Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері економіки (ІНФОГРАФІКА)

Кабінет міністрів Олексія Гончарука затвердив програму своєї діяльності.

«Слово і Діло» докладно проаналізує документ і порівняє його з програмою уряду Володимира Гройсмана, щоб зрозуміти, наскільки відрізняється бачення реформ.

Обіцянки, які дає новий Кабінет міністрів, ми поділили на чотири групи:

  • обіцянки, ідентичні тим, які були в програмі Кабміну Гройсмана;

  • нові обіцянки уряду Гончарука;

  • обіцянки, які дублюються, але зі змінами;

  • обіцянки, які були в програмі уряду Гройсмана, але їх немає у нового Кабміну.

Відзначимо, що міністерство з'явилося шляхом об'єднання Міністерства економічного розвитку і торгівлі з Міністерством аграрної політики та продовольства. Отже, перед новим відомством поставлено більше завдань.

Серед головних нових обіцянок в цій частині програми Кабміну – скасувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Тут не повинно бути жодних сюрпризів: уряд вже розробив і подав до Верховної ради відповідний законопроєкт, президент доручив ухвалити його до 1 грудня. Сам земельний ринок має запрацювати з 1 жовтня 2020 року. У зв'язку з цим ще заплановано запровадити запобіжники проти земельного рейдерства. Також всі відомості про земельні ділянки до кінця 2020-го буде внесено до Державного земельного кадастру.

Чимало інновацій обіцяють в сфері АПК. Зокрема, наступного року буде запущено систему добровільної сертифікації продукції тваринного походження, яка виробляється без використання антибіотиків. Будуть посилені заходи державного контролю за виробництвом і реалізацією товарів і послуг, а також відповідальність за порушення вимог законодавства і введення покупця в оману.

Всіх постачальників продуктів в шкільні та дошкільні навчальні заклади будуть моніторити, в разі невідповідності їх продукцію відкликатимуть.

Крім того, в програмі Кабміну є обіцянка створити Фонд національного добробуту, який візьме до управління стратегічні державні підприємства. Всі держпідприємства, які здійснюють комерційну діяльність, будуть корпоратизовані шляхом перетворення в акціонерні товариства.

Міністерство зобов'язане повністю перевести всі публічні закупівлі в електронний вигляд, визначити перелік ринків, які вимагають оптимізації та розробити їх дизайн. Також уряд має намір боротися з монополіями, зокрема, створити дієвий інструмент їх примусового поділу. Суб'єктів п'яти найбільших ринків перевірять на наявність монопольних зловживань.

Деякі обіцянки з програми Володимира Гросмана новий Кабмін уточнив і розширив. Від планів провести прозору приватизацію держпідприємств не відмовилися. В програмі йдеться про приватизацію, яка дозволить передати сотні суб'єктів господарювання ефективним власникам, а вони, своєю чергою, створять нові робочі місця і ліквідують корупцію.

Приділено увагу розвитку малого і середнього бізнесу: йому обіцяли надавати дешеві кредити за механізмом часткового гарантування і страхування ризику для банків, а також сприяти в отриманні кредитів. Фермерам обіцяють державну фінансову підтримку на покупку землі і розвиток свого бізнесу. Свого часу Гройсман обіцяв поліпшити умови ведення бізнесу і запровадити програми державної підтримки фермерських господарств. Свої обіцянки він, до речі, виконав.

Цікаво трансформувалася невиконана обіцянка попереднього уряду запровадити на держпідприємствах міжнародні стандарти прозорості всієї звітності та незалежного управління. У Гончарука також мають намір реформувати систему управління держпідприємствами: на них створять наглядові ради, а кожне підприємство буде мати зрозумілу мету перебування в державній власності, передбачену в політиці власності.

Зникли з програми Кабінету міністрів обіцянки реформувати Державну аудиторську службу і ухвалити новий Податковий кодекс. Хоча уряд Гройсмана їх не виконав. Крім того, більше не мають наміру впроваджувати механізми страхування ризиків інвесторів (при цьому Кабмін Гройсман не впорався з завданням).


05.10.2019 1196
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1897
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1829
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1826
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5380 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2124 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1486

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

696

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

751

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

943

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

980
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1729
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3647
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10219
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26095
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10149 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7685
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

870
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1370
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

353
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1249
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

846
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1049