Прикарпатці найчастіше отруюються сироїжками та печерицями

З початком цьогорічного грибного сезону на Прикарпатті зареєстровано 4 випадки отруєнь дикорослими грибами, в результаті яких потерпіли 3 дорослих та 1 дитина. В минулому році від отруєнь грибами потерпіли 30 людей, з яких 2 померло.

Більшість отруєнь були викликані вживанням пластинчастих грибів, таких як сироїжки, печериці, пише Фіртка.

Головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Калуського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Людмила Бичковська радить, як вберегтися від отруєння грибами:

При збиранні грибів, приготуванні з них страв, заготівлі на зиму та споживанні завжди необхідно строго дотримуватись основних правил. Саме тоді можна убезпечити себе та своїх рідних від отруєнь грибами.

Отже, збирайте в лісі тільки ті гриби, про які ви точно знаєте, що вони їстівні. Якщо є найменші сумніви, від підозрілих грибів краще відмовитись. Не беріть занадто молоді чи старі гриби – їх легко переплутати з отруйними. Ніколи не куштуйте гриби на смак, не дозволяйте цього робити дітям.Не збирайте гриби в посушливу погоду: гриб пересихає, віддаючи воду і збільшуючи концентрацію токсинів.

Не збирайте гриби поблизу трас, підприємств, сміттєзвалищ, забруднених територій: гриби вбирають в себе широкий спектр отруйних речовин, в тому числі важкі метали. Такі гриби стають непридатними для споживання. Принесені додому гриби, в той же день ретельно перегляньте. Усі сумнівні гриби, не шкодуючи, потрібно викинути. Гриби повинні бути піддані кулінарній обробці в день збору. Не вірте поширеній думці про те, що отруйні гриби викликають потемніння цибулини під час варіння грибів. Це неправильне уявлення! Не довіряйте іншим народним методам щодо визначення отруйності грибів.

Варіть гриби не менше трьох разів, щоразу в свіжій підсоленій воді не менше 30 хвилин. Загалом варити, смажити, засолювати, консервувати, маринувати гриби краще згідно кулінарних рецептур. Готові страви з грибів не можна зберігати у холодильнику більше доби, а свіжі гриби - довше 2-3 днів в морозильнику, якщо він не обладнаний системою швидкої, глибокої заморозки. Необхідно строго дотримуватися правил обробки банок, кришок і режиму теплової обробки в домашніх умовах.

Всі продукти домашнього консервування необхідно зберігати в холоді (0-3 град. С), відбраковувати і знищувати «бомбажні» (надуті) банки. Грибні страви не рекомендується давати дітям до 12 років, вагітним та жінкам, котрі годують грудьми, а також особам, які страждають захворюваннями кишково-шлункового тракту.

Слід також пам’ятати, що не можна купувати і вживати в їжу гриби консервовані, мариновані, солоні, сушені у невідомих осіб на ринках, в місцях стихійної торгівлі, або просто з рук.

Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню, а особливо тяжко протікає у дітей. Захворювання починається раптово. З’являються нудота, блювота, сильні болі у животі, пронос, головний біль, запаморочення, слабкість. Порятунок потерпілого залежить від своєчасного надання йому медичної допомоги. Якщо після споживання грибів ви відчули загальне недомагання, негайно викликайте «швидку допомогу». Необхідно якнайшвидше промити шлунок 1-2 л розчину марганцівки або сольового розчину, викликати штучну блювоту. Залишки грибів не викидайте. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм. Ніякого самолікування! Бо чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.


10.08.2018 733
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1223
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2536
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2119
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2173
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6561 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2458 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

341

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1153

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1288

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1407
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

284
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

589
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2069
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26520
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

558
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10471 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8018
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

544
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

409
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

551
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

627
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1588