Про конкурс на посаду, Бурштинську ТЕС та перші кроки в новому амплуа: ексклюзивне інтерв’ю майбутнього голови Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля

У суботу під час візиту до Львова Президент України Володимир Зеленський назвав ймовірного очільника Івано-Франківської ОДА.

Цю посаду може отримати чинний директор Бурштинської ТЕС Денис Шмигаль. Таке повідомлення викликало неабияке пожвавлення в інформаційному просторі Прикарпаття.

Саме тому Фіртка вирішила поспілкуватися безпосередньо з Денисом Шмигалем та отримати відповіді на запитання, які останній тиждень так цікавлять мешканців Прикарпаття.


Розпочнемо з того, що вже наступного тижня Президент планує підписати указ про Ваше призначення на посаду голови Івано-Франківської ОДА. Як так склалося? Як відбувався відбір і на скільки складним він був?

Дійсно в суботу на представленні голови Львівської обласної державної адміністрації Президент України Володимир Зеленський оголосив, що готує до підписання указ про призначення мене на посаду голови Івано-Франківської ОДА. Президент запитав моєї згоди і я таку згоду дав. Зараз оформляємо документи.

Відомо, що конкурс на посаду фактичного представника Президента в області не передбачається законодавством. Тобто голів обласних державних адміністрацій призначає Президент за поданням Кабміну.

Проте, вперше в історії незалежної України Президент Зеленський зробив символічний конкурс через Фейсбук, оголосивши про набір і залучивши до цієї справи міжнародні кадрові агентства. Тому хочу наголосити, що відбір був справді серйозним і, за чутками, у списку претендентів на посаду голів ОДА у західному регіоні було понад 40 осіб.

Проводилися серйозні тести, у тому числі за ізраїльськими методиками, які є одними з найкращих у світі, – свого роду детектор брехні, щоб визначити моральні та психологічні якості людини. Всі ці речі я особисто проходив. Тобто, був цілий ряд тестів, співбесід у тому числі з керівниками Офісу Президента та особиста розмова з Президентом України.

В Івано-Франківській області Денис Шмигаль відомий, як директор ДТЕК Бурштинська ТЕС. А чим Ви займалися до роботи на станції? Чи є у Вас за плечима досвід державного службовця?

Так, у мене є досвід роботи у державній службі – у сумі років п’ять. До роботи на Бурштинській ТЕС я був віцепрезидентом і генеральним директором компанії «Львів холод» (українська мережа магазинів «Рукавичка»). У 2014 році, після Майдану, я працював на посаді заступника Львівської обласної фіскальної служби, але, на жаль, не стали реальністю мої очікування, що після Революцію відбудеться очищення, тому я звільнився з податкової та повернувся працювати у бізнес. Ще раніше мав досвід роботи у Львівській державній адміністрації на посаді керівника департаменту економіки, інвестицій, промисловості та торгівлі. 

Чому Ви вирішили залишити посаду директора Бурштинської ТЕС і піти з бізнесу знову на державну службу, адже якщо навіть просто взяти заробітну плату, то керувати станцією з фінансової точки зору є вигідніше?

Тут з Вами мушу погодитися, - зарплата буде різнитися. Ми говорили з Президентом про те, що зарплата державних службовців як і вчителів чи лікарів має бути достойною та давати можливість бодай утримувати сім’ю та нормально жити. Президент повністю згідний, що сьогодні кожен українець повинен добре заробляти і повірте він намагається все для цього зробити.

Для мене керівництво областю – це виклик. По-перше, це можливість зробити щось добре не тільки для певного міста, а для цілої Івано-Франківської області. Хочу наголосити, що я буду займатися тим, щоб започаткувати в Івано-Франківській ОДА європейський стиль керівництва, адже ці знання я набув під час навчання у Європі та Канаді. Та найголовніше завдання – зробити так, щоб люди мали довіру до державних службовців і побачили, що влада може чесно і відповідально виконувати свою роботу.

Вчора під стінами Івано-Франківської ОДА зібралися з два десятки людей, які виступали проти Вашого призначення на посаду очільника Прикарпаття. Як можете прокоментувати цю ситуацію?

Насправді мені важко коментувати те, що відбувалося, адже я постфактум дізнався про таку подію. Готовий після призначення з цими людьми зустрітися, спитатися у чому проблема, які їх вимоги та що їм не подобається. Я абсолютно відкритий до діалогу з громадою, але якщо він ведеться у цивілізований спосіб. Хочу запевнити, що буду робити все на користь мешканців області, адже доля країни та її громадян мені небайдужа.

Може вже володієте інформацією про те, хто стане новим керівником Бурштинської ТЕС, якщо Ви займете крісло голови ОДА.

Це важливе питання. Я не хочу, щоб тут на Бурштинській ТЕС відбулося якесь погіршення ситуації через мій перехід на державну службу. Колектив станції сьогодні дійсно складається з професійних енергетиків. Це надзвичайно важка і небезпечна робота, проте у нас професійна команда керівників та професійна команда робітників. З моїм переходом певний час виконувати обов’язки директора буде головний інженер станції, але паралельно буде проводитися конкурс на цю посаду. Сьогодні я справді не можу назвати Вам імені. Єдине, у чому я переконаний, що прийде компетентна та відповідальна людина, яка буде виконувати стратегію компанії по соціальному партнерству.

Не можемо оминути і тему нещасного випадку, який трапився на станції і закінчився смертю працівника. Розкажіть, будь ласка, чи проводиться розслідування і на якій воно стадії?

Це трагедія для мене особисто, як і для всіх працівників станції. Хочу ще раз висловити співчуття рідним нашого працівника. Так, на превеликий жаль така ситуація вже сталася. Дійсно проводиться державне розслідування, є попередні результати, про які я наразі не маю права згідно з законом розповідати. Можу сказати, що розслідування проводиться об’єктивно і винні особи, ким би вони не були і які посади не обіймали, будуть притягнуті до відповідальності.

Перейдемо до, мабуть, головного питання нашої розмови. Мешканців Прикарпаття надзвичайно сильно турбує питання чорно диму, який нерідко з’являється з труб Бурштинської ТЕС. Ні для кого не секрет, що Прикарпаття посідає друге місце в рейтингу екологічно забруднених регіонів України, а станція у Бурштині має надзвичайно великий вплив на забруднення атмосфери. Скажіть, що сьогодні робиться для того, щоб звести до мінімуму цей негативні вплив Бурштинської ТЕС на екологічну ситуацію в області?

Сьогодні найгострішою проблемою, яка лежить у публічній площині є екологія регіону. Оскільки ми говоримо про Івано-Франківщину в цілому, то на Бурштинську ТЕС я дивлюся як на одного з ключових платників податків, головного роботодавця і соціального партнера громади. Для справедливості хочу сказати, що сьогодні найбільшою екологічною проблемою регіону є забруднення питних і поверхневих вод, з такими темпами ми з вами скоро не будемо мати, що пити. Друге місце посідають стихійні сміттєзвалища, які становлять надзвичайну небезпеку. І на третьому місці знаходяться якраз об’єкти енергетики та хімічної промисловості.

Як керівник станції можу запевнити, що підприємство системно працює над покращенням екологічних показників. Останніх два роки у екологічні проекти інвестовано кілька сотень мільйонів гривень, в тому числі в електрофільтри блоків № 3,4, 5, 7, 10, 12 і на черзі 8. Три блоки реконструйовані і повністю відповідають європейським нормам – викиди менше ніж 50 мг на кубометр. Так капітальний ремонт інших блоків дасть можливість наблизити ці показники до європейських.

Більше того, підприємство працює відповідно до національного плану, який підписаний і затверджений урядом, щодо зменшення викидів. Є відповідна програма з певними точками контролю, яка передбачає, що у 2033 році всі викиди в атмосферу повинні бути зведені практично до нуля.

У попередній відповіді Ви згадали про соціальне партнерство з громадою. В чому воно полягає?

В Бурштині ми з командою створили центр громадської активності та долучилися до створення центру адміністративних послуг. Спільно з міською радою освітлити основні вулиці міста, пішохідні переходи, встановили освітлення в під’їздах багатоповерхівок. Крім того, оновили центр міста: відремонтували дороги, встановили лавки, урни, велопарковки.

Особливий проект, який ми підтримуємо з колективом станції  – це  розвиток реабілітаційного центру для дітей з особливими потребами «Довір'я». В Галицькому районі він єдиний.

Зараз  з Галицькою районною радою працюємо над створенням проекту з будівництва водогону в Галицькому районі, аби мешканці міста Бурштина, Галича і більшість населених пунктів отримували якісну питну воду.

Також реалізували чимало культурних проектів, долучалися до святкування Дня міста, Дня незалежності, Дня матері, організували чемпіонат області з тайського боксу, веломарафони і навіть рок-фестиваль.

З моєї ініціативи ми повністю, майже з руїн відновили спортивний осередок міста – комбінат спортивних споруд, створили робочі місця, впровадили нові спортивні секції. Спільно з громадою побудували штучні майданчики на території ЗОШ №2, Демешківської та Дем'янівської сільських рад. Всього не перелічиш, ці два роки були дуже насиченими.

ФОТО: Денис Шмигаль, Фейсбук


10.07.2019 Лілія Маршалко 17605 1
Коментарі (1)

Уляна 2019.07.11, 23:13
  1. Зеленський та ізраїльський досвід дуже є гармонійно 
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1012
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2043 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

946
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2878
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1977
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3268

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

750

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

920

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1334

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1941
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26166 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

631
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

836
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2782
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1106
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

819
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1075
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1064
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

236
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3968
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

938
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1514