Проти раку та пухлин: як на Прикарпатті лікуються грибом веселуном (фото)

Знахарі в Україні стверджують, що немає ефективніших ліків проти раку і будь-яких доброякісних пухлин, чим сік гриба веселки (Fallus impudicus).

У селі Космач на Гуцульщині цим грибом лікуються віддавна і називають його здебільшого гриб веселун. У сусідніх з Космачем селах цей гриб має ще назву панна. Його вживають в сирому вигляді, в сухому, у вигляді різних настойок, повідомляє журналіст Дмитро Пожоджук у соцмережі "Фейсбук",  пише Фіртка.

Найбільш поширеним і зручним способом застосування гриба веселка з лікувальною метою є вживання його настойки. Настойку робили космацькі знахарі Юрій БербеничукАнастасія КіращукЯвдоха Вінтоняк на горілці, розведеному спирті, самогоні, вині, олії (краще оливковій чи лляній). Щодо спирту, горілки чи самогону, то більшість дослідників радять виготовляти настойку на самогоні міцністю не вище 35 градусів: на 3 літри рідини додати 750 грам порізаного невеличкими шматками сирого гриба.

Веселку краще різати ножем з нержавіючої сталі. Крім того кусочки гриба після настоювання викидати не варто, їх краще з’їдати по мірі використання настойки. При виготовленні лікарства із сухого гриба, його треба брати 75 грам, тобто з розрахунку 25 грам сухого гриба на 1 літр спиртного. Веселка при сушінні стає легшою в 10 разів.

Настоювати гриб треба в скляному чи емальованому посуді в темному, прохолодному місці. Строк настоювання має бути не меншим, як 3 тижні. Оптимальний строк настоювання 2 місяці. Чим довше настоюється гриб тим більш цілющою стає настойка. Строк її придатності настойки 2 роки. Зберігати і настоювати можна в холодильнику.

Гриб можна вживати з медом, цукром. Лікуються також  порошком із висушених і перемелених грибів. Настоянки веселки роблять і на оливковій чи лляній олії або на сухому червоному вині. Також роблять мазі з веселки, желе, сік, порошок із висушених і перемелених грибів. 

Для профілактики онкологічних та інших хвороб в деяких місцевостях веселку вживають в їжу. У Космачі, наприклад, добрим фахівцем у цій справі є Гафія Петришин. Для цього принесений з лісу гриб (яйце) ріжуть як на салат, приправляють сіллю, сметаною і з’їдають. Можна додавати за смаком інші приправи (часник, цибуля). Такий салат можна вживати досить часто, бо веселка не має протипоказань і поєднується з іншими ліками. Інколи веселку готують з яєчнею.

Тимофій Книшук та Олена Кравчук з Космача стверджували, що дуже помічна веселка при багатьох захворюваннях системи травлення та сечостатевої системи, зокрема нирок. Всілякі виразки і запалення шлунково-кишкового тракту добре піддаються лікуванню веселкою. Лікує гриб і хвороби обміну речовин, підвищену та понижену функцію щитовидної залози, різні форми
діабету, всякого роду затвердіння, папіломи, тощо.

Концентрована настойка веселки застосовується для лікування суглобів, остеохондрозу: сирі порізані на дрібні кусочки яйця веселки треба скласти в півлітрову банку і залити доверху слабкою (30гр.) горілкою. Настоювати 3 тижні і змащувати хворі місця на ніч, тепло укутавши. Кажуть, що такими компресами можна вилікувати суглоби назавжди. При шкірних хворобах (рани, виразки, забиття, гематоми, свищі, рожисте запалення шкіри, опіки, ошпарення, грибкові ураження) треба 100 гр гриба залити 200 мл горілки, настояти не менше 3-х тижнів, не відфільтровувати. На проблемні місця слід робити примочки (не компреси). 

Василина Прощук та Гафія Рошканюк з Космача запевняли, що жіночі хвороби, зокрема такі, як фіброми, міоми, кісти, приховані статеві інфекції, також лікуються препаратами з веселки. Для цього залежно від хвороби використовують як традиційну настойку веселки, так і сік з неї, мазі, порошок із сушеного гриба. 

Фотогалерея


13.08.2019 39001
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19538
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24403
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739