агенція новин

Про вибори, Засуху, підкуп Бога і анекдот про Моше Каце

 

 

Спілкувався недавно з одним товаришем з Німеччини. Він питав про наші вибори. По німецьки я не «ферштейн», зате він знає англійську, ну і я трохи спілкуюся нею (з допомогою Гуглівського перекладача:)). Намагався пояснити йому про те, що відбувається в округах Засухи, Губського, Пилипишина, Трав’янка… Довго пояснював… Майже пів години. Він все рівно не зрозумів. Все повторював «Ітс імпасібл!» («Це неможливо!»). Все допитувався чи я нічого не плутаю. Наївний:). Українські реалії ну ніяк не налазять на голову середньостатистичного європейця...

 

...А колись давно одна колега, що «мала честь» спілкуватися з Засухою, розповідала, що вона зовнішньо дуже «побожна» – будує церкви, каплички, жертвує на Церкву… І, я так зрозумів, через свою барижну сутність щиро вірить, що вона таким чином заключає "угоду" з Богом, що Він «поведеться» на ці зовнішні штучки і на Страшному суді це «врахує»…

 

...А з цього приводу вже згадався анекдот, який розповів мені інший товариш (московський єврей до речі):

«Жив собі такий бізнесмен на ім’я Моше Каце. Багатий був. Звичайно він давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть «на всякий випадок» збудував православний храм..

І от помер Моше Каце. Потрапляє на Страшний Суд. "Відсудили" новоприбулі душі і ангел починає викликати з натовпу душі тих, хто йде в рай. Всіх викликав, а Моше Каце не кличе. Той вчиняє ґвалт: «Це помилка! Я ж Моше Каце! Я давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть збудував православний храм! Перевірте! Я також повинен йти в рай!»

Ангел перевірив: «Ні, вибачте, вас немає в списку…»

Моше Каце вчинив рейвах, кричить: «Це не справедливо! Я ж давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть збудував православний храм!»

На крики виходить апостол Петро: «Що сталося? Що за крики?»

Ангел: «Та от, є такий Моше Каце, каже, що він повинен йти в рай, а його в списку немає…»

Моше Каце: «Так! Це не справедливо! Я ж давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть збудував православний храм!»

Апостол Петро ангелу: «Так, дивно, перевірте ще раз список!»

Ангел перевірив і каже: «Ні, немає Моше Каце…»

Той знов кричить: «Я ж давав багато грошей на синагогу, жертвував на хоспіси, дитячі будинки і, навіть збудував православний храм! Я повинен бути в списку!»

На що апостол Петро йому каже: «Ну що ж..., ми повернемо вам ваші гроші!…»

 

Мораль для Засухи і їй подібних – будівництво церков не дає індульгенції на порушення Божих Заповідей: «Не кради!» (голоси в тому числі) і «Не свідчи неправдиво!» (по простому «Не бреши!»). Бо Церкви і пожертви, вони і так Його, як і ми самі разом з нашими грошима і маєтками…

 

А от щойно високі владні посадовці хором нам кажуть: «Це були нормальні вибори. Це просто виборча «змагальність»!»

 

Хороша собі «змагальність» (з «Беркутом», "українськими" судами і купленими ОВК)! "Позмагайся" з "Беркутом":)!

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


24.05.2019

Посаджене дерево, новий дитячий майданчик чи шмат відремонтованої дороги – критерії, за якими виборці часто оцінюють діяльність депутатів.

61
23.05.2019
Олена Британська

Ми розпитали, коли завершиться оновлення території міського озера, про капітальні ремонти вулиць, ОСББ, пішохідні фонтани, втрачені мільйони та доставку померлих.

545
16.05.2019
Наталія Храбатин

Чи правлять масони світом? В якій мірі вони контролюють українську економіку та політику? Масони не дуже поспішають розповідати про свою діяльність та ділитися планами.

3900
13.05.2019
Марія Лутчин

Туреччина, Єгипет, Болгарія, Чорногорія, Таїланд чи навіть Шрі-Ланка. Такі вже звичні місця для відпочинку закордоном для українського туриста.

1805 1
10.05.2019
Володимир Омом

Андрій Ділай, колишній гравець  футбольної команди Івано-франківська, що брала участь у чемпіонаті  СРСР серед команд Першої ліги.

1326
10.05.2019

На Прикарпатті, як завжди, не обходиться без парадоксів. Що більше місто – то бідніший міський голова. Натомість мери невеликих містечок купаються у розкошах.

1897

Ми живемо за часів швидких змін. Смисли легко – й, здається, безтурботно – переливаються у нові форми.

1072 1

Мерська услужливість = ризик фінансових втрат. Про землю, "алхіміків", новий генплан і приховані мотиви. Фахівцям і "чайникам".

1354 2

Політика розкриває себе повноцінно в дихотомії — свій чи чужий: свій зі своїм метаболізмом; чужий — з іншородним.

765

Поки перейдемо до політики, зачепимо іншу тему. Прийшла весна.

1199
20.05.2019

 Уфолог Скотт Уорінг опублікував на своєму сайті новий матеріал. 

223
08.05.2019

Існує теорія, згідно з якою Гітлер створив загін мутантів, і вони можуть почати космічну війну.

695 1
15.04.2019

Нещодавно над зруйнованим 4-м енергоблоком ЧАЕС було виявлено таємничий літаючий об'єкт.

1950 4
13.05.2019

12 травня, з нагоди Дня матері, Архієпархія УГКЦ організувала Молитовну ходу Вервиці вулицями Івано-Франківська.

1824
03.05.2019

Згідно з писаннями та переказами, точним відображенням яких є церковний календар...

623 1
20.05.2019

Вечоріло. Битим шляхом йшло двоє подорожніх — батько й семирічний син.

246
24.05.2019

Тривають заходи з ліквідації наслідків негоди через випадання великої кількості опадів впродовж 20-21 травня на території області.

2705
23.05.2019

У Франківську трапилась ДТП за участі поліцейського автомобіля.

2966
22.05.2019

За фахом Галина Кориневич – деревообробник, але нині працює пакувальницею на заводі з виготовлення бруківки.

1099
21.05.2019

У понеділок, 20 травня орієнтовно з 16:00 год на території Івано-Франківської області розпочалися інтенсивні опади.

3258