Про відсутність штабів

Безліч людей стурбована пошуками штабів. Вони дивилися кіно. Вони служили в армії. Вони воювали. Їм сказали, що знищення ворожого штабу дорівнює перемозі.

 

А іншим людям сказали інше. Їм пояснили, що наявність штабу – будь-якого штабу, або визначеного центру, або ж керівної особи – дорівнює поразці. Й не просто пояснили, а наголосили: не будуйте від центру. Не будуйте імперії.

 

Але ми говоримо про тих, які все ще шукають ворожі штаби. Про любителів смітничків, один з яких називається історією, а інший – політикою. На тих смітничках можна знайти оповідки про різні штаби. Про штаби монархів і полководців, про таємні клуби і ложі, про кризові кімнати, masterminds та законспіровані центри влади. Там лежать путівники світовим закуліссям, мапи матриць і тіньових світів. Люди порпаються у тому мотлоху, як в уламках НЛО.

 

Якщо підійти до них і сказати, що пошук марний, вони відмахнуться, покрутять пальцем при скроні. Проте, можна спробувати їм розповісти те, що буде їм зрозумілим.

 

Можна згадати, що у середньовіччі поняття «центр» уособлювала постать монарха. Що пізніше центр ускладнився до тіньової групи фінансових олігархів. Що вже тоді його стало складно окреслити чітким списком персон та інституцій. Що відтак центр знов ускладнився до мережі глобальних «груп компетентності», пов’язаних між собою складної системою фінансових та інформаційних потоків. Що він перестав бути центром ще в середині ХХ століття. Що потім його розчинили в мережах «нетократії» та в іграх глобальних інвесторів.

 

Але й на цьому розмивання центру не зупинилося. Нині ми вступаємо в епоху блокчейнів, де влада над світовими потоками тихо й непомітно перетікає до «сірої хмари», до помірно обдовбаної обслуги штучного інтелекту.

 

Ті, котрі шукають штаби, слухають цю історію, морщать лоба. Відтак кажуть, що все це лише маскування. Що за «сірою хмарою» ховається не імпульсне життя, не примарні згущення електронного розуму, а конкретна банда товстих пацанів з сигарами в зубах і топ-моделями на колінах.

 

Ті, котрі шукають штаби, все ще живуть казками й тими картинками, які малювали в комуністичних газетах. Вони колупаються в носі та мріють дожити до того дня, коли якісь ідеальні повстанці встромлять запалену сигару в задницю тіньового правителя світу, а той заверещить як свиня.

 

А ще вони вказують на Схід, де не вмирають старі імперії. Де класичні тирани нагромаджують гори класичної зброї та розповідають підданцям ті самі казки про тіньових правителів та світове закулісся.

 

Ті, котрі шукають штаби, не здогадуються, що старі імперії давно вже поставлені на шахову дошку. Що вони не гравці, а фігури і йдуть до фіналу за визначеним сценарієм. Вони приречені, як і все, що побудоване навколо визначеного центру. Як радянська імперія, руйнування якої почалося з найцентральнішого ядра – з верхівки горбачовської бюрократії, котра вирішила розміняти підвладне їй чудовисько на зелені купюри.

 

Вже за життя теперішніх поколінь бюрократії Сходу розбредуться технократичними манівцями. Занедбавши древні окультні практики влади, перейшовши на бік жовтого диявола, вони давно підписали собі смертний вирок. Але ще не знають про це. Вони також шукають штаби своїх могильщиків. Шукають і знаходять байдуже усміхнену порожнечу.

 

Світ ще злякано-звично озирається на ядерні армади та крокування мільйонних армій. Проте незрима рука вже накреслила на стіні знаки важення.


10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1950
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1854
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1848
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5466 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2145 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1503

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

735

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

790

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

990

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

999
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1762
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3672
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10250
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26133
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10175 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7704
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

892
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

190
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

257
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

374
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1270
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

876