Ректора ІФНТУНГ Євстахія Крижанівського обрано академіком Національної академії наук України (фото)

 

 

Сьогодні відбулась прес-конференція дійсного члена (академіка) Національної академії наук України, ректора ІФНТУНГ Євстахія Івановича Крижанівського.

 

Для університету нафти і газу та й для усієї Західної України нещодавно, 6 березня, відбулась знаменна подія: Євстахій Крижанівський, ректор ІФНТУНГ отримав найвищий науковий титул – звання академіка наук, передає Фіртка.

 

За весь час існування НАН України тільки троє професорів із Івано-Франківщини були удостоєні звання академіка Національної академії наук України. Наразі Євстахій Крижанівський, вихідець з Побережжя Тисменицького району, є єдиним в області дійсним членом НАН України.

 

Привітати з почесним званням ректора завітав до університету нафти і газу голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук.

 

«Мене переповнює гордість, адже я повною мірою формувався як людина, як спеціаліст завдяки Євстахію Івановичу. І для мене сьогодні честь від імені облдержадміністрації, від імені депутатського корпусу привітати Вас з такою подією. Це дійсно на сьогоднішній день єдиний академік на теренах нашої області, який працює, віддаючи душу і серце, я знаю як він фанатично віддається своїй справі. Хочу сказати, що присвоєння Вам звання академіка в день Євстахія було символічним. Тож хочу побажати Вам міцного здоров’я, мирного неба, наснаги. Ви сьогодні є прикладом партіотизму мешканців нашої області, це проявляється у вашій роботі, у відношенні до студентів, а також у тому, як Ви допомагаєте мені, голові ОДА, у цей складний енергетичний кризовий час. Я Вам дуже дякую і низько схиляю голову. Бажаю многих, благих літ», - побажав Олег Гончарук.

 

Після привітань, ректор ІФНТУНГ, академік НАН України Євстахій Крижанівський зауважив, що структура наукових досліджень має відповідну ієрархію і координує всі дослідження Національна академія наук України. І, прийшовши на посаду ректора університету, спільно з коллективом, було поставлено велике завдання, щоб університет попав у відповідні рейтинги і виконував ті завдання, які були перед ним поставлені.

 

"Сталось так, що потрібно було формувати нову вищу освіту після розпаду Радянського Союзу. Тому в університеті пройшли певні перерозподіли напрямів підготовки. Тоді нафтогазова справа, якій зобов'язаний був служити наш університет в Україні, була ліквідована. Акцент в діяльності університету ставився на гірництві. Однак нам треба було робити кроки, щоб забезпечити входження України в Європейський освітній простір. Дуже важко приходилось переконувати керівництво держави, що нафтову справу у нашій державі треба зберегти. Мені як ректору, єдиного на той час Інституту нафти і газу прийшлось тричі робити доповіді на колегії Міністерства і виступати на трибуні Верховної Ради. Так склалось, що Україна протягом багатьох років будувала так свій енергетичний баланс, в якому понад 60% займали нафта і газ і вся інфраструктура була побудована на цьому. А в 60-ті роки величезні запаси в українських надрах були спустошені, оскільки ми перші в Європі здійснювали промисловий видобуток нафти й газу і транспортували його в Москву, Ленінград, Молдавію», - розповів Євстахій Крижанівський.

 

За словами Крижанівського, як тоді, так і тепер, ВНЗ поставив перед собою завдання досягти статусу дослідницького університету.

 

«Ми поставили перед собою завдання, щоб вцілому наш університет піднявся на найвищу сходинку. Нас змушує це робити життя, адже нам це дасть можливість стати мобільнішими та контактувати на міжнародному рівні. Відтак, наразі у нас ідуть приготування до визначення такого статусу. У зв’язку з прийняттям нового Закону України про вищу освіту вже чітко визначені критерії. Зокрема, в ньому вказано, що тільки той університет, який забезпечив прорив на рівні держави має право отримати статус дослідницького. Це напрям, над яким ми сьогодні працюємо: забезпечення енергетичної безпеки держави через збільшення власного видобутку газу», - зазначив Крижанівський.

 

У зв'язку з цим Євстахій Крижанівський отримав персональне завдання президента НАН України академіка Бориса Патона, створити відповідну концепцію.

 

Відтак, Крижанівський заявив, що на сьогодні така концепція сформована.

 

«Сьогодні ми знаємо, що маємо казати Уряду, якою дорогою ми маємо спрямувати бізнес, щоб ми перестали бути залежні від імпорту газу і особливо від споживання російського газу. Ми знаємо яким чином добувати газ і якщо треба буде видобувати сланцевий газ – то ми також знаємо, як це робити без шкоди довкіллю», - повідомив академік Крижанівський.

 

Варто зауважити, що вибори дійсних членів (академіків) і членів-кореспондентів Академії проводяться за рішенням президії не рідше ніж один раз на три роки за наявності вакансій в умовах широкої поінформованості наукової громадськості. На всіх етапах виборів президія створює необхідні умови для всебічного обговорення кандидатур. Дійсні члени (академіки) обираються із числа членів-кореспондентів Академії, які мають вагомі досягнення в науці, підготовці наукових кадрів та формуванні наукових шкіл і працюють в Україні. Кандидатами, обраними у дійсні члени (академіки), вважаються особи, за яких проголосувало не менш як дві третини дійсних членів (академіків), які брали участь у голосуванні.

 

На нещодавніх виборах з чотирнадцяти кандидатів було проголосовано за дванадцятьох. За Євстахія Крижанівського на виборах не було жодного голосу проти, всі одноголосно проголосували за.

 

Колектив ІФНТУНГ побажав Євстахію Івановичу творчого натхнення в досягненні нових наукових звершень, успіхів у багатогранній й діяльності, удачі та доброго здоров’я.

 

 

 

 

 

 

 

 


11.03.2015 1250 0
Коментарі (0)

10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

9916 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1697
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1588
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2606
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4414
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3112

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

149

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

927

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1335

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1227
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1601
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1361
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1123
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

480
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

551
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1759
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1758 7
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20250
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

234
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

582 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

625
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

966