Проігнорував бойову повістку: прикарпатця засудили до року тюремного ув'язнення

Чоловік вважав, що у нього є відстрочка від мобілізації, бо його брат служить в ЗСУ.

Про це пише Фіртка із посиланням на Zaxid.net.

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області визнав винним в ухиленні від мобілізації місцевого мешканця Романа З., який проігнорував бойову повістку та не прийшов у ТЦК. Чоловік вважав, що у нього є відстрочка від мобілізації, бо його брат служить в ЗСУ. Прикарпатцю призначили рік тюремного ув’язнення.

Як вказано у вироку суду, який винесли у березні 2024 року, мешканець Тлумацького району Роман З. у січні 2023 року пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до військової служби. Чоловік отримав бойову повістку – 28 лютого він мав прибути до ТЦК для відправки на службу. Однак у вказаний день Роман З. не з’явився, через що щодо чоловіка порушили кримінальну справу за фактом ухилення від мобілізації.

У суді Роман З. свою провину визнав та повідомив, що доглядає за хворою матір’ю, яка не має інвалідності. Він розповів суду, що вважав начебто має відстрочку від мобілізації, бо його брат служить у ЗСУ. На момент розгляду справи у суді Роман З. був готовий служити у ЗСУ.

Прокурор у судовому засіданні просив призначити чоловіку 3 роки тюрми, бо «служба у ЗСУ та захист Батьківщини є конституційним обов’язком кожного громадянина України».

Справу розглянула суддя Лілія Мотрук, яка дослідила усі матеріали та визнала Романа З. винним в ухиленні від мобілізації, призначивши його один рік тюремного ув’язнення. Вирок ще можна оскаржити.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рада розширила список тих, хто підлягає мобілізації: прикарпатцям пояснили, що змінилося

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


16.03.2024 Діана Струк 658 2
Коментарі (2)

Чомусь 2024.03.16, 21:21

Хтось вирышив з себе "Пригожина" покорчити - понапихати у тюрми людей, а потім запропонувати їм мобілізуватись за "право вийти на свободу" і не тереба платити сотні тис бойових і т. п.?

Щось дивне коїться взагалі.

 

Юрія Ігната звільнили. Дуже шкода, сприймався так нормально, багатьма людьми. Говорив те що треба. Якесь розуміння ситуації прояснював і певну впевненість. Поміняють українця тепер на Нікіфорова якогось російськомовного з таким обличчям типу "ну хочу намахати і якось тай намахаю" і ухмилочка. Може це і субєктивно до Нікіфорова, але нафіга Ігната? Роботу тягнув як слід, які претензії до нього? Національністю не вийшов?

Камо грядеш 2024.03.17, 00:15

У Хусті в тцк затриманий порізав собі вени. Кажуть перед цим побили "ухилянта" бо схоплений на кордоні. У Львові о 9-ій вечора спакували у бус побили, за словами дружини Тарана, сфальшували проходження влк виписали одразу дві повістки і о 4-ій ранку повезли у Рівне. Все за один день. Схоже тцкуни у Хусті і Львові не можуть дочекатись програшу України і російських зарплат пакувати так само українців на Варшаву і без зайвих питань у ЗМІ. Надзвичайно важко українцям протистояти окупантам- росіянам і виживати поки влада думає "ну хоч так назбирають людей" і "не помічає"...

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1334
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2628
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2163
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2235
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6720 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2514 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

401

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1225

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1340

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1477
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

344
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

215
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

630
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

115
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26578
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

595
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10518 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

121
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

145
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

455
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

609
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

667