Пропаганда російської православної церкви через УПЦ МП в Україні

Пропаганда була, є і буде активною рушійною силою у війні не залежно від того хто в ній приймає участь. Саме вона перетворила жителів росії у зомбоване стадо, яке сліпо виконує вказівки свого «царя» по завоюванню території суверенної України.

Ще з 2014 року, після захоплення Криму та розв’язання війни на Донбасі, російська пропагандистська машина намагається використати підконтрольну їй релігійну організацію Української православної церкви московського патріархату (УПЦ МП) для навіювання проросійських ідей жителям України.

Щоправда, починаючи з 2014 року керівництво останніх намагається відхреститися від приставки «МП» заперечуючи таким чином свої зв’язки з московією та російською православною церквою

Підтвердженням цьому є діяльність митрополита УПЦ МП Онуфрія, який з 2014 року у своїх інтерв’ю неодноразово називав російське військове вторгнення на територію України «внутрішньою громадянською війною», закликав піддатися на виставлені ворогом вимоги для нібито досягнення таким чином миру.

Відповідаючи на поставлені питання у відео-інтерв’ю, очільник УПЦ МП прямо вказував, що вважає події на Донбасі «громадянською війною» та порівнював події після Революції Гідності з громадянською війною, яка сталася після повалення монархії в росії в 1917 році. При цьому Онуфрій жодного разу не згадував про російську агресію проти України, про окупацію військами рф Криму та південно-східної частини України, як причину конфлікту.

Для не дуже обізнаного з реаліями війни на сході України і недосвіченого в церковній історії слухача інтерв'ю митрополита Онуфрія може здатися дійсно словами миротворця і особи, яка проповідує «Царство не від світу цього», всупереч тиску української влади та грішного народу, котрі намагаються втягнути «святу людину» у «братовбивчий конфлікт».

Насправді ж Онуфрій з самого початку маніпулює слухачем, приховуючи (або свідомо відкидаючи) три важливі аспекти:

1. Український і російський народи – два окремих народи, а не один. Кожен з народів має окрему, незалежну державу.

2. Розпочата росією війна проти України, вторгнення військ рф на українську територію в порушення міжнародного права та міждержавних угод, окупація частини суверенної країни – це не громадянська війна, а зовнішня агресія, напад однієї країни на іншу.

Очевидно, що під час агресії дуже часто окупант прагне заручитися підтримкою місцевого населення окупованої території. Явище співпраці з агресором має чітке визначення «колабораціонізм», тобто співпрацю населення або громадян держави з ворогом в інтересах ворога-загарбника на шкоду самій державі чи її союзників. Колабораціонізм був розповсюдженим явищем в окупованих Третім рейхом країнах Європи, але навряд чи хтось притомний наважиться заявляти про «громадянську війну» у Франції під час частини її окупації Німеччиною у 1940-44 роках.

3. Викривлення зазначених вище фактів Онуфрієм наводить спотворені аналогії, переносячи на події в Україні традиційну модель ставлення Церкви до громадянських заворушень і конфліктів, не називаючи речі своїми іменами, тобто не називаючи країну-агресора агресором.

Як бачимо, основною метою діяльності УПЦ МП, як сателіта російської церкви в Україні, є пропаганда вигідних кремлю наратив в середовищі українського населення.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Більшість мешканців західних регіонів вважають, що УПЦ МП сприяла російській агресії


15.03.2024 383
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1366
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2642
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2173
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2246
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6761 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2525 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

413

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1235

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1347

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1495
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

362
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

226
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

637
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

124
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26594
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

603
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10529 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

131
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

154
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

464
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

617
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

681