Transparency Іnternational Україна вимагає у партій зняти з виборів кандидатів, які підозрюються у корупційних зловживаннях. Організація оприлюднила списки таких «підозрюваних». У них потрапив кожен десятий кандидат в народні депутати.
13 жовтня — останній день, коли партії можуть відкликати своїх кандидатів у депутати. В цей день українське представництво Transparency International опублікувало списки партійних висуванців, які підозрюються у корупційних зловживаннях. Під приціл активістів потрапили прохідні кандидати з п’яти партій, що лідирують за даними соціологічних досліджень, пишуть Вікна.
Результати медіа-полювання виявилися невтішними – кожен десятий кандидат у народні депутати підозрюється у корупційних правопорушеннях. Про це свідчать журналістські розслідування та інформація з відкритих джерел, яку протягом місяця надсилали у ТІ Україна активісти з усієї країни.
За словами Олексія Хмари, виконавчого директора Transparency International Україна: «Чи не кожен десятий кандидат у прохідній частині партій-лідерів цих перегонів має корупційний слід. Лишилося критично мало часу, щоб керівники партій дотрималися своїх же передвиборчих обіцянок та не провели у нову владу старих корупціонерів. Чи вистачить в них сміливості аби відкликати корупціонерів зі списків та самоочиститися? Про це ми дізнаємося не пізніше як завтра. Наразі м’яч на стороні партійних функціонерів».
Transparency International Україна закликає політичні партії-лідери передвиборчих рейтингів знайти в собі мужність та самоочиститись від потенційних корупціонерах у власних списках. Відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України», це можна зробити до кінця 13 жовтня.
ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ “БАТЬКІВЩИНА”
(досліджено перші 60 осіб списку, виявлено ризики по 12 особах)
Зокрема, Шлемко Дмитро Васильович — ймовірне отримання хабара на посаді керівника обласної Івано-франківської організації ВО «Батьківщина» у розмірі 50 тис. доларів за включення у список Диріва Анатолія Борисовича.
Дубіль Валерій Олександрович — ймовірне доведення до банкрутства Державного підприємства “Пожспецмаш” з метою встановлення над ним контролю,
Бондарєв Костянтин Анатолійович — ймовірне захоплення рейдерським способом дитячої спортивної бази олімпійського резерву по греблі та вітрильному спорту.
Шевчук Олег Борисович — ймовірно купив місце у прохідній частині партії на виборах 2012 року за 7 мільйонів доларів США
Керницький Володимир Вікторович — ймовірна участь фірми, що контролюється кандидатом у депутати, у фіктивному тендері вартістю в 8 мільйонів грн.
Богдан Руслан Дмитрович — ймовірно купив місце у прохідній частині партії на виборах 2012 року за 7 мільйонів доларів США
Мунтян Іван Миколайович — після звільнення у 2010-му з посади начальника обласної Служби автомобільних доріг у зв’язку зі зміною керівництва області, звинувачувався у розкраданні коштів, отриманих cлужбою на ліквідацію наслідків повені 2008 року.
Сенченко Андрій Віленович — фірма, що ймовірно контролюється кандидатом у депутати, завищила на 6 мільйонів вартість Ремонту офісу Фонду соцстраху.
Щербаківська Людмила Михайлівна — ймовірно використала посадове становище для просування у керівники Фонду соцстрахування власної доньки.
Радковський Олег Володимирович — нібито через підконтрольну йому фірму захопив в Одесі землю колишнього геріатричного центру, де збирається побудувати торговий комплекс
Верігіна Ірина Костянтинівна — ймовірне проштовхування на керівництво підприємства «Луганськвугілля» своїх людей.
Лукашук Олег Григорович — ймовірна участь контрольованої кандидатом фірми, у підставному тендері.
ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»
(досліджено перші 135 осіб списку, виявлено ризики по 11 особах)
Стець Юрій Ярославович — суміщав депутатський мандат з діяльністю як генпродюсер 5 каналу, а ще як начальник управління Нацгвардії та як лідер партії “Солідарність”.
Палатний Артур Леонідович — ймовірно брав участь в розвитку організованих злочинних угруповань у місті Києві
Кононенко Ігор Віталійович — ймовірно підконтрольна йому фірма регулярно вигравала тендери в м.Києві за неконкурентними процедурами закупівлі в одного учасника.
Павелко Андрій Васильович — з джерел невідомого походження ймовірно фінансував обласну організацію партії «Фронт змін»
Король Віктор Миколайович — ймовірно через підконтрольну йому фірму брав участь у фіктивному тендері в сфері закупівель для оборони
Іщенко Валерій Олександрович — ймовірно організував організаційне злочинне угрупування за участі співробітників силових органів.
Герасимов Артур Володимирович — ймовірно брав участь в розвитку організованих злочинних угрупувань на території Горлівки, Донецької області
Грановський Олександр Михайлович — ймовірно займався просуванням підконтрольних йому людей на керівні посади ряду аеропортів України
Карпунцов Валерій Віталійович — ймовірно не за цільовим призначенням витратив понад 200 мільйонів гривень бюджетних коштів.
Ворона Петро Васильович — ймовірно через підконтрольних йому працівників не належним чином використав значні бюджетні кошти на утримання обласної ради.
Ліснича Вікторія Миколаївна — ймовірно отримала хабара в 50 тисяч доларів за працевлаштування одною з керівниць комплексу «Києво-Печерська лавра» своєї давньої знайомої.
ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «НАРОДНИЙ ФРОНТ»
(досліджено перші 50 осіб списку, виявлено ризики по 5 особах)
Пашинський Сергій Володимирович — ймовірно через підставних осіб контролює ринок нерухомості та пов’язаний із рейдерством.
Мартиненко Микола Володимирович — ймовірно був причетний до продажів місць у прохідній частині списку ВО «Батьківщина» на виборах 2012 року.
Васюник Ігор Васильович — ймовірно, що нардеп незаконно побудувався на території поблизу озера Світязь.
Лук’янчук Руслан Валерійович — ймовірно через підконтрольну фірму був причетний до неконкурентного придбання партійної нерухомості в значних розмірах.
Княжицький Микола Леонідович — будучи народним депутатом України, ймовірно брав участь у рейдерському захоплення телеканалу ТВі.
РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА
(досліджено перші 60 осіб списку, виявлено ризики по 4 особах)
Вощевський Валерій Миколайович — ймовірно, що через підконтрольну йому фірму перемагав у тендерах з необгрунтовано завищеною ціною постачання товарів.
Артеменко Андрій Вікторович — ймовірно був причетний до розкрадання коштів футбольного клубу.
Рибалка Сергій Вікторович — ймовірно є учасником організованого злочинного угрупування.
Чижмарь Юрій Васильович — ймовірно через підконтрольну йому фірму виводив значні суми з державного бюджет.
ПАРТІЯ СЕРГІЯ ТІГІПКА «СИЛЬНА УКРАЇНА»
(досліджено перші 50 осіб списку, виявлено ризики по 4 особах)
Джига Микола Васильович — як голова парламентської тимчасової слідчої комісії у 2010 році ймовірно вилучив оригінали документів, що підтверджували фактичний контроль Віктором Януковичем резиденції.
Піскун Святослав Миколайович — бувший генеральний прокурор володіє кількома будинками ціною в кілька мільйонів доларів, які ймовірно набув з доходів із протизаконної діяльності
Крук Юрій Борисович — ймовірно був причетний до розкрадання 15 мільйонів доларів США в рамках фіктивної оренди причалу Одеського морського торговельного порту
Кічатий Юрій Святославович — ймовірно через підконтрольних йому чиновників місцевого рівня був причетний до розкрадання майна в особливо великих розмірах