ПриватБанк дав поштовх до розвитку безконтактної оплати у громадському транспорті Івано-Франківська

У 21 столітті люди все частіше відмовляються від готівки у гаманцях та надають переваги безконтактним розрахункам. Такий швидкий та зручний спосіб оплати популярний майже у всіх сферах послуг. Торкнулися ці зміни і громадського транспорту Івано-Франківська, де вже не один рік у тролейбусах працюють сучасні способи оплати проїзду.

Сьогодні не потрібно чекати кондуктора або бігти до водія – все можна зробити за лічені хвилини, адже пасажири мають змогу розрахуватися за проїзд єдиними транспортними картами, безконтактними платіжними картами банків, QR-кодами і SMS.

За даними держагентства з питань е-урядування, зараз е-квиток «працює» в Житомирі, Білій Церкві, Тернополі та Івано-Франківську.

Ще у березні 2017 року мешканці та гості обласного центру завдяки ПриватБанку отримали можливість за допомогою смартфону оплачувати проїзд у тролейбусах, зісканувавши спеціальний QR-код.

Розробку цієї програм та всі витрати на її впровадження взяв на себе Приватбанк, з міського бюджету не було витрачено жодної гривні.

У громадському транспортні пасажирам потрібно знайти плакат-наклейку з QR-кодом у транспорті, відкрити мобільний Privat24 і відсканувати код. Автоматично завантажиться вкладка «Квиток». Далі потрібно вибрати тип проїзного («студентський» або «стандартний») і число квитків, вказати карту для оплати і підтвердити покупку. Останній крок: натиснути кнопку «компостувати». Банківська комісія за послугу не стягується.

Вартість проїзду не залежить від відстані, можна проїхати одну зупинку або весь маршрут. Під час пересадки з одного тролейбуса на інший доведеться купувати новий квиток. Банківська комісія за використання QR-коду відсутня, пасажири сплачують лише вартість квитка.

Так, вже впродовж двох років у Франківську обілечують за лічені секунди.

Варто наголосити, що  такий спосіб розрахунку виключає можливість зловживань із повторним використанням квитків.

Цікаво, з кожним роком популярність цієї послуги зростає, особливо в період, коли громадським транспортом активно користуються студенти.

З квітня 2017 року по травень 2019-го в Україні пасажири розплатилися QR-кодами більше 8 млн разів. За перші п’ять місяців 2019 року проведено стільки ж оплат, скільки було за весь 2018 рік.

Наприклад, за даними держагентства з питань е-урядування, у тролейбусах Івано-Франківська в середньому в місяць оплачується 1500 поїздок, у автобусах – 600.

За даними ПриватБанку, оплата проїзду за допомогою QR-коду зараз доступна у 21 місті України: Львові, Херсоні, Івано-Франківську, Чернігові, Дніпрі, Білій Церкві, Сумах, Хмельницькому, Черкасах, Олександрії, Миколаєві, Краматорську, Дружківцях, Кременчуці, Житомирі, Кривому Розі, Маріуполі, Сєверодонецьку, Знам'янці, Запоріжжі та Вінниці.

Нагадаємо, що також з початку 2019 року у франківських комунальних автобусах та тролейбусах встановили валідатори. Так, в Івано-Франківську став доступним ще однин популярний вид е-квитка – оплата безконтактними картами Visa і Mastercard.

Карти не обов'язково носити з собою. Вони можуть бути «підв'язані» у встановлені на смартфон або смарт-годинник додатки Google Pay або Apple Pay.

Проте, не тільки місто Івано-Франківськ може похвалитися досягненнями щодо безконтактного розрахунку у громадському транспортні.

Прикарпатське містечко Калуш у травні отримало перші валідатори в автобусах від ПриватБанку. Транспорт курсують на трьох різних маршрутах №4, №5, №6а. За їх допомогою пасажири можуть безготівково сплачувати за проїзд карткою будь-якого банку.

«Головна перевага в тому, що ПриватБанк дає обладнання безкоштовно, - каже Микола Гнатюк керівник напрямку “Еквайринг” Прикарпатського РУ ПриватБанку. - За купівлю небанківських транспортних валідаторів міські ради та перевізники витрачають десятки мільйонів гривень. А пізніше ще потрібні суттєві суми на обслуговування цього обладнання. Тоді як ПриватБанк бере ці витрати на себе. Небанківські валідатори постійно вдосконалюються та мають окрему мережу на інтернет тому збоїв в обслуговуванні немає бути. А пізніше ще потрібні суттєві суми на обслуговування цього обладнання. Тоді як ПриватБанк бере ці витрати на себе».

Оплата квитка за допомогою валідатора триває кілька секунд. Досить банківську картку вставити в пристрій, якщо це картка з чипом, провести карткою через зчитувач, якщо це картка з магнітною смугою, або доторкнутися безконтактною карткою до екрана.

З картки клієнта миттєво буде списано вартість проїзду, а на екрані валідатора з’явиться смайлик, що підтверджує успішну оплату.

Квиток, придбаний таким чином, не потрібно компостувати, він залишатиметься дійсним впродовж години з часу покупки. Видача чеку не передбачена.

Отож, ПриватБанк йде у ногу з інноваціями, щоб зробити життя кожного українця комфортнішим.


08.08.2019 4973
Коментарі ()

24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6444 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

10880 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

12152 25
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5798
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

3725
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2958

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

482

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

755

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

743

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

1054
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

386
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

454
08.03.2024

Фізіологічно їжа потрібна людині для підтримки життєдіяльності, проте у декого ці межі стерті, тому ці люди їдять не лише, коли голоді, а й коли знервовані, засмучені або перезбуджені.  

536
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4081
10.03.2024

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

11617
05.03.2024

Два досвідчених і дуже майстерних шахових гравців сіли за дошку з чорно-білими клітинами і розставили на ній свої війська.

6645
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

1147
12.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18043
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

400
07.03.2024

На думку комісії, президент має виконувати свої повноваження до вступу на посаду наступника. А вибори президента мають бути призначені упродовж 30 днів після завершення воєнного стану.   

689
04.03.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

810
29.02.2024

Вибори в Україні мають бути справді вільним вибором українців.

759