Прикарпатцям на замітку: як підготуватися до здачі аналізів

Протягом життя у кожної людини виникає необхідність здавати аналіз крові. Причини для проведення дослідження можуть бути різними.

При відвідуванні клініко-діагностичної лабораторії для здачі аналізу крові необхідно дотримуватись певних рекомендацій, повідомляється на сторінці Коломийської дитячої лікарні.

Відвідайте свого лікаря (сімейного, педіатра чи спеціаліста) та визначіть з ним справжню потребу у здачі аналізів. Аналіз – це обстеження, яке допомагає лікарю виставити правильний діагноз. Тому тільки лікар допоможе вам уникнути непотрібних обстежень.

Щоб Ваші аналізи були максимально точними, при підготовці до здачі загального аналізу крові, біохімічних аналізів, дослідження загортальної системи крові, гормонів, онкомаркерів, серологічних досліджень та ін. слід дотримуватись таких правил:

- За декілька днів до походу в лабораторію відмовитись від смажених, гострих і жирних продуктів, не їсти солодощі, не вживати спиртні напої, пити виключно просту воду, не відвідувати сауну чи лазню.
- Кров для лабораторних досліджень рекомендовано здавати вранці натщесерце після нічного 12-годинного голодування.
- Напередодні аналізу необхідно утримуватись від фізичних навантажень, прийому алкоголю та ліків (за можливістю), змін в звичайному раціоні харчування.
- Лягти спати у звичний час і піднятися не пізніше ніж за 1 годину до взяття крові.
- Вранці після підйому утримуватись від куріння.
- Якщо існують труднощі з відміною ліків, необхідно повідомити про це лікаря або лабораторію.
- Кров слід здавати до рентгенологічного, ендоскопічного, ректального дослідження, фізіотерапевтичних процедур.
- Безпосередньо перед взяттям крові необхідно виключити фізичне навантаження (біг, підйом по сходах), емоційне збудження, відпочити 10-15 хвилин.
- Для більшості досліджень проби крові слід брати з 8 до 10 години ранку.
- Також, для деяких показників (залізо, ТТГ, паратгормон) відмічається суттєва зміна концентрації після 10 години ранку.
- Пам’ятайте! В різних лабораторіях можуть застосовуватися різні методи дослідження та одиниці вимірювання.
- Щоб оцінка Ваших результатів була конкретною та існувала прийнятність результатів, проводьте дослідження в одній і тій самій лабораторії, в один і той самий час. Порівняння таких досліджень буде коректним.
- При недотриманні рекомендацій, отримані результати можуть бути недостовірними.

ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ ДО ДОСЛІДЖЕННЯ СЕЧІ

Загальні рекомендації:

• Ретельний туалет зовнішніх статевих органів.
• Жінки: перед забором сечі вводять гінекологічний тампон у піхву. Не рекомендується робити аналіз сечі під час менструації (оптимально - через два дні після її закінчення).
• Чоловіки: ретельний туалет зовнішніх статевих органів з відкриттям голівки статевого члена.
• Лежачих хворих попередньо підмивають слабким розчином марганцевокислого калію (або його замінником).
• Сечу з судна, горщика та ін. брати не можна!
• У грудних дітей після ретельного туалету статевих органів бажано збирати сечу в сечоприймачі. 
• Сеча, вичавлена з памперса, дослідженню не підлягає!
• Сечу збирають у спеціальний контейнер або чисто вимитий скляний посуд.
• Для підвищення достовірності результатів не рекомендовано здавати в один день кілька аналізів сечі.
На контейнері з сечею необхідно вказати прізвище, ініціали та рік народження.
Загальний аналіз сечі:
• Сечу збирають вранці натщесерце відразу після сну. Збирають тільки ранкову сечу, взяту в середині сечовипускання, так як вона більш концентрована, і з нею вимиваються патологічні елементи, що зібралися в нирках і сечовивідних шляхах за ніч.
• Не рекомендується вживати напередодні дослідження (за 10-12 годин) алкоголь, гостру, солону їжу, а також харчові продукти, що змінюють колір сечі (наприклад, буряк, моркву).
• В міру можливості варто виключити прийом сечогінних препаратів.
• Перед здачею аналізу необхідно зробити ретельний туалет зовнішніх статевих органів.
• Жінкам рекомендується робити дослідження до менструації або через два дні після її закінчення.
• Сеча збирається в суху, чисту, добре вимиту від чистячих і дезинфікуючих засобів пластикову або скляну ємність (оптимально: стерильний одноразовий контейнер для сечі), об'ємом не менше 10 мл, який щільно закривається кришкою.
• Зібраний матеріал необхідно, по можливості, доставити в лабораторію в найкоротші терміни (при тривалому зберіганні в сечі випадають нехарактерні солі, що заважають точному опису осаду, а також можливе забруднення зразка сторонньою бактеріальною флорою. Бактерії, що знаходяться в сечі, починають виділяти аміак, поглинати глюкозу, в результаті чого змінюється pH середовища. Крім того, жовчні пігменти, що містяться в сечі, на світлі починають руйнуватися.


01.12.2019 1173
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

792
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2345
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2039
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2059
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6248 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2349 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

224

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1043

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1027

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1296
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

143
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

511
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1974
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26401
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

460
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10378 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7915
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

465
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

316
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

468
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

542
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1481