агенція новин

«Пушкін проти сектантів»

Один, вже старший чоловік, розповів як до нього на вулиці звернулася пара представників якоїсь релігійної спільноти.

 

«Пане, от ви вже такий немолодий… А чи пам’ятаєте ви за свій довгий вік, щоб колись була така тепла зима, без снігу і морозів?»

 

«Я не пам’ятаю, але безперечно, що такі періоди в кліматичній історії вже були. Всяке буває. Буває жарко і сухо, а бувають і Льодовикові пероди. Є літописні свідчення, скажімо, що кілька тисяч років тому навіть замерзали Тигр і Єфрат, що зараз виглядає неймовірним. А бувають потопи... Природа має свої цикли», - відповів він і зацитував їм Пушкіна - початок 5-ї глави "Евгения Онегина":

 

«В тот год осенняя погода

Стояла долго на дворе,

Зимы ждала, ждала природа.

Снег выпал только в январе

На третье в ночь. Проснувшись рано,

В окно увидела Татьяна

Поутру побелевший двор,

Куртины, кровли и забор,

На стеклах легкие узоры,

Деревья в зимнем серебре,

Сорок веселых на дворе

И мягко устланные горы

Зимы блистательным ковром.

Все ярко, все бело кругом.

 

 

То ж були ще тепліші зими навіть на Півночі – в Росії. А 3 січня за старим стилем – це 17 січня за сучасним календарем… Природа має свої цикли…»

 

Після цього ті двоє раптово втратили зацікавленість в співрозмовнику… Очевидно їх інструкції не передбачали такої відповіді і такого рівня підготовки (інтелекту) співрозмовника.

 

Певно вони чекали безперечної згоди з твердженням, що "такого не було ніколи". Далі вони б проголосили завчений набір Апокаліптичних передбачень, підтверджених цитатами з Білії та "науковими" прогнозами Глобального потепління. І, заляканого передбаченням Кінця Світу, які прив’язали б до цьогорічної аномальної погоди – посухи і теплої зими, – запросили б співрозмовника на зустріч до своєї спільноти…  

 

Не вийшло, вони пішли далі. Ловити більш емоційні та менш освічені та критично настроєні «душі»…

 

Я взагалі то прихильник абсолютної свободи совісті, але надмірні віра свою безпомильність та назойливість в спілкуванні та намаганні переконувати не люблю… Безсумнівність та самовпевненість - перша ознака невігласа.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


19.08.2018
Юрій Винничук

Коли помирають колоритні постаті літератури, завжди стає сумно через те, що вони несли в собі масу інформації, якою не встигли поділитися.

112
09.08.2018

Півзахисник Ярослав Конкольняк став автором першого голу "Прикарпаття" у Першій лізі сезону 2018/19. Хоча цей забитий м'яч потім у протоколі був записаний як автогол гравця "Інгульця".

391
31.07.2018
Любов Загоровська

Ми з Марією Козакевич гуляємо центром Івано-Франківська. Вона відчиняє різні брами, натискає кодові комбінації на тих чи інших дверях.

768
30.07.2018
Ірина ШУТКА

Низові урбаністичні ініціативи у Львові та Франківську, формування кластерів та нових моделей розвитку на перетині різних галузей — підсумовуємо ці два блоки зустрічі «Urban Talks Львів&Івано-Франківськ».

502
29.07.2018

У випуску говоримо про: "теорію забивання цвяхів скрипками", бандитизм у маршрутках, популізм Гройсмана, повені на Прикарпатті, найгуманніший франківський суд та першу перемогу "Прикарпаття".

609 1
24.07.2018

Підприємців, які орендують приміщення Укртелекому у центрі Івано-Франківська, змушують переукласти договори з фірмою-посередником. Орендарям збільшили плату, а хто не погодився – тих виселяють.

6951

Чомусь побутує думка (ось і нині я її зустрів в інтернетрях), що першим нашим королем був Данило Галицький. Це не так.

907

Блискуча перемога в Москві українського боксера. Можна по-різному відноситися до того, чи варто було проводити бій там, чи ні, та беззаперечним залишається факт: перемога українця.

558

"Бабусю, а можна ще?" - несміливо запитує білява восьмирічна дівчинка, біля якої уже тихенько плаче такий самий білявий чотирирічний хлопчик.

927

Наприкінці сорокових років, з метою покарати німців та знищити дух німецького народу, союзники розгорнули в Німеччині кампанію денацифікації.

868 1
28.07.2018

Вчені ознайомилися з посланням ченця Паїсія Святогорця і підтвердили той факт, що невидима людьми планета Нібіру наближається до Землі і кінець світу неминучий.

10984 6
15.07.2018

Десятки повідомлень про політ над Землею гігантських НЛО жахливої форми щодня заповнюють інформаційний простір.

4127
08.07.2018

Дослідники космічного простору активно обговорюють подію, що сталася біля узбережжя США. Там в океан впав великий об'єкт, що світився.

2178
20.07.2018

Чак Норріс виступив з промовою перед студентами Університету Свободи (штат Вірджинія, США). Замість моральних настанов розповів про те, як Бог увійшов у його життя «ударом ногою з півоберта». За словами самого Чака, Бог направляє його шлях пр

572
28.06.2018

Психосоматика. Це такий напрямок в медицині, який займається впливом наших емоцій, страхів і психологічних блоків на здоров’я.

4269 1
28.07.2018

В одному відомому і людному парку стояв камінь. Простий собі такий камінь. Нічим не примітний.

329
19.08.2018

Хоч Станиславів початку ХХ ст. був невеликим провінційним містом, тутешня поліція доволі часто нападала на сліди російських шпигунів. У вересні 1910 р. сценою для «шпигунських пристрастей» став міський вокзал. Патрульний поліцейський звернув

31
10.08.2018

Екс-очільник департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради Ігор Смаль та його заступниця Маріанна Продан одружилися.

3419
09.08.2018

Як виростити печериці в домашніх умовах? На Коломийщині живуть люди, які знають усе про ці гриби.

1836
30.07.2018

Франківчанка Олена придбала в супермаркеті "Вопак" манну крупу із сюрпризом. Відкривши пакет, жінка побачила у крупі личинки.

3001 1