Про Норвезьку Санту і казкову залізницю

 

IMG_7608 

Цього літа я провела багато часу у пошуках проекту, завдяки якому можна було б тривалий час жити в Європі з мінімальними витратами, і зовсім випадково натрапила на Workaway (https://www.workaway.info).

 

По суті він чимось нагадує каучсерфінг, але умови і мета трохи відрізняються. Workaway націлений на тих, хто хоче не просто вписатися під час мандрів на декілька днів, а навпаки, тривалий час пожити на одному місці (сім’ї), відчути менталітет, середовище і культуру.

 

Умови такі: ви працюєте декілька годин на день за їжу та проживання і паралельно маєте вільний час для відпочинку і подорожей. Місце, час і вид роботи – на будь-який смак, але найбільше пропозицій від фермерів з невеличких селищ. Переважно люди шукають помічників на сезонні роботи в саду,по догляду за тваринами, або додаткові руки для  бізнесу – чи то райдінг школа, чи невеличкий хостел.

Ось так виглядає головна сторінка сайту 

Screen Shot 2015-11-03 at 10.36.20

Сам процес елементарний. Реєструєтесь на сайті, платите 40 баксів ( сайт можна переглядати і безкоштовно, але у вас не буде доступу до контактів) і приступаєте до анкети. Анкети бувають для тих, хто подорожує сам, з другом або окремо для парочок. Все гарненько заповнюєте, пишете, які ви розпрекрасні, що руки у вас ростуть саме з того місця, і взагалі що ви все життя тільки і мріяли чистити стайні і збирати яблука. Далі в пошуковику забиваєте усі необхідні фільтри (країна, місто, вид роботи)  і вуаля – перед вам список потенційних кандидатів. А далі, то вже вибираєте, що до душі, і починається листування.

Ось наприклад наша анкета 

Screen Shot 2015-11-03 at 10.38.11

А так виглядає пошукова форма 

Screen Shot 2015-11-03 at 10.39.25

Відписують хости тижнями, тому планувати раджу все заздалегідь. Плюс, проект досить популярний, тому більшість вакансій можуть бути вже зайняті, і вам доведеться вибирати з того, що залишилось.

От я і підібралась до головної мети нашої мандрівки :) Спочатку ми не мали конкретного плану і перебирали різні варіанти, навіть розглядали Ісландію… Але потім натрапили на нереальнокосмічнодешеві білети в Осло (писала про це трохи вище), і рішення було миттєво прийнято. На Workaway ми спочатку шукали варіанти роботи з тваринами (кіньми, cобаками ), або щось пов’язане з арт-проектами, але час ішов, а результату не було. Багато вакансій були вже забиті, деякі хости взагалі не відписували на наші запити. Тому ми вирішили писати усім, хто нам більш-менш підходив географічно. І тут, о щастя! Нас запрошує до себе милий норвезький дідок, професор на пенсії, який живе на півдні біля моря, за пару годин їзди від усіх головних красот Норвегії! І роботка не пильна: трохи допомагати біля будинку, із прибиранням і покупками. Тому ми вирішили, що після декількох днів в Осло зразу  поїдемо туди.

IMG_8134

Якщо у вас буде можливість, обов’язково сядьте в поїзд Осло-Берген. Це влетить у копійку, але повірте –  воно того варте. Бергенській залізниці вже близько 100 років, і вона офіційно вважається найкрасивішою у світі! За 7 годин поїзд долає 470 км, і ви встигнете побачити тонни космічної краси, при чому краси дуже різної, оскільки пейзажі змінюються щопівгодини. Навіть якщо це єдине, що ви побачите в Норвегії, буде цілком достатньо.

Хтось отак собі живе посеред нічого 

IMG_8148

Нереальні краєвиди один за одним 

IMG_8150 IMG_8162
IMG_8076

Це вже якийсь зовсім інопланетний пейзаж :)

IMG_8125 IMG_8167

Ще й снігопад в дорозі застали 

IMG_8144IMG_8043

Під вечір ми прибули в Берген, звідки планували добиратись стопом до нашого острова – Тофтерой. Але було темно і холодно, тому довелось відмовитись від цього на користь автобусу.

Якщо ви не “в темі”, то на вокзалі буде дуже важко розібратися, який саме білет купити і куди. На табло вказані тільки кінцеві станції, але зовсім не зрозуміло, який маршрут автобус проїжджає. Через ці нюанси, як виявилось, ми пропустили наш автобус ( який ходить тільки через день !) і поїхали на найближчу до Тофтерою станцію, де нас пообіцяв зустріти хост. Але по прибуттю ніхто за нами не приїхав, і після години чекання на богом забутій зупинці, нас підібрали 2 веселі бразилійки і поляк. Як виявилось, вони всі там також вписувались, і ще ціла група студентів Erasmus окрім цього! От не чекали ми на паті-хаус в норвезькій глубинці!

На місці нас нарешті зустрічає хост, той самий професор, якого ми знайшли ще влітку на воркевей. Його звуть Гейр Ула, він дуже великий, ввічливий і схожий на п’яного Санта Клауса. У своєму профілі Гейр Ула вказав, що він 100-відсотковий інтроверт, який уникає спілкування, але на наше запитання, що ж тоді тут роблять всі ці люди, він сміється і знизує плечима: “Я сам себе інколи не розумію”.

Насправді “норвезький інтроверт” досить часто приймає каучсерферів зі всього світу, як от і цього разу. На додачу в нього винаймають житло два поляка-заробітчанина, Міхал і Лукаш, але про них пізніше. Після знайомства ми піднялись наверх у гостьові кімнати і … прозріли! Страшенна тіснява, всюди стояв нереальний срач ( фото нереального срача трохи пізніше), і розкидані речі в декілька шарів. Ми швиденько пригостились ерасмусівським їдлом ( вибору не було – до магазину 5 км, та і які магазини о такій порі)  і пішли у вітальню, де всі вже зібрались випивати і “знайомитись ближче”.

Гейр Ула на домашньому троні і наші нові сусіди

IMG_8179

IMG_8173Як виявилось, усі студенти приїхали з Фінляндії, де вони вчаться по обміну, але родом вони з Чехії, Польщі і Німеччини. Туса була так собі, але ми принаймні розслабились. Ненадовго :) За півгодинки наш дідуля сказав, що мол пора спати, і коли всі розійшлись по кімнатах, для нас не знайшлося спальних місць… Коротше, закінчилось все тим, що ми півночі мерзли в його кімнаті ( в його ліжку ! ),  поки він “дивився тв на самоті”, а потім ми мерзли ще півночі, коли перейшли у вітальню на диван. Хай би тільки це – кімната була вщент прокурена! Дідо так надимів, що здавалось ми вдихаємо нікотин, а не повітря. Отак ми й засинали, проклинаючи все на світі: і це місце, і воркевей…

… але коли прокинулись, і виглянули у вікно – усе раптом перейшло на другий план, ми заварили міцної кави ( К її знаходить зранку будь -де ) і пішли зустрічати новий день :)

Наш краєвид з вікна. Хіба не причина прокинутись ?)
IMG_8207

by O&K


05.11.2015 1999 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1263
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2557
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2128
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2190
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6588 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2470 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

364

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1171

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1301

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1432
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

297
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

158
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

599
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

63
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26530
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

565
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10479 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

57
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

79
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

420
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

568
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

635