Про сліпучий морок майбутнього

Щось останнім часом сталося з публічними оптимістами. Чи то їхній оптимізм кудись випарувався, чи то побачили вони зловісні відблиски на пляшках з віскі і пророчі написи на колорадських жуках. Невідомо. Зате примножилися розмови про темряву божевілля, що наповзає на Україну.

В кулуарних розмовах панують панічні настрої. «Шість років, - приречено шепоче мій співрозмовник, - всього лише шість грьобаних років. А далі все накриється мідним тазом». В мого співрозмовника конкретні проблеми. Він вже утретє намагається чкурнути з України та відкрити блокчейн-бізнес в Індокитаї. Але тамтешні ділові шамани більш переконливі і краще освічені. Співрозмовник ходив до крутих лаоських ворожок. Ті кинули мавп’ячі кістки на чорну дошку і сказали, що  в Україні можна буде жити ще 6 років. А потім все. Крапка.

Співрозмовник відсьорбує алкоголю, відтак кладе перед мною смартфон. Там стаття Портнікова, той пише: «Демократичною Україною майбутнього, як і будь-якою іншою новою цифровою державою, керуватимуть пройдисвіти. Відверті пройдисвіти».

Я співчуваю співрозмовникові. Але не відаю, як його втішити. Пояснювати, що нині демократичною Україною керують також не святі подвижники, якось не випадає. Також не став нагадувати, що ще у 2003 році на одній закритій тусовці, де співрозмовник також був присутнім, нам чітко пояснили, що світовий горизонт сподівань звужується до тунелю усвідомленої необхідності. Може людині приємно лякати себе давно відомими речами. Може, саме в такий спосіб людина забуває, що на цій планеті ми лише гості.

Зрештою, шість років – це не так вже й мало. Цього, звісно, не вистачить, щоби відвернути суспільну катастрофу. Проте можна буде ще з’їздити на Тибет, написати кілька романів та викурити тисячу, або й дві добрих сигар. Чим не життя? А далі, зрозуміло, на розкрадені і засмічені землі насунеться завіса біснуватого мороку. З цим не посперечаєшся. Ідіотизм не можна згущувати безкінечно.

Чому все так фатально? В кожного своя відповідь. Просвітлені з індусів кажуть, що головними джерелами хаосу є низькі бажання людності, неправильне називання та змішання каст. Щось в цьому є. Змішання каст, звісно, вже не виправити. Народники з комуністами в цьому напрямі попрацювали фундаментально. З низькими бажаннями також сумно. Які касти, такі й бажання. Залишається працювати з неправильним називанням. Виправляти спотворені імена.

Одним з головних спотворень є міф про світле майбутнє. Лукаві провідники нижчих каст колись спокусили ним рільників та робітників. Сказали їм, що є така штука – «прогрес». Не сказали, що за прогрес хтось має платити. Спокушені знесли вищі касти і всілися на трони минущого віку. Спочатку будували рай на землі і збудували пекло. Потім почали красти все, що в тому пеклі лишилося. Потім виправдовували крадіжки ненавистю до минулого. Потім зненавиділи теперішнє.

А треба було лише одне – не сподіватися на світле майбутнє. Не вірити хитрунам, котрі продають його дурням. Насправді майбутнє не продається. Воно приходить без домовленостей і забирає своє без попередження. Воно само виставляє рахунки за самочинний «прогрес». За пророцтва і сподівання, за революції і реформи. Воно безжальне до тих, хто спотворював назви і грався гвинтиками, викрученими з підпор світу. Воно несе їм темряву божевілля.

Можливо майбутнє прийде через шість років. Але, не виключено, до когось воно постукає в двері вже завтра.


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1101
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2466
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2082
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2127
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6438 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2413 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

288

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1113

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1138

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1355
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

235
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

558
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2022
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26468
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

520
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10424 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7963
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

504
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

366
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

517
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

591
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1537