Райрада вдруге не дала оформити право власності на Калуську ЦРЛ (ВІДЕО)

Уже з 1 квітня лікарня в Підгірках може залишитися без фінансування.

Нагадаємо, 19 листопада минулого року Калуська районна рада розглядала проєкт рішення «Про оформлення права власності на майновий комплекс за адресою м. Калуш, вул. Медична, 6», інформує Фіртка з посиланнямс на Вікна.

Тоді пропонувалося зареєструвати майновий комплекс Калуської ЦРЛ на праві спільної сумісної власності громад Калуського району та Калуської міської об’єднаної територіальної громади. Зараз лікарня перебуває у власності громад виключно району, проте свідоцтва на право власності немає.

Як ідеться у преамбулі до рішення, його приймають «з метою забезпечення права територіальних громад сіл Калуського району, які увійшли до складу Калуської міської об’єднаної територіальної громади в отриманні якісних послуг в галузі охорони здоров’я, а також враховуючи їхнє право на частину майна спільної власності територіальних громад сіл Калуського району».

Рішення продиктоване медичною реформою. А саме: для того, щоб Калуська ЦРЛ мала можливість укласти угоду з Національною службою здоров’я України та отримувати фінансування з 1 квітня, необхідно зареєструвати право власності на майновий комплекс, виготовити технічний паспорт та оформити право користування земельною ділянкою.

Однак у листопаді районна рада не підтримала проєкт рішення. Тоді районні депутати говорили про те, що воно «сире», що ще потрібно узгоджувати позиції й часу на це достатньо. Ще один варіант – майновий комплекс лікарні можна зареєструвати за територіальними громадами Калуського району, тобто без міста. Одним словом, було вирішено провести консультації, зібравши на них представників медицини та депутатського корпусу міської і районної рад, а до проєкту рішення повернутися вже на черговій сесії в грудні.

Проте станом на початок лютого не було ні консультацій, ні рішень. І часу вже не залишається: для того, щоб отримувати фінансування з 1 квітня, документи для укладення угоди з НСЗУ потрібно подати до 23 лютого. І це при тому, що після реєстрації права власності на майновий комплекс потрібен ще час на оформлення землі. 7 лютого відбулося засідання позачергової сесії районної ради й питання оформлення права власності на майновий комплекс на вул. Медична, 6 у порядок денний спочатку навіть не внесли. Це зробили вже на сесії, за пропозицією депутата районної ради, заступника генерального директора Калуської ЦРЛ Миколи Дмитерчука.

За його словами, в лікарні працює 1047 осіб, фінансування за рахунок державної субвенції не вистачає, тож, у минулому році лише на зарплату міський бюджет додатково виділив 17,8 млн гривень. Цього року на перший квартал – ще 4,5 млн гривень.

Відсутність свідоцтва на право власності блокує укладання угоди з НСЗУ й, фактично, може призвести до втрати фінансування. Лікарня на 96% готова до укладання угоди по 14-ти напрямках медичної допомоги. Головні вимоги – спеціалісти й оснащення. Наприклад, як зазначив Микола Дмитерчук, для лікування інсультів потрібен комп’ютерний томограф. Він у лікарні є, але потребує ремонту. На це треба 500-600 тис. гривень, включаючи близько 350 тис. гривень для укладання договору на сервісне обслуговування терміном на рік.

Обладнання є частиною цілісного майнового комплексу. Тобто, якщо районна рада наполягає на тому, що лікарня має бути зареєстрована як власність громад району, то логічно, що саме районний бюджет мав би фінансувати видатки на утримання й ремонт свого майна. Балансова вартість обладнання лікарні – понад 94 млн гривень, залишкова – 27 млн гривень. Це означає, що обладнання зношене і вимагає значних капіталовкладень.

На сесії до депутатів районної ради також звернувся міський голова Ігор Матвійчук. За його словами, утримувати майно має власник — це є його відповідальність. А у випадку реєстрації права власності на майновий комплекс Калуської ЦРЛ виключно за районною радою, міський бюджет більше не зможе вкладати кошти у лікарню, бо це суперечить Бюджетному кодексу.

Як ішлося раніше, Калуська міська рада вклала в капітальні ремонти лікарні понад 20 млн гривень, ще понад 5 млн гривень — у обладнання. А Калуський район упродовж 14-ти років не вклав у розвиток лікарні жодної копійки.

Районна влада фінансувати лікарню не має чим, але й ділитися «своїм» майном із містом не бажає. Аргументи не справили враження й рішення вдруге не пройшло. На сесії знову говорили про необхідність ще якихось додаткових консультацій – хоча часу на них вже практично немає. А наступна сесія районної ради планується на кінець лютого, коли рішення приймати запізно. Таким чином, районна рада поставила міську перед вибором: або реєструвати лікарню виключно за громадами району, або ризикувати фінансуванням із 1 квітня. Але й міська влада ще має додаткові аргументи: Калуська районна лікарня на вул. Каракая не має документів на землю і їхнє виготовлення залежатиме від рішень саме міської ради. А, отже може бути заблокована співпраця з НСЗУ не лише Калуської ЦРЛ, але й Калуської районної лікарні.

Таким чином, дріб’язкове за своєю суттю питання власності на майновий комплекс лікарні в Підгірках (адже це не та власність, яку можна реалізувати чи отримати якусь вигоду, а, навпаки, в яку потрібно постійно вклади кошти) стало каменем спотикання для впровадження реформи в Калуші. І наслідком чергового протистояння може стати втрата фінансування з боку держави для обох лікарень, яку не зможе компенсувати ні міський, ні тим більше районний бюджет.


08.02.2020 1022
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1250
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2546
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2124
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2179
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6574 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2465 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

355

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1160

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1296

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1418
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

292
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

595
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2074
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

20
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26525
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

562
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10475 1
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

549
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

415
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

555
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

632
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1600