Прогулянка головним магістральним каналізаційним колектором (фоторепортаж)

 

/data/blog/127090/6a130376b08d161c207eff1b9baef2be.jpg

 

Група дослідників “Urban Exploration Ivano-Frankivsk” публікує свої враження від подорожей містом та областю.

 

Пропонуємо прогулятись головним магістральним каналізаційним колектором.

 

Прогулюючись через міст з Пасічної до центральної частини міста, з правої сторони, в дамбі, можна побачити невелику продовбану дірку.

 

З цього місця, при сильних зливах, з каналізаційного колектору надлишки рідини мають витікати в річку. Якщо заглянути всередину – можна побачити колектор квадратного типу, а також відчути не дуже приємний сморід.


Квадратний колектор

 

Колектор на третину замулений і приходиться йти зігнувшись. Пройшовши певну відстань – можна побачити, що колектор закінчується переходячи в трубу, приблизно, метрового діаметру.


Метрова труба

 

Якщо пролізти по цій трубі – ми попадаємо в продовження квадратного колектора. Нова цегляна кладка біля труби – це сліди оновлення колектора, яке було пару років назад.


Знову “старий, добрий” квадратний колектор.


Продовження квадратного колектора
Підключка

 

Історична частина колектора, яка цікавила нас найбільше, дуже засмутила, тому що була затоплена фекаліями. Попробувавши пройти по ньому я ледве звідти вибрався – ногу затягувало вниз.


Історичний колектор

 

Здавалося, що ніби все. І більше нічого цікавого не буде. Але поруч ще була перепадна камера з якої рідина текла з міста на очисні споруди в Ямницю.


 

Ось так вона виглядає з труби аварійного зливу.


Перепадна камера

 

Течія тут буває досить сильна, а дно слизьке. Тому треба бути особливо пильним і обережним – якщо послизнутися і впасти – піднятися на ноги дуже проблематично і може призвести до трагічних наслідків. Звідси, також, йде труба в напрямку до історичного колектора. Туда і рухаємося.



 

Через деякий час промінь ліхтаря освітив “вихід” з цієї труби. Ми опиняємося в продовженні історичної частини. Забутовка веде до тієї непрохідної частини колектора, про яку писалося на самому початку.


Забутовка
Історичний колектор
Історичний колектор
Історичний колектор

 

Біля стінок було щось подібне на прохідні бортіки. Але йти по ним було не зручно – висота колектора в два метри дозволяла йти нормально тільки по його середині.


Бортік

 

Досить рідко, але зустрічалися люки, як над головою, так і в стінах. Постійно було чути як по ним їздять машини і, через це, вилізати там на поверхню було неможливо.


Люк
Люк
Люк

 

Досить часто зустрічалися різноманітні труби врізані в колектор. З деяких текла вода.


Врізка




Приблизно через 600 метрів зустрівся перепад рівня води. Глибина після нього сягає майже до пояса.
Перепад рівня

 

Саме після цього перепаду зустрічаються найбільш цікаві елементи колектора. Це сходи на поверхню.


Сходи
Сходи

 

Вони ведуть до люка, але вилізти через нього нам теж не вдалося б – по ньому, як і по всіх інших, досить інтенсивно їздили машини.


Люк

 

Далі основний колектор розходиться на два менших.


Розвітлення

 

Ліва вітка колектора. Йти дуже не зручно – по краях були бортіки, а по центру вузький і слизький жолоб. Та ще й течія досить сильна.


Відзнявши все, що було можливо – вертаємося назад так само, як і прийшли – на жаль іншого виходу знайти не вдалося.


07.03.2017 1531 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

582
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1777 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1099 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

529
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6875 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11330 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

307

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1038

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1090

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1084
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

249
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1051
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

820
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

698
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2917
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4415
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18412
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

275
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

329
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

639
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

741