Про конкурс на посаду, Бурштинську ТЕС та перші кроки в новому амплуа: ексклюзивне інтерв’ю майбутнього голови Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля

У суботу під час візиту до Львова Президент України Володимир Зеленський назвав ймовірного очільника Івано-Франківської ОДА.

Цю посаду може отримати чинний директор Бурштинської ТЕС Денис Шмигаль. Таке повідомлення викликало неабияке пожвавлення в інформаційному просторі Прикарпаття.

Саме тому Фіртка вирішила поспілкуватися безпосередньо з Денисом Шмигалем та отримати відповіді на запитання, які останній тиждень так цікавлять мешканців Прикарпаття.


Розпочнемо з того, що вже наступного тижня Президент планує підписати указ про Ваше призначення на посаду голови Івано-Франківської ОДА. Як так склалося? Як відбувався відбір і на скільки складним він був?

Дійсно в суботу на представленні голови Львівської обласної державної адміністрації Президент України Володимир Зеленський оголосив, що готує до підписання указ про призначення мене на посаду голови Івано-Франківської ОДА. Президент запитав моєї згоди і я таку згоду дав. Зараз оформляємо документи.

Відомо, що конкурс на посаду фактичного представника Президента в області не передбачається законодавством. Тобто голів обласних державних адміністрацій призначає Президент за поданням Кабміну.

Проте, вперше в історії незалежної України Президент Зеленський зробив символічний конкурс через Фейсбук, оголосивши про набір і залучивши до цієї справи міжнародні кадрові агентства. Тому хочу наголосити, що відбір був справді серйозним і, за чутками, у списку претендентів на посаду голів ОДА у західному регіоні було понад 40 осіб.

Проводилися серйозні тести, у тому числі за ізраїльськими методиками, які є одними з найкращих у світі, – свого роду детектор брехні, щоб визначити моральні та психологічні якості людини. Всі ці речі я особисто проходив. Тобто, був цілий ряд тестів, співбесід у тому числі з керівниками Офісу Президента та особиста розмова з Президентом України.

В Івано-Франківській області Денис Шмигаль відомий, як директор ДТЕК Бурштинська ТЕС. А чим Ви займалися до роботи на станції? Чи є у Вас за плечима досвід державного службовця?

Так, у мене є досвід роботи у державній службі – у сумі років п’ять. До роботи на Бурштинській ТЕС я був віцепрезидентом і генеральним директором компанії «Львів холод» (українська мережа магазинів «Рукавичка»). У 2014 році, після Майдану, я працював на посаді заступника Львівської обласної фіскальної служби, але, на жаль, не стали реальністю мої очікування, що після Революцію відбудеться очищення, тому я звільнився з податкової та повернувся працювати у бізнес. Ще раніше мав досвід роботи у Львівській державній адміністрації на посаді керівника департаменту економіки, інвестицій, промисловості та торгівлі. 

Чому Ви вирішили залишити посаду директора Бурштинської ТЕС і піти з бізнесу знову на державну службу, адже якщо навіть просто взяти заробітну плату, то керувати станцією з фінансової точки зору є вигідніше?

Тут з Вами мушу погодитися, - зарплата буде різнитися. Ми говорили з Президентом про те, що зарплата державних службовців як і вчителів чи лікарів має бути достойною та давати можливість бодай утримувати сім’ю та нормально жити. Президент повністю згідний, що сьогодні кожен українець повинен добре заробляти і повірте він намагається все для цього зробити.

Для мене керівництво областю – це виклик. По-перше, це можливість зробити щось добре не тільки для певного міста, а для цілої Івано-Франківської області. Хочу наголосити, що я буду займатися тим, щоб започаткувати в Івано-Франківській ОДА європейський стиль керівництва, адже ці знання я набув під час навчання у Європі та Канаді. Та найголовніше завдання – зробити так, щоб люди мали довіру до державних службовців і побачили, що влада може чесно і відповідально виконувати свою роботу.

Вчора під стінами Івано-Франківської ОДА зібралися з два десятки людей, які виступали проти Вашого призначення на посаду очільника Прикарпаття. Як можете прокоментувати цю ситуацію?

Насправді мені важко коментувати те, що відбувалося, адже я постфактум дізнався про таку подію. Готовий після призначення з цими людьми зустрітися, спитатися у чому проблема, які їх вимоги та що їм не подобається. Я абсолютно відкритий до діалогу з громадою, але якщо він ведеться у цивілізований спосіб. Хочу запевнити, що буду робити все на користь мешканців області, адже доля країни та її громадян мені небайдужа.

Може вже володієте інформацією про те, хто стане новим керівником Бурштинської ТЕС, якщо Ви займете крісло голови ОДА.

Це важливе питання. Я не хочу, щоб тут на Бурштинській ТЕС відбулося якесь погіршення ситуації через мій перехід на державну службу. Колектив станції сьогодні дійсно складається з професійних енергетиків. Це надзвичайно важка і небезпечна робота, проте у нас професійна команда керівників та професійна команда робітників. З моїм переходом певний час виконувати обов’язки директора буде головний інженер станції, але паралельно буде проводитися конкурс на цю посаду. Сьогодні я справді не можу назвати Вам імені. Єдине, у чому я переконаний, що прийде компетентна та відповідальна людина, яка буде виконувати стратегію компанії по соціальному партнерству.

Не можемо оминути і тему нещасного випадку, який трапився на станції і закінчився смертю працівника. Розкажіть, будь ласка, чи проводиться розслідування і на якій воно стадії?

Це трагедія для мене особисто, як і для всіх працівників станції. Хочу ще раз висловити співчуття рідним нашого працівника. Так, на превеликий жаль така ситуація вже сталася. Дійсно проводиться державне розслідування, є попередні результати, про які я наразі не маю права згідно з законом розповідати. Можу сказати, що розслідування проводиться об’єктивно і винні особи, ким би вони не були і які посади не обіймали, будуть притягнуті до відповідальності.

Перейдемо до, мабуть, головного питання нашої розмови. Мешканців Прикарпаття надзвичайно сильно турбує питання чорно диму, який нерідко з’являється з труб Бурштинської ТЕС. Ні для кого не секрет, що Прикарпаття посідає друге місце в рейтингу екологічно забруднених регіонів України, а станція у Бурштині має надзвичайно великий вплив на забруднення атмосфери. Скажіть, що сьогодні робиться для того, щоб звести до мінімуму цей негативні вплив Бурштинської ТЕС на екологічну ситуацію в області?

Сьогодні найгострішою проблемою, яка лежить у публічній площині є екологія регіону. Оскільки ми говоримо про Івано-Франківщину в цілому, то на Бурштинську ТЕС я дивлюся як на одного з ключових платників податків, головного роботодавця і соціального партнера громади. Для справедливості хочу сказати, що сьогодні найбільшою екологічною проблемою регіону є забруднення питних і поверхневих вод, з такими темпами ми з вами скоро не будемо мати, що пити. Друге місце посідають стихійні сміттєзвалища, які становлять надзвичайну небезпеку. І на третьому місці знаходяться якраз об’єкти енергетики та хімічної промисловості.

Як керівник станції можу запевнити, що підприємство системно працює над покращенням екологічних показників. Останніх два роки у екологічні проекти інвестовано кілька сотень мільйонів гривень, в тому числі в електрофільтри блоків № 3,4, 5, 7, 10, 12 і на черзі 8. Три блоки реконструйовані і повністю відповідають європейським нормам – викиди менше ніж 50 мг на кубометр. Так капітальний ремонт інших блоків дасть можливість наблизити ці показники до європейських.

Більше того, підприємство працює відповідно до національного плану, який підписаний і затверджений урядом, щодо зменшення викидів. Є відповідна програма з певними точками контролю, яка передбачає, що у 2033 році всі викиди в атмосферу повинні бути зведені практично до нуля.

У попередній відповіді Ви згадали про соціальне партнерство з громадою. В чому воно полягає?

В Бурштині ми з командою створили центр громадської активності та долучилися до створення центру адміністративних послуг. Спільно з міською радою освітлити основні вулиці міста, пішохідні переходи, встановили освітлення в під’їздах багатоповерхівок. Крім того, оновили центр міста: відремонтували дороги, встановили лавки, урни, велопарковки.

Особливий проект, який ми підтримуємо з колективом станції  – це  розвиток реабілітаційного центру для дітей з особливими потребами «Довір'я». В Галицькому районі він єдиний.

Зараз  з Галицькою районною радою працюємо над створенням проекту з будівництва водогону в Галицькому районі, аби мешканці міста Бурштина, Галича і більшість населених пунктів отримували якісну питну воду.

Також реалізували чимало культурних проектів, долучалися до святкування Дня міста, Дня незалежності, Дня матері, організували чемпіонат області з тайського боксу, веломарафони і навіть рок-фестиваль.

З моєї ініціативи ми повністю, майже з руїн відновили спортивний осередок міста – комбінат спортивних споруд, створили робочі місця, впровадили нові спортивні секції. Спільно з громадою побудували штучні майданчики на території ЗОШ №2, Демешківської та Дем'янівської сільських рад. Всього не перелічиш, ці два роки були дуже насиченими.

ФОТО: Денис Шмигаль, Фейсбук


10.07.2019 Лілія Маршалко 17633 1
Коментарі (1)

Уляна 2019.07.11, 23:13
  1. Зеленський та ізраїльський досвід дуже є гармонійно 
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

621
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1552
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3128
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2138 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4241
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6009

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

465

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

448

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

434

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

536
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10075
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

887
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

849
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

599
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2451
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

880
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1211
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34171 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

332
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

432
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

772 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

957