Radio France Internationale: Європейському Союзу не подобається змагатися з Україною з бігу по граблях

Вибіркове правосуддя для ЄС неприпустиме. Єврокомісар з розширення Штефан Фюле зустрівся у Києві і з владою, і з опозицією. І застеріг українських можновладців від застосування вибіркового правосуддя проти опозиції – пише Борис Клименко у статті, яку опублікував інтернет-портал російської служби Radio France Internationale (RFI).

 

Єврокомісар Штефан Фюле нагадав українській владі про те, що застосування вибіркового правосуддя проти політичних опонентів не сприяє зближенню з Європейським Союзом.

 

Зміна політичних поколінь в Об’єднаній Європі та на пострадянському просторі ніколи не збігалися. Можна тільки уявити собі, як реагували б сучасні французи чи німці, якби у них з’явився казус на ім’я Лукашенка! Здається, тільки до Назарбаєва у Європі ставляться із розумінням: найбільш європейський з усіх азійських пострадянських керівників.

 

Але ж у більшості колишніх радянських, які стали високопоставленими державними чиновниками, приклад політичного довголіття Сталіна або Брєжнєва викликає непереборну тугу. Не так за ним, як за його умовами. Ну навіщо, скажіть, уся ця опозиція? Адже ж можна багато років керувати державою, навіть не згадуючи про її існування.

 

А тут раптом приїжджає молодий комісар Європейського Союзу з питань розширення та європейської політики сусідства, представник Чехії Штефан Фюле і починає заганяти високоповажному президенту України цвяхи: «Я ще раз хочу наголосити на необхідності забезпечити, щоб кримінальне законодавство не використовувалося у політичних цілях, і щоб принципи чесного справедливого та незалежного правового процесу повністю дотримувалися», – заявив під час зустрічі з президентом України єврокомісар Штефан Фюле.

 

Гаразд, українській пострадянській владі здається, що гостю – кадровому дипломатові, колишньому випускникові Московського державного існтитуту міжнародних відносин, – ситуція у країні буде яснішою на обопільно зрозумілій мові, адже він також, як і представники української влади, говорить російською. Але чому ж він зустрічається з представниками опозиції? Навіщо потрібна зустріч із двічі колишнім міністром закордонних справ, лідером Руху, нинішнім головою парламентського комітету з питань європейської інтеграції Борисом Тарасюком?

 

Ну і зовсім уже ні до чого його зустріч із колишнім прем’єр-міністром України, лідером партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко! Проти неї порушено кілька кримінальних справ, як, зрештою, і проти багатьох її колишніх підлеглих по Кабінету Міністрів. Однак і під час зустрічі з Юлією Тимошенко єврокомісар Штефан Фюле відзначає те саме, що й під час зустрічі з Віктором Януковичем: неприпустимість вибіркового застосування правосуддя стосовно політичних опонентів та знепокоєння зростаючим тиском на громадянське суспільство, погіршенням ситуації у медіа-просторі і суттєвим звуженням політичного плюралізму.

 

Зрозуміло, у будь-якої влади виникає серйозний спротив тому, щоб представники міжнародних організацій не «награвали» імідж опозиції. Адже домовленість Штефана Фюле з Юлією Тимошенко про те, що найближчим часом вони проведуть зустріч у Брюсселі, свідчить про те, що аргументація нинішньої української влади зовсім не переконала єврокомісара у її правоздатності. Отже, візит Юлії Тимошенко до сьогоднішньої столиці Європейського Союзу зробить неможливим її арешт. А так хотілося б у Європу без усієї цієї опозиції!

 

Але під час зустрічі з єврокомісаром лідерка опозиції Юлія Тимошенко дала сигнал не тільки всій Європі, але й усій нинішній владі: «У мене вистачить політичної волі та внутрішньої свободи для того, щоб зробити Україну більш демократичною та більш європейською, а наших громадян – вільнішими та багатшими», – заявила Юлія Тимошенко під час зістрічі зі Штефаном Фюле.

 

На цьому тлі найгірший вигляд довелося мати іншому кадровому дипломату – міністру закордонних справ України Костянтину Грищенку, який брав участь у спільній зі Штефаном Фюле прес-конференції. Йому не залишалося нічого, як повторювати застарілу мантру української влади: «Українська влада рішуче налаштована виконати своє “домашнє завдання”, і найближчими днями буде створена координаційна комісія з виконання плану дій на чолі з прем’єром», – сказав Костянтин Грищенко.

 

Шлях інтеграції України до Європейського Союзу всіяний такою кількістю дочасно спочилих у Бозі координаційних комісій, що і святців не вистачить, щоб усіх їх пом’янути. Жодна з цих комісій не могла переконати можновладців, що спілкування з опозицією має будуватися на європейських принципах. Інакше верблюдові буде легше пройти крізь вушко голки, ніж Україні виконати чергове «домашнє завдання».

 

У президента України, прем’єр-міністра та парламентської більшості під керівництвом Партії регіонів достатньо владних інструментів для того, щоб організованими колонами рушити до Європи. Тільки європейські процедури не передбачають вибіркового правосуддя, і не лише стосовно опозиції, про що не забув нагадати їм під час нинішнього візиту єврокомісар Штефан Фюле.

 

Думаю, що зростання ВВП, яким хотів потішити єврокомісара прем’єр-міністр України Микола Азаров, не збурив у тому солодких надій. Адже для спрощення візового режиму Європейського Союзу з Україною набагато важливіше мати схожі правові системи, ніж схожі показники ВВП.

 

ІноЗМІ

11


12.01.2011 680 1
Коментарі (1)

NDGfkXMZpYEUsiF 2011.07.28, 11:52
Please keep thrwoing these posts up they help tons.
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

671
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1940 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1134 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

555
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6905 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11398 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

338

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1084

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1117

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1112
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

69
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

286
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1085
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

755
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2951
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4446
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18444
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

74
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

325
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

354
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

666