Рекомендації щодо економії витрат на електроенергію

 

Використання альтернативних джерел енергії та електричних систем опалення - впевнений вибір, який вже давно зробила Європа та інші розвинені країни світу. Аналізуючи їх досвід, можна точно сказати, що мінімізація споживання природного газу - правильний крок, який робить зараз і наша країна.

Гостра газова проблема та, як наслідок, всебічне стимулювання урядом переходу на обігрів електрикою зчинили в Україні справжній бум на електричні системи опалення. Населеннякупляє електрообігрівачі у магазинах, міняє старі газові системи на електричні або встановлює останні як додаткове джерело опалення. І хоча тарифи на електроенергію не варто й порівнювати з неймовірно високими цінами на газ, вона також не дешевіє. Як же можна мінімізувати витрати на електроопалення?

 

Ось декілька корисних порад, дотримуючись яких, ви значно з економите свої кошти, не обмежуючи себе у теплі й комфорті.

  1. Фінансові витрати на електроопалення безпосередньо залежать від теплоізоляції приміщення. Не варто чекати морозів, щоб звернути увагу на прогалини в утепленні вашої будівлі. Жодна система опалення Вас не врятує, якщо приміщення має великі тепловтрати (тонкі стіни, щілини, недостатньо утеплені покрівля, фасад, вікна тощо). Про енергозбереження потрібно піклуватися постійно. Утеплення помешкання дозволить вам зменшити витрати на опалення, забезпечить комфорт і затишок. Зараз існує велика кількість технологій, сучасних матеріалів. Навіть маленька, як сірник, щілинка - це тепловтрати теплого повітря. А навіщо Вам обігрівати вулицю?
  2. двотарифного лічильника обліку електричної енергії дає змогу економити кошти за спожиту електроенергію.При встановлені такого лічильника, витрати на електроенергію будуть рахуватись за такою схемою: з 7:00 до 23:00 електроенергія оплачується за 100%-м «денним» тарифом, а з 23:00 до 7:00 - за так званим «нічним» тарифом, тобто 50% від існуючого тарифу. Тут немає підводних каменів - використовуйте максимум електроенергії вночі та економте.
  3. Управляйте вашими електричними обігрівачами за допомогою терморегуляторів (термостатів), які реагують на температуру повітря в приміщенні. У кожну кімнату встановлюється один терморегулятор, який управляє роботою опалювального обладнання, що у ній встановлено (це може бути як один обігрівач, так і декілька). Якщо у вас обігрівачі з проводом і вилкою, кожен з них можна підключити за допомогою індивідуального розеткового термостата (він вставляється у розетку, а в нього-вилка панелі). Терморегулятор забезпечить суттєву економію електроенергії. Окрім того, термостати можуть підтримувати мінімальну температуру при тривалій відсутності людей в приміщенні, що дуже зручно у випадку з заміськими, дачними будиночками або на час відпусток, відряджень. Обов'язково використовуйте з електроопаленням програматори, щоб планувати роботу системи опалення погодинно/потижнево, і отримуйте додаткову економію електроенергії - до 30%. Вони вмикають обладнання лише в потрібний час або через необхідні інтервали часу, наприклад, весь день система опалення працює в «підтримуючому» режимі, а за годину до вашого повернення додому «підганяє» температуру в помешканні до комфортного для вас показника.
  4. Оформіть тариф на електроопалення. Цей тариф передбачений чинним законодавством. Згідно з Постановою НКРЕКП від 26.02.2015 №220, власники приватних будинків та квартир, обладнаних системою електричного опалення в установленому порядку, в опалювальний період (з 1 жовтня по 28 лютого 2017 року) оплачують електричну енергію за так званим зниженим тарифом -по 71,4 коп. до 3600 кВт/год включно.


13.12.2016 1110 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

560
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1742 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1087 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

522
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6869 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11322 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

298

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1029

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1085

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1075
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

237
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1044
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

810
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

673
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

645
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2906
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4406
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18402
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

256
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

323
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

632
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

734