Про вибори в США. Погляд з Америки

Про вибори в США. Погляд з Америки (Лос-Анджелес, Каліфорнія).
Я добре розбираюсь в українській політиці. В американській поки що - дуже поверхово. Тому не варто сприймати цей текст за істину, це просто спостереження.
- Байден дуже старий і більшість впевнені, що реально керуватиме віце-президент Харріс. На мою думку, керуватимуть Сенат та Конгрес, як це було останні чотири роки.
- Всі провідні телеканали та знаменитості підтримували демократів та їх кандидатів (Клінтон та Байдена). За Трампа тільки FOX та Kanye West свого часу. Взагалі, свобода слова в Америці є, але якщо ти тільки дивишся телебачення, то достовірної інформації не отримаєш від слова “зовсім”.
- Трампа або люблять і реально від нього фанатіють, або щиро його ненавидять. Байден не викликає ніяких почуттів ні з боку демократів ні збоку республіканців. Він більше 50-ти років в політиці, хоча і з позитивним бекграундом.
- Система виборів абсолютно несправедлива. Голосування не показує реальної підтримки і більше зводиться до виграшу в тих штатах, де немає явного лідера. Для прикладу. Якщо я із Каліфорнії хотів би проголосувати за Трампа, то мій голос на 99.9% не враховується, так як тут більшість в демократів. А в тій же Флориді мій голос мега важливий. Також несправедливим є кількість голосів від штату. Якщо взяти якийсь Rhode island чи Delaware, які мають по мільйону населення, то їх голос в 10-ть разів важливіший за голоса будь-якого жителя великого штату.
- Основна фішка Трампа це боротьба за бюрократію. І не тільки на місцевому рівні, де бюрократія просто мозок виїдає, кажу з власного досвіду. Тут питання те, що демократи та республіканці в Конгресі та Сенаті не змінюються з дев'яностих. Трамп дуже добре зіграв на цьому, люди втомилися від одних і тих самих політиків. А тут нова людина з новим підходом.
- Основна фішка Байдена це посил об'єднати країну та більший соціальний захист (хтось це називає соціалізмом). Об'єднати країну і справді потрібно, такого протистояння, як зараз не було уже давно.
- З одного боку Трамп своєю риторикою постійно ділив Америку. З іншого боку протести та погроми були підтримані демократами для перемоги на виборах і вони таки перемогли. Але той негатив, який вони викликали в сторону афро-американців, не вийде забути ще багато років.
- За Байдена голосують великі міста, афро-американці, латиноамериканці, молодь, люди з прогресивними поглядами. Також люди з низьким достатком.
- За Трампа - селяни, білі, люди старшого віку, консервативних поглядів. Достаток середній та вище середнього.
- Українці та й, взагалі, практично всі “руськоязичні” за Трампа. При цьому мотивація у всіх різна. Комусь подобається його критика протестів, відношення до пандемії, “твердая рука”, дружба з Путіним, економічна війна з Китаєм, ріст економіки, несистемність ітд.
- В прихильників Байдена основний аргумент один, тільки щоб не Трамп. І в цьому насправді є глибокий сенс.
- Всі основні рішення приймає Палата представників (Конгрес) та Сенат. Зараз Сенат в республіканців, а Конгрес в демократів. Вони завжди мають домовлятися між собою, щоб прийняти будь-яке рішення. Тому вплив президента дуже сильно переоцінений.
ЗА КОГО Б Я ГОЛОСУВАВ, ЯКЩО Б МАВ ПРАВО ГОЛОСУ?
Якщо взяти з позиції, що по американських міркам я “ніщеброд”, я живу в демократичному штаті, я за імміграцію, рівність людей, екологію та мені небайдуже майбутнє України - то мій вибір Байден.
Якщо глянути з позиції, що я колись буду середнім класом, мені не подобається бардак, який влаштували демократи в Каліфорнії та їхня підтримка протестів, я керуюсь тим, що інтереси США в першу чергу - тоді це Трамп.
Але будь-який вибір тут був би не за, а проти. Я не відчуваю симпатії до жодного кандидата.


Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

740
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

568
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1647
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2938
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2427
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2414

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

450

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

578

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1432

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1507
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

536
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

398
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

773
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

160
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

271
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26893
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

734
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

292
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

295
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

618
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

955 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

819