агенція новин

Про новий світовий порядок

З початком світової фінансово-економічної кризи лідери західного світу наполегливо вселяють людству думку про те, що з поточного потрясіння «світ вийде іншим». Хоча образ «оновленого» світу залишається незрозумілим і розмитим, головна ідея вимальовується цілком зрозумілою: якщо ми не хочемо загального хаосу, необхідно ввести єдине «глобальне управління».

 

З вуст західних політиків постійно звучать слова про «новий світовий порядок», «нову світову фінансову архітектуру», «наднаціональний контроль», тільки тепер це воліють називати всесвітнім «Новим Курсом». Першим цей вираз вжив у вересні 2007 р. (Тобто до початку фінансової кризи) Ніколя Саркозі у своєму виступі на Генеральній Асамблеї ООН.

 

 

А на лютневій зустрічі в Берліні 2009 р, яка займалася підготовкою саміту «двадцятки», його повторив Гордон Браун:. «Ми потребуємо всесвітнього «Нового Курсу»... Ми усвідомлюємо, що в тій сфері, в якій проходять світові фінансові потоки, ми не вийдемо із ситуації за допомогою суто національної влади, нам потрібні органи влади та інстанції всесвітнього нагляду, які стежили б за тим, щоб діяльність фінансових інститутів, діючих на світовому ринку, була б для нас повністю відкрита».

 

Обидва – і Саркозі, і Браун - ставленики фінансової групи Ротшильдів.

 

Виступи представників «глобальної еліти» говорять про те, що нинішня криза використовується як механізм провокування глибоких соціальних потрясінь, в результаті яких людство, ввергнуте в хаос і наляканийе примарою загального насильства, повинно буде саме зажадати втручання в хід світових справ «наднаціонального» арбітра з диктаторськими повноваженнями.

 

Події розкручують повністю відповідно з логікою періоду Великої депресії 1929-1933 років: фінансова криза - економічний спад - соціальні конфлікти - встановлення тоталітарних диктатур - розв'язання війни з метою концентрації влади і капіталу в руках більш вузького кола людей. Але цього разу мова йде yже про завершальну стадію реалізації стратегії «глобального управління» - з нанесенням вирішального удару по інституту національно-державного суверенітету і переходом до системи приватної влади транснаціональних еліт.

 

Девід Рокфеллер, автор ідеї приватної влади, яка повинна замінити уряди, ще в кінці 90-х років говорив: «Ми стоїмо на порозі глобальних змін. Все, в чому ми маємо потребу - це в масштабній кризі, - і тоді народ прийме новий світовий порядок». Жак Атталі, радник Саркозі і колишній глава ЄБРР, кажучи про нездатність еліт вирішити валютні проблеми 30-х років, заявив: «Боюся, що подібна помилка повториться. Ми спочатку будемо воювати, уб'ємо триста мільйонів, а потім підуть реформи і світовий уряд», так чи не краще вже зараз «подумати про світовий уряд». Про те ж твердить і Генрі Кіссінджер: «У кінцевому рахунку, головне завдання полягає в тому, щоб визначити й сформувати загальну заклопотаність більшості країн, а також усіх провідних держав щодо економічної кризи, враховуючи колективний страх перед терористичним джихадом. Потім все це повинно бути перетворене на загальну стратегію дій...

 

Таким чином, Америка та її потенційні партнери знаходять унікальну можливість перетворити момент кризи у передбачення надії». До прийняття ідеї «нового порядку» світ підводять поступово, щоб не спровокувати подій, під впливом яких загальний протест проти погіршення умов людського існування поверне «не в те» русло і стане некерованим.

 

Головне, чого вдалося тут досягти на першому етапі, - це почати широку дискусію про «глобальне управління», про «неприпустимість протекціонізму», з упором на «безперспективність» національно-державних моделей виходу з кризи. Ця дискусія розгортається в умовах інформаційного тиску, нагнітає загальну тривогу, страх та невпевненість людей. У числі таких інформаційних акцій треба відзначити прогнози МОП, що пророкує, що за межею бідності можуть опинитися 1,4 млрд. людей; попередження генерального директора СОТ про загрозу настання самого масштабного обвалу в світовій торгівлі в післявоєнній історії; заяву колишнього глави МВФ Домініка Стросс-Кана про те, що без масштабної реформи фінансового сектора світовій економіці загрожує крах, який, ймовірно, спричинить не тільки соціальні хвилювання, але й війну.

 

На цьому фоні і була висунута ідея нової єдиної світової валюти як наріжного каменя «нового світового порядку».

 

Справжні автори цього давнього проекту поки залишаються у тіні, а на авансцену, зауважимо, виводяться ті чи інші представники Росії. Це нагадує ситуацію періоду першої світової війни, коли англо-французькі кола, що мали розроблені плани переділу світу, доручили складати загальну програму Антанти міністру закордонних справ Росії, ця програма так і увійшла в історію як «програма Сазонова», хоча Росія в тій війні не грала самостійної ролі і спочатку була вбудована в систему інтересів британської фінансової еліти. 19 березня в Москву в складі «групи мудреців» (Д. Бейкер, Д. Шульц та ін.) прибув Г. Кіссінджер для зустрічі з російськими керівниками напередодні саміту «двадцятки». Директор московського Центру Карнегі Дмитро Тренін, учасник минулорічних зборів Більдербергського клубу в США, назвав цю зустріч «позитивним сигналом».

 

А 25 березня в «Московському Комсомольці» була опублікована стаття Гавриїла Попова (нині президента Міжнародного союзу економістів) «Криза і глобальні проблеми», також приурочена до підготовки лондонській зустрічі, в якій викладалася програма будівництва «нового світового порядку», відкрито відтворювалися плани «світової закуліси», що зазвичай обговорюються за закритими дверима.

 

У статті тлумачилося про:

 

- Світовий парламенті,

- Світовий уряд,

- Світові збройні силі,

 - Світову поліцію,

- Світовий банк,

- про необхідність передачі під міжнародний контроль ядерної зброї,

- ядерної енергетики,

- всієї ракетно-космічної техніки,

- всіх корисних копалин планети,

- про встановлення граничних нормативів народжуваності,

- про очищення генофонду людства,

- про формування з дитинства людей, далеких культурно-релігійної несумісності та ін.

 

А «країни, які не приймуть глобальну перспективу, - повідомляв своїм читачам Гаврило Попов, - повинні виключатися зі світового співтовариства»... Нічого нового в плані розуміння стратегії «глобальної еліти» стаття в «Московському комсомольці», зрозуміло, не дає. Тут важливе інше. Встановлення тоталітарного поліцейського порядку і ліквідація національних держав пропонується вже як відкрита програма дій, і те, що розцінювалося завжди і лібералами, і соціалістами, і консерваторами як «новий фашизм», рекомендується зараз як єдино можливий, «рятівний» шлях для людства.

 

Обговорення таких проектів хочуть перетворити в норму. А на «передову» виштовхують «особливо довірених». На зустрічі «двадцятки» не обговорювали єдину світову валюту, ще не час. Сам саміт став кроком на шляху занурення в хаос, оскільки ухвалені там рішення, якщо сліпо їм слідувати, лише посилять світову соціально-економічну ситуацію і, як висловився Ліндон Ларуш, «доб'ють хворого».

 

Тим часом криза поглиблюється, і аналітики говорять про майбутню еру масового безробіття. Найбільш песимістичні в цьому відношенні прогнози аналітичної групи LEAP / Європа 2020 (Європейська лабораторія політичного попередження / Європа 2020), що публікуються в регулярно в її бюлетенях і викладені у відкритому листі, надісланому керівникам «двадцятки» напередодні лондонської зустрічі. Ще в лютому 2006 р. LEAP з дивовижною точністю описала перспективи розвитку «системного глобальної кризи» як наслідку фінансової хвороби, зумовленої заборгованістю США.

 

Сьогоднішні події аналітики LEAP розглядають у контексті загальної кризи, що почалася в кінці 70-х років і вступила нині в четверту, заключну і найбільш важку стадію, так звану «фазу зціджування», при якій починається розвал реальної економіки. Як зазначає керівник групи Франк Біанкері, це не проста рецесія, а кінець системи, в якій обрушилася її головна опора - економіка США, так що «на наших очах закінчується ціла епоха». Криза може призвести до найтяжчих наслідків. LEAP прогнозує збільшення безробіття до 15-20% у Європі і до 30% - у США.

 

Якщо не буде вирішена «проблема долара», що є ключовою, розвиток світових подій візьме драматичний характер: обвал долара може відбутися вже, і криза, затягнувшись на десятиліття, спровокує «всесвітній геополітичний розпад» з соціальними потрясіннями та громадянськими конфліктами, з розколом світу на окремі блоки, з поверненням у світовому масштабі до «Європи 1914», військових сутичок і т.п.

 

Найбільш потужні народні хвилювання відбудуться в країнах з найменш розвиненою системою соціального захисту і найбільшою концентрацією зброї, в першу чергу в Латинській Америці і США, де соціальне насильство вже зараз проявляється у вигляді діяльності збройних банд.

 

Експерти відзначають початок втечі населення США в Європу, де безпосередня небезпека для життя поки невелика. Крім збройних конфліктів аналітики LEAP прогнозують нестачу енергії, їжі, води в районах, залежних від імпорту продовольства.

 

 

Експерти групи LEAP називають поведінку західних еліт абсолютно неадекватною: «Наші керівники, - пишуть вони, - нічого не зрозуміли з того, що сталося, і до цих пір не розуміють. Ми увійшли в період довгої рецесії, і необхідно було зайнятися впровадженням довгострокових заходів для пом'якшення ударів, а наші керівники ще сподіваються затяжної рецесії уникнути... Вони всі сформувалися навколо американської опори і не бачать, що ця опора зруйнована...»

 

Однак цього не бачать політики середньої ланки, в той час як світові менеджери вищого рівня інформовані якраз дуже добре; саме вони реалізують політику «керованого хаосу» і загальної дезінтеграції, широко обговорювану сьогодні не тільки в американських, а й світових ЗМІ.

 

Ольга Четверікова

 

http://socialismslv.wordpress.com/2011/05/31/par-ko-spriedis-bilderbergas-klubs-2011-gada/


13.06.2011 104 1
Коментарі (1)

Çàãðóçêà...
Олександр 2014.01.29, 13:24
замість вивчати досвід, легше лякати, так у нас і з Заходом: замість вивчати унікальний кількасотлітній досвід боротьби з кастовим устроєм, розбудови горомадянського суспльства - ми лякаємо народ Європою, Заходом, капіталізмом, і стоїмо, по суті, на охороні архаїчної системи каст, при цьому сподіваючись для себе, що ми то відносимося до тієї касти, яку буде допущено до забороненого "для бидла" Заходу. насправді це шлях замполітівів і "вєрних путінцев". молодь! не лінуйтеся вчитися, не слухайте платних російських "романтиків імперії"
23.01.2018

За підсумками 2017 року п’ять депутатів Івано-Франківської міськради можуть бути відкликані за відсутність на сесіях та засіданнях комісій. Найбільше минулого року прогулювали Петро Гавриш та Андрій Грималюк зі “Свободи.

872 0
21.01.2018

Остап Вульчин розповів про цьогорічні виступи "Прикарпаття", свій шлях у футболі та секрети команди рідного краю.

625 0
21.01.2018

До Вашої уваги підсумки третього в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика.

279 0
21.01.2018

За найсвіжішими даними, від початку року в Львівській області зафіксували 84 випадки захворювання на кір, на Тернопільщині – 98 випадків, у Івано-Франківській області – 49

411 0
18.01.2018

Декілька століть Успенський собор у Крилосі (територія історичного Галича) був зразком місцевої довершеної архітектури. Сьогодні від нього залишились лише фундаменти, яким загрожує остаточне руйнування.   Археологи та архітектори просять Міністерс

645 0
16.01.2018

Протягом тижня сотні івано-франківців та гостей міста долучилися до музичного різдвяного дійства, яке відбувалося у храмі Царя Христа на Майзлях.

823 1

Колись тут жила шляхта. Потім її не стало. Й нинішня нешляхта робить так, щоби про шляхту забули.

501 0

Внутрішній біль в душах і серцях переслідує українців сотні років, особливо для нас зараз, коли загарбані території корінного народу, йде відкрита війна...

631 0

Якраз перед Миколаєм подзвонила знайома чиновниця, любителька ворожіння та битв екстрасенсів. Сказала, що бачила зловісний сон, просила розтлумачити.

953 0

Наша політична сила стала однією з небагатьох, яка подала рівну кількість кандидатів-жінок та кандидатів-чоловіків. Фракцію “Самопоміч” у міській раді представляє шість депутатів. Це досить мало, щоб впливати на прийняття рішень, на яких ми на

888 0
23.01.2018

У знамениту уфологічну організацію MUFON звернувся колишній льотчик ВПС Сполучених Штатів, який 37 років зберігав таємницю про зустрічі з НЛО, оскільки весь цей час боявся, що це зашкодить його кар’єрі або взагалі зламає життя (esoreiter.ru). Чол

116 0
17.01.2018

В американському штаті Мічиган неподалік від міста Детройт 16 січня було зафіксовано падіння метеорита, яке викликало невеликий землетрус.   Про це повідомляє прес-служба Національної метеорологічної служби США в Twitter.   Синоптики підтвер

412 0
16.01.2018

НЛО у формі м'ясорубки помітили жителі Техасу. Очевидці заявили, що корабель прибульців літав в небі кілька хвилин, після чого перемістився в іншу частину міста.   Про це повідомляють росЗМІ.   Наразі вже відомо, що інцидент стався 12 січня

422 0
16.01.2018

Папа Франциск 8 січня 2018 року прийняв Послів, акредитованих при Святому Престолі. У промові до них Римський Архиєрей згадав про Україну, закликавши сприяти припиненню війни. «Спільні старання на користь відбудування мостів є невідкладними також

212 0
02.01.2018

Теж це відчуваєте? Передсвятковий настрій вже витає довкола: прикрашені ялинки, величезні вітрини магазинів нагадують казкові сюжети, листівки, рекламки, пісні — все на різдвяні мотиви.

749 0
23.01.2018

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.   До нього приходили в пошуку мудрості і бідні і багаті, і чоловіки і жінки, старі і молоді. Кожен, хто підходив до його скиту, повинен був перейти через висячий міс

114 0
22.01.2018

В Україні за вісім місяців минулого року сталося майже 103 тисячі дорожньо-транспортних пригоди, в середньому це близько 423 аварій на день.

603 0
22.01.2018

28 років тому, 21 січня 1990 студенти Івано-Франківського інституту нафти та газу, разом з патріотично налаштованими викладачами та аспірантами, взялись за руки.

595 0
22.01.2018

Переможниця проекту "Модель XL" Марія Павлюк поділилася світлинами, як вперше в житті купалась на Водохреща.

1616 0
21.01.2018

21 січня у міжнародному аеропорті «Івано-Франківськ» виступив військовий оркестр військової частини А3215 з Тернополя. 

1109 0