Рятувальники проводять профілактичні рейди водоймами Івано-Франківської області (фото)

 

 

У зв’язку з встановленням сухої спекотної погоди зростає ризик загибелі людей на водних об’єктах, адже береги водойм стають місцем відпочинку та приємного проведення дозвілля великої кількості людей.

 

Так днями, на Чечвинському водосховищі втопився 53-річний мешканець села Цінева Рогатинського району, 11 серпня в Івано-Франківську в річці Бистриця-Солотвинська потонув молодий чоловік, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу УДСНС України в Івано-Франківській області.

 

Для того, щоб запобігти таким трагедіям та нагадати людям правила поводження на водоймах, працівники Управління ДСНС в області щодня проводять рейди місцями масового відпочинку людей. Вони спілкуються з відпочивальники і в доступній цікавій формі розповідають їм про життєву необхідність дотримуватися правил поводження на берегах водойм, наголошуючи на тому що домінуючою причиною нещасних випадків на воді є саме нехтування громадянами елементарних правил безпечної поведінки.

 

Найвідповідальнішими серед відпочивальників є ті, які прийшли на водойму з маленькими дітьми. Вони кажуть, що розуміють ризик, пов’язаний з перебуванням дитини біля води, тож пильно стежать за своїми дітьми, не випускаючи їх з поля зору ані на хвилину.

 

Молоді хлопці та дівчата, які відпочивають на водоймах, з рятувальниками теж спілкуються охоче та відповідають, що розуміють важливість власного життя та здоров’я, тому правил безпечної поведінки дотримуються.

 

Зовсім інша річ – підлітки. Вони під час спілкування з рятувальниками зізнаються, що правила безпечної поведінки пам’ятають з шкільних уроків, проте, вважають, що відпочинок не буде таким веселим і цікавим, якщо відпочивати за правилами.

 

Рятувальники, у свою чергу наголосили на тому, що саме безпечність і легковажність є основними причинами загибелі на водних об’єктах. Швидка течія, глибоке дно, миттєве запаморочення від спеки – все може призвести до трагедії.

 

Для кращого засвоєння всього почутого рятувальники вручили відпочивальникам листівки застережливого характеру, а також сувеніри у вигляді кепок, які не тільки захищатимуть від палючого сонячного проміння, а й нагадуватимуть про прості, але важливі правила безпечної поведінки біля водойм.

 

Управління ДСНС в області вкотре наголошує, що основними правилами безпеки на воді є: правильний вибір обладнаних місць для купання; суворе дотримання правил поведінки під час купання та катання на плавзасобах. Суворо забороняється залазити на попереджувальні знаки, стрибати у воду з човнів, катерів, пірнати з містків, дамб чи високих берегів.

 

Особливого нагляду під час відпочинку поблизу річок, озер чи водойм потребують діти. Як свідчить статистика дитячих трагедій, у воді тонуть саме ті, хто ще не вміє добре плавати, і при цьому заходить у велику воду. Отож, щоб відпочинок на воді був для Вас безпечним, дотримуйтеся порад рятувальників.

 

 


13.08.2015 455 0
Коментарі (0)

02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

1544
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1029
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1381
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

4879 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3483
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7660 7

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

249

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

469

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

823

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

585
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

533
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

635
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17660
04.11.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1383
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

9006 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8467 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

904
04.11.2024

Фільм "Медовий місяць" режисерки Жанни Озірної здобув Ґран-прі на 53 Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість" і приніс авторці почесну статуетку "Скіфський олень".

416
05.11.2024

Шестеро громадян Діксвіл Нотча, віддаленого некорпорованого містечка в північній частині штату Нью-Гемпшир, віддали свої голоси на виборах президента США на дільниці опівночі.

346
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

1131
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

828
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

829