агенція новин

Про вибори, Засуху, підкуп Бога і анекдот про Моше Каце

 

 

Спілкувався недавно з одним товаришем з Німеччини. Він питав про наші вибори. По німецьки я не «ферштейн», зате він знає англійську, ну і я трохи спілкуюся нею (з допомогою Гуглівського перекладача:)). Намагався пояснити йому про те, що відбувається в округах Засухи, Губського, Пилипишина, Трав’янка… Довго пояснював… Майже пів години. Він все рівно не зрозумів. Все повторював «Ітс імпасібл!» («Це неможливо!»). Все допитувався чи я нічого не плутаю. Наївний:). Українські реалії ну ніяк не налазять на голову середньостатистичного європейця...

 

...А колись давно одна колега, що «мала честь» спілкуватися з Засухою, розповідала, що вона зовнішньо дуже «побожна» – будує церкви, каплички, жертвує на Церкву… І, я так зрозумів, через свою барижну сутність щиро вірить, що вона таким чином заключає "угоду" з Богом, що Він «поведеться» на ці зовнішні штучки і на Страшному суді це «врахує»…

 

...А з цього приводу вже згадався анекдот, який розповів мені інший товариш (московський єврей до речі):

«Жив собі такий бізнесмен на ім’я Моше Каце. Багатий був. Звичайно він давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть «на всякий випадок» збудував православний храм..

І от помер Моше Каце. Потрапляє на Страшний Суд. "Відсудили" новоприбулі душі і ангел починає викликати з натовпу душі тих, хто йде в рай. Всіх викликав, а Моше Каце не кличе. Той вчиняє ґвалт: «Це помилка! Я ж Моше Каце! Я давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть збудував православний храм! Перевірте! Я також повинен йти в рай!»

Ангел перевірив: «Ні, вибачте, вас немає в списку…»

Моше Каце вчинив рейвах, кричить: «Це не справедливо! Я ж давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть збудував православний храм!»

На крики виходить апостол Петро: «Що сталося? Що за крики?»

Ангел: «Та от, є такий Моше Каце, каже, що він повинен йти в рай, а його в списку немає…»

Моше Каце: «Так! Це не справедливо! Я ж давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть збудував православний храм!»

Апостол Петро ангелу: «Так, дивно, перевірте ще раз список!»

Ангел перевірив і каже: «Ні, немає Моше Каце…»

Той знов кричить: «Я ж давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть збудував православний храм! Я повинен бути в списку!»

На що апостол Петро йому каже: «Ну що ж..., ми повернемо вам ваші гроші!…»

 

Мораль для Засухи і їй подібних – будівництво церков не дає індульгенції на порушення Божих Заповідей: «Не кради!» (голоси в тому числі) і «Не свідчи неправдиво!» (по простому «Не бреши!»). Бо Церкви і пожертви, вони і так Його, як і ми самі разом з нашими грошима і маєтками…

 

А от щойно високі владні посадовці хором нам кажуть: «Це були нормальні вибори. Це просто виборча «змагальність»!»

 

Хороша собі «змагальність» (з «Беркутом», "українськими" судами і купленими ОВК)! "Позмагайся" з "Беркутом":)!

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


22.06.2018
Наталя Єрьоменко

На небі тільки й розмов, що про море, а в українському фейсбуці – про міжнародний мистецький фестиваль Porto Franko, що відбувся 13-17 червня в Івано-Франківську.

270 2
22.06.2018
Юрій Андрухович

А секретарка містечкової ради радить організаторам фестивалю «Porto Franko» «сісти в гелікоптер і полетіти з нашого міста». От яка в нас гумористична секретарочка!

361 1
21.06.2018

Після відродження в Івано-Франківську футбольного професійного клубу "Прикарпаття" з Другої ліги перейшло в Першу. Про виступи команди та її майбутнє - наша розмова з президентом МФК "Прикарпаття" Василем Ольшанецьким.

568
19.06.2018

Найбільше людей, близько 8 тисяч, за її словами взяли участь у відкритті фестивалю і побачили неймовірну оперу «Аерофонія», де головним інструментом був літак АН-2.

1519 1
15.06.2018

Фестиваль «Porto Franko» – це однозначно мистецький вибух, який зовсім скоро сколихне українську культурну спільноту. Олексій Гнатковський, актор, куратор фестивалю "Porto Franko 2018" розповів про особливості новітнього мистецького вибуху.

1124 1
14.06.2018
Олена Британська

13 червня у дворику Палацу Потоцьких відомий франківський письменник Юрій Андрухович презентував свої улюблені уривки з нового роману «Коханці Юстиції» під музичний супровід одного з найцікавіших альтернативних гуртів молодої української сцени – «Сон Сови».

1114

Футбол, як і практично будь-який інший вид спорту, це, окрім, тренування м’язів і випробування емоцій – субститут (замінник) війни. А чемпіонат світу з футболу – війни світової.

184

В політичних еліт звіряча вдача. Вітчизняна в тому плані відрізняється хіба що особливою підлістю. Владний звір лише здається неповоротким та вічно зайнятим переварюванням грошової маси. Його бюрократична повільність, коли він відчуває реальну тему або ж

496

Існує не така вже й  маргінальна гіпотеза, як здається на перший погляд, що тема «Гройсман в президенти замість Порошенка» вже не так  дратує чинного президента, як раніше. 

285

Ну шо, "господа прісяжні і засідатєлі, льод тронувся"?)) "Вагу нового франківського моста (в Пасічну) зменшили – задля економії коштів...", - каже підрядник, (не)-представник (не)-регіоналів...

1543
18.06.2018

Житель Італії прямував додому по дорозі. Але в цей день йому вдалося зняти щось незвичайне і дивовижне. Чоловік упевнений, що побачене ним у той день було ніщо інше, як інопланетний корабель. Житель Перуджі в Італії розповів, як під час поїздки по дорозі

228
11.06.2018

Стало відомо, що 8 червня поточного року над горами мексиканської столиці Мехіко уфологи виявили в небі дивний НЛО білого кольору. Мексиканські уфологи стверджують, що прибульці могли перебратися жити в гори, про що свідчать останні кадри НЛО недалеко ві

426
03.06.2018

Чоловік розповів виданню Mirror, що НЛО висіло на висоті близько 300 метрів і виглядало як яскраво-біла металева кулька. – Це безумовно не було літаком, і воно летіло дуже низько для супутника. Я знаю, як виглядають дрони, і на них воно теж

512
11.05.2018

Археологи виявили стародавню скульптуру фараона, і ця знахідка свідчить про те, що описані в Біблії події — чиста правда. Розкопки проводилися на території сучасного Тель-Хацора. У давнину тут стояв велике місто Хацор.

1618
23.03.2018

То що, квасолька, гриби, бобові, капуста, бурячок, гарбуз, гречка, рисок і яблучка?

2919
11.06.2018

Людина йшла берегом і раптом побачила хлопчика, який піднімав щось з піску і кидав у море.

360
22.06.2018

Вадим не є професійним альпіністом, просто йому дуже подобається подорожувати. Чоловік пригадує, кілька років тому побував у Карпатах поблизу «Буковеля»...

931 1
22.06.2018

Як розповідає речник патрульної поліції Микола Гурак, днями на вулиці Мазепи патрульні зупинили автомобіль “Фольксваген Пасат”, який їхав без підсвітки номерного знака.

1243
21.06.2018

Вже 23 червня феномен української сцени виступить в Івано-франківську на центральному міському стадіоні «Рух» з новою програмою «Ти в курсі».

1283
20.06.2018

Зіркова франківчанка Тіна Кароль, яка донедавна була противницею соцмереж, поступово опановує їх.

1028