю НЛО стався в місті Дарвен, графство Ланкашир, в листопаді 1985 року. Тоді прот

299 0
06.02.2018

Запуск відбувся о 22:45 за київським часом.    6 лютого, відбулася історична подія SpaceX успішно запустила найпотужнішу в світі ракету Falcon Heavy. Falcon Heavy злетіла з космодрому ім. Джона Кеннеді на мисі Канаверал у штаті Флорида, п

629 0
17.02.2018

У проповіді під час ранішньої Святої Меси в каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 16 лютого 2017 р., Святіший Отець перестеріг перед небезпекою вдаваного посту, що супроводжується погорджуванням іншими людь

186 0
12.02.2018

Це мала бути звичайна операція на серце. Але вона раптом перетворилася в сторінку з історії релігії і медицини: фотограф зробив знімок, коли в секунду смерті тіло пацієнта покидала його душа.

561 0
12.02.2018

Одна молода та красива дівчина прийшла до свого духовного отця-наставника на пораду.

413 0
19.02.2018

В даному місці вже давно заплановано відновити дитячий садок, який знаходився там раніше.

826 1
17.02.2018

Департамент архітектури оголосив конкурс на визначення переможців ескізних проектів пам’ятника «Народному вчителю». Встановити його планують на розі вулиць Петрушевича-Франка. З відповідною ініціативою виступили міський голова Руслан Ма

193 0
14.02.2018

До слова, саме Тетяна Петрова є першою українкою за роки Незалежності, яка стартувала в такій дисципліні, як могул.

593 0
13.02.2018

Українська телеведуча Катя Осадча поділилась стильними світлинами з відпочинку в курортному місті Буковель.

1396 0