Реабілітаційний центр у Коломиї спеціалізуватиметься на неврологічних і травматологічних проблемах

 

 

У Коломиї на базі відомчої залізничної лікарні створюють реабілітаційний центр на 150 ліжкомісць.

 
 
Основні формальності – переобрання лікарні сесією облради у власність громади області – медики відбули. Відтепер у центрі на вулиці Шкрумеляка прикарпатці зможуть відновлювати своє здоров’я. Першочергово – медики забезпечуватимуть фізіологічною реабілітацією українських військових, які захищають Україну в зоні бойових дій.
 

Головний лікар залізничної лікарні Володимир Федоришин не приховує радості: адже лікарню взагалі могли закрити, а так приміщення не лише зберегли, але й за їхнім прикладом почали створювати реабілітаційні центри по всій Україні, пише «Дзеркало Коломиї».

 

Минулого тижня Івано-Франківська обласна рада дала згоду на передачу лікарні «Львівської залізниці» у Коломиї з державної власності у розпорядження області. На її базі створять лікарню відновного лікування, іншими словами – реабілітаційний центр. Двері медзакладу будуть відчинені не лише для коломиян, а й для всіх прикарпатців – тих, які перенесли інсульти та мають інші неврологічні розлади. У першу чергу, цей заклад має забезпечити фізіологічною реабілітацією військовиків, поранених на Сході.

 

– Реабілітаційні центри бувають різних профілів. Ми ж обрали неврологію і травматологію, – розповідає Володимир Федоришин. – Чому саме такий профіль? Він найнеобхідніший. Ті ж воїни АТО часто мають черепно-мозкові травми, у них є часто відриви верхніх і нижніх кінцівок, порушення їхніх функцій, поранення хребта. Після таких травм і контузій вояки потребують відновлення. У центрі будемо його надавати. Наприклад, наші медики мають навчити людину після інсульту взяти до рук чашку, ложку, напитися самостійно води зі склянки, тобто хворий має знову навчитися себе обслужити.

Вже зараз на відкриття центру очікують кілька військових, поранених у зоні АТО. «Днями до нас приходила мати кіборга, який кілька місяців обороняв Донецький аеропорт. Чекають на відкриття, бо необхідна реабілітація після поранення», – каже В. Федоришин.

 

Коли півроку тому постало питання про закриття залізничної лікарні, медики почали бити на сполох та шукати різні виходи, аби врятувати установу. Як пригадує Володимир Федоришин, ідея про створення реабілітації для українських військових у Коломиї у нього виникла ще задовго до новини про закриття залізничної лікарні.

 

«Тоді, як планувалося, ми хотіли проводити реабілітацію, спираючись на співпрацю з ФСК «Локомотив» – з басейном, тренажерами, їдальнею. У лікарні бійці проходили б лікувальні процедури, а там – відновлювальні. Була б шикарна реабілітація. Нам це вдалося би, – прогнозує Федоришин, – адже тоді ми були однією структурою від «Львівської залізниці». Також у «Локомотиві» є готельний комплекс, де могли б переночувати рідні бійців».

Попереду у центрі ще чимало роботи. Щоб довести приміщення до стандартів, необхідно вкласти десятки мільйонів гривень. Торік влітку «Львівська залізниця» провела зовнішній ремонт приміщення, утеплила його, а також встановила новий дах та вікна.

 

"Зараз постало питання про забезпечення лікарні оснащенням та інвентарем і завершення ремонту всередині приміщення. Теперішні умови не зовсім підходять. Проте цим питанням перейняли голова Коломийської РДА Любомир Глушков та керівництво області, – каже В. Федоришин. – Також прогнозовано, що у нас виникне проблема з кадрами. Скажу відверто, в Україні взагалі важко знайти професіоналів з реабілітології. У Вінницькому медичному університеті недавно відкрили кафедру, яка готує реабілітологів. Тобто держава почала працювати у цьому напрямку».

 

У новоствореному медзакладі покладають надії на лікарів з Польщі, Чехії та Угорщини. Кажуть, ті не тільки готові навчати наших, але й обіцяють допомогти з оснащенням та інвентарем.

 

Також, як повідомив начальник Департаменту охорони здоров’я ОДА Роман Мельник, на реабілітаційний центр уже передбачена субвенція з держбюджету – 5,6 мільйона гривень. «Гуманітарну допомогу – оснащення та інвентар – для реабілітаційного центру підбирає Угорське посольство, – коментує Роман Мельник. – Також з листом про забезпечення новоствореного центру обладнанням ОДА звернулася до міністра Квіташвілі».

 

У Коломиї медики з нового реабілітаційного центру називають себе першопрохідцями. І зізнаються: недаремно ризикнули – за їхнім прикладом пішли й інші колишні залізничні лікарні по цілій Україні.


05.05.2015 2012 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

879
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

680
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1801
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3122
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2504
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2488

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

145

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

674

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

642

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1515
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

270
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

613
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

570
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

272
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

337
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26977
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

796
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19627
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

369
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

356
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

684
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1184 1