агенція новин

Про вибори, Засуху, підкуп Бога і анекдот про Моше Каце

 

 

Спілкувався недавно з одним товаришем з Німеччини. Він питав про наші вибори. По німецьки я не «ферштейн», зате він знає англійську, ну і я трохи спілкуюся нею (з допомогою Гуглівського перекладача:)). Намагався пояснити йому про те, що відбувається в округах Засухи, Губського, Пилипишина, Трав’янка… Довго пояснював… Майже пів години. Він все рівно не зрозумів. Все повторював «Ітс імпасібл!» («Це неможливо!»). Все допитувався чи я нічого не плутаю. Наївний:). Українські реалії ну ніяк не налазять на голову середньостатистичного європейця...

 

...А колись давно одна колега, що «мала честь» спілкуватися з Засухою, розповідала, що вона зовнішньо дуже «побожна» – будує церкви, каплички, жертвує на Церкву… І, я так зрозумів, через свою барижну сутність щиро вірить, що вона таким чином заключає "угоду" з Богом, що Він «поведеться» на ці зовнішні штучки і на Страшному суді це «врахує»…

 

...А з цього приводу вже згадався анекдот, який розповів мені інший товариш (московський єврей до речі):

«Жив собі такий бізнесмен на ім’я Моше Каце. Багатий був. Звичайно він давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть «на всякий випадок» збудував православний храм..

І от помер Моше Каце. Потрапляє на Страшний Суд. "Відсудили" новоприбулі душі і ангел починає викликати з натовпу душі тих, хто йде в рай. Всіх викликав, а Моше Каце не кличе. Той вчиняє ґвалт: «Це помилка! Я ж Моше Каце! Я давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть збудував православний храм! Перевірте! Я також повинен йти в рай!»

Ангел перевірив: «Ні, вибачте, вас немає в списку…»

Моше Каце вчинив рейвах, кричить: «Це не справедливо! Я ж давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть збудував православний храм!»

На крики виходить апостол Петро: «Що сталося? Що за крики?»

Ангел: «Та от, є такий Моше Каце, каже, що він повинен йти в рай, а його в списку немає…»

Моше Каце: «Так! Це не справедливо! Я ж давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть збудував православний храм!»

Апостол Петро ангелу: «Так, дивно, перевірте ще раз список!»

Ангел перевірив і каже: «Ні, немає Моше Каце…»

Той знов кричить: «Я ж давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть збудував православний храм! Я повинен бути в списку!»

На що апостол Петро йому каже: «Ну що ж..., ми повернемо вам ваші гроші!…»

 

Мораль для Засухи і їй подібних – будівництво церков не дає індульгенції на порушення Божих Заповідей: «Не кради!» (голоси в тому числі) і «Не свідчи неправдиво!» (по простому «Не бреши!»). Бо Церкви і пожертви, вони і так Його, як і ми самі разом з нашими грошима і маєтками…

 

А от щойно високі владні посадовці хором нам кажуть: «Це були нормальні вибори. Це просто виборча «змагальність»!»

 

Хороша собі «змагальність» (з «Беркутом», "українськими" судами і купленими ОВК)! "Позмагайся" з "Беркутом":)!

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


19.08.2018
Юрій Винничук

Коли помирають колоритні постаті літератури, завжди стає сумно через те, що вони несли в собі масу інформації, якою не встигли поділитися.

112
09.08.2018

Півзахисник Ярослав Конкольняк став автором першого голу "Прикарпаття" у Першій лізі сезону 2018/19. Хоча цей забитий м'яч потім у протоколі був записаний як автогол гравця "Інгульця".

391
31.07.2018
Любов Загоровська

Ми з Марією Козакевич гуляємо центром Івано-Франківська. Вона відчиняє різні брами, натискає кодові комбінації на тих чи інших дверях.

768
30.07.2018
Ірина ШУТКА

Низові урбаністичні ініціативи у Львові та Франківську, формування кластерів та нових моделей розвитку на перетині різних галузей — підсумовуємо ці два блоки зустрічі «Urban Talks Львів&Івано-Франківськ».

502
29.07.2018

У випуску говоримо про: "теорію забивання цвяхів скрипками", бандитизм у маршрутках, популізм Гройсмана, повені на Прикарпатті, найгуманніший франківський суд та першу перемогу "Прикарпаття".

609 1
24.07.2018

Підприємців, які орендують приміщення Укртелекому у центрі Івано-Франківська, змушують переукласти договори з фірмою-посередником. Орендарям збільшили плату, а хто не погодився – тих виселяють.

6951

Чомусь побутує думка (ось і нині я її зустрів в інтернетрях), що першим нашим королем був Данило Галицький. Це не так.

907

Блискуча перемога в Москві українського боксера. Можна по-різному відноситися до того, чи варто було проводити бій там, чи ні, та беззаперечним залишається факт: перемога українця.

558

"Бабусю, а можна ще?" - несміливо запитує білява восьмирічна дівчинка, біля якої уже тихенько плаче такий самий білявий чотирирічний хлопчик.

927

Наприкінці сорокових років, з метою покарати німців та знищити дух німецького народу, союзники розгорнули в Німеччині кампанію денацифікації.

868 1
28.07.2018

Вчені ознайомилися з посланням ченця Паїсія Святогорця і підтвердили той факт, що невидима людьми планета Нібіру наближається до Землі і кінець світу неминучий.

10984 6
15.07.2018

Десятки повідомлень про політ над Землею гігантських НЛО жахливої форми щодня заповнюють інформаційний простір.

4127
08.07.2018

Дослідники космічного простору активно обговорюють подію, що сталася біля узбережжя США. Там в океан впав великий об'єкт, що світився.

2178
20.07.2018

Чак Норріс виступив з промовою перед студентами Університету Свободи (штат Вірджинія, США). Замість моральних настанов розповів про те, як Бог увійшов у його життя «ударом ногою з півоберта». За словами самого Чака, Бог направляє його шлях пр

572
28.06.2018

Психосоматика. Це такий напрямок в медицині, який займається впливом наших емоцій, страхів і психологічних блоків на здоров’я.

4269 1
28.07.2018

В одному відомому і людному парку стояв камінь. Простий собі такий камінь. Нічим не примітний.

329
19.08.2018

Хоч Станиславів початку ХХ ст. був невеликим провінційним містом, тутешня поліція доволі часто нападала на сліди російських шпигунів. У вересні 1910 р. сценою для «шпигунських пристрастей» став міський вокзал. Патрульний поліцейський звернув

31
10.08.2018

Екс-очільник департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради Ігор Смаль та його заступниця Маріанна Продан одружилися.

3419
09.08.2018

Як виростити печериці в домашніх умовах? На Коломийщині живуть люди, які знають усе про ці гриби.

1836
30.07.2018

Франківчанка Олена придбала в супермаркеті "Вопак" манну крупу із сюрпризом. Відкривши пакет, жінка побачила у крупі личинки.

3001 1