агенція новин

Про вибори, Засуху, підкуп Бога і анекдот про Моше Каце

 

 

Спілкувався недавно з одним товаришем з Німеччини. Він питав про наші вибори. По німецьки я не «ферштейн», зате він знає англійську, ну і я трохи спілкуюся нею (з допомогою Гуглівського перекладача:)). Намагався пояснити йому про те, що відбувається в округах Засухи, Губського, Пилипишина, Трав’янка… Довго пояснював… Майже пів години. Він все рівно не зрозумів. Все повторював «Ітс імпасібл!» («Це неможливо!»). Все допитувався чи я нічого не плутаю. Наївний:). Українські реалії ну ніяк не налазять на голову середньостатистичного європейця...

 

...А колись давно одна колега, що «мала честь» спілкуватися з Засухою, розповідала, що вона зовнішньо дуже «побожна» – будує церкви, каплички, жертвує на Церкву… І, я так зрозумів, через свою барижну сутність щиро вірить, що вона таким чином заключає "угоду" з Богом, що Він «поведеться» на ці зовнішні штучки і на Страшному суді це «врахує»…

 

...А з цього приводу вже згадався анекдот, який розповів мені інший товариш (московський єврей до речі):

«Жив собі такий бізнесмен на ім’я Моше Каце. Багатий був. Звичайно він давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть «на всякий випадок» збудував православний храм..

І от помер Моше Каце. Потрапляє на Страшний Суд. "Відсудили" новоприбулі душі і ангел починає викликати з натовпу душі тих, хто йде в рай. Всіх викликав, а Моше Каце не кличе. Той вчиняє ґвалт: «Це помилка! Я ж Моше Каце! Я давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть збудував православний храм! Перевірте! Я також повинен йти в рай!»

Ангел перевірив: «Ні, вибачте, вас немає в списку…»

Моше Каце вчинив рейвах, кричить: «Це не справедливо! Я ж давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть збудував православний храм!»

На крики виходить апостол Петро: «Що сталося? Що за крики?»

Ангел: «Та от, є такий Моше Каце, каже, що він повинен йти в рай, а його в списку немає…»

Моше Каце: «Так! Це не справедливо! Я ж давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть збудував православний храм!»

Апостол Петро ангелу: «Так, дивно, перевірте ще раз список!»

Ангел перевірив і каже: «Ні, немає Моше Каце…»

Той знов кричить: «Я ж давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть збудував православний храм! Я повинен бути в списку!»

На що апостол Петро йому каже: «Ну що ж..., ми повернемо вам ваші гроші!…»

 

Мораль для Засухи і їй подібних – будівництво церков не дає індульгенції на порушення Божих Заповідей: «Не кради!» (голоси в тому числі) і «Не свідчи неправдиво!» (по простому «Не бреши!»). Бо Церкви і пожертви, вони і так Його, як і ми самі разом з нашими грошима і маєтками…

 

А от щойно високі владні посадовці хором нам кажуть: «Це були нормальні вибори. Це просто виборча «змагальність»!»

 

Хороша собі «змагальність» (з «Беркутом», "українськими" судами і купленими ОВК)! "Позмагайся" з "Беркутом":)!

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


22.10.2018

Сьогодні все частіше в шкільному середовищі звучить слово «булінг». У перекладі з англійської воно означає знущання, цькування чи залякування.

99
20.10.2018
Олена Британська

Вчора, 19 жовтня, депутати Івано-Франківської обласної ради провели виїзне засідання у Коломийському районі. Цього разу виїзне засідання стосувалось освіти. Спочатку обранці оглянули освітні заклади району. Першою зупинкою став Отинійський проф

862
15.10.2018
Ростислав Ковтун

АН «Фіртка» поспілкувалася з майбутнім кандидатом у Президенти. Говорили про політику, сім'ю, національну ідею і про те, як на практиці можливо перезаснувати Україну.

8957 1
12.10.2018
Лідія Бойко

У свої 32 він той, хто знає, що таке «гарячі точки». На власні очі побачив смерть. Був поранений і вцілів. Правда, травма, отримана на війні, нагадує про себе і нині.

666
11.10.2018

Жильцям пам’ятки архітектури по вулиці Коновальця, 16 доводиться у залі суду відстоювати свої земельні права. Їм виступає Івано-Франківська міська рада та сусід-депутат Олег Капустяк.

6466 1
09.10.2018
Олександра Бакун

Відома в Івано-Франківську лікар, активна альпіністка та просто тендітна жінка з сильним характером Ірина Кишакевич розповіла про сходження на найвищу вершину Західної Європи.

1844

Порівняння та аналіз законопроекту № 9140 в деталях.  Так щоб зрозумів кожний. 

659

Чотири роки тому за нього проголосувала перелякана дезорієнтована більшість, якій він здавався настільки добродушним і поміркованим, що навіть путін посоромиться воювати з ним. Нині більшість прагне помсти і розправ. Порошенко все ще впливає на армію,

470

На ватному ворожому  каналі Ваннюс, що віднедавна де-юре перестав належати Мураєву і перейшов до Медведчука з Портновим, цим горе-юристам, відбулися цікаві кадрові ротації.

654

Під Хмельником розкинувся пишний ярмарок. Сотні здоровенних маж згрудилися на фарному майдані, загони повнилися худобою.

703
21.10.2018

Виявлене біля Сонця НЛО завбільшки як наша планета. Помітив цей об'єкт відомий уфолог Скотт Ворінг.

74
14.10.2018

Вчені по всьому світу б'ють на сполох, адже планета Нібіру стала однією з головних небезпек, яка загрожує всьому живому на Землі.

6503 1
07.10.2018

Британець Джейсон Каллум зняв на відео загадковий темний об'єкт, що пролітає поруч із Місяцем.

780
16.10.2018

Україна як ніколи близька до створення Єдиної помісної церкви.

145
07.10.2018

На даний час існує безліч запитань без відповідей. Люди не можуть правильно та доречно дати відповідь на запитання: що таке душа і тіло?

368
16.10.2018

Два досвідчених і дуже майстерних шахових гравця сіли за дошку з чорно-білими клітинами і розставили на ній   свої війська.

149
21.10.2018

Женя і Жання - пара з Івaно-Франківська, взяла участь у рeаліті-шоу телеканалу "ТЕТ" ЛaвЛавCar.

1252 1
20.10.2018

Ціни можуть суттєво різнитися, оскільки залежать від планування, площі і якості ремонту житлового об'єкта.

1292 1
20.10.2018

17 жовтня працівники комунального підприємства обласної ради "Пам'ять" провели експедицію у село Павлівка Тисменицького району, аби дослідити ліс.

1706
19.10.2018

Вражаючі осінні барви парку Тараса Шевченка з’явилися у мережі.

2442