Прикарпатські герої АТО: Боєць батальйону "Айдар" Олег Сухарєв

 

/data/blog/58208/fb51e1201e774a7fccf4b2091a39882b.jpg?itok=_pw1_Bsa

 

22-річний командир відділення развідвзвода Олег Сухарєв з Івано-Франківська був поранений в бою під Лутугине. В нього влучило дев'ятнадцять осколків. З десяти побратимів в живих залишився тільки він. Бійці, які приїхали за ним на поле бою, сказали лише: "Ого! Ми його не довезём". Він вижив, хоча вмирав двічі.

 

Три курсу я провчився на істфаці Прикарпатського університету. Спочатку на бюджеті, потім перейшов на платне. Не зміг платити сім тисяч гривень за семестр, і пішов в армію. У 2012 році служив у морській піхоті.



Я доброволець. У зоні АТО був чотири місяці і тринадцять днів. Коли приїхали, сім днів тихо сиділи в лісі в Луганській області, десь недалеко від російського кордону. Без зброї. Жили в наметах. 300 осіб із Західною Україною, і всі без зброї. Якби нас знайшли сепаратисти, це був би для них "смачний пиріг". Потім дали зброю. 


Біда в тому, що тільки у третини бійців батальйону була зброя. Звичайнісіньке, стрілецька. У нас зброя дуже старе. У мене був автомат 1974 року народження, патрони - 50-го і 52-го років. 

 

/data/blog/58208/61fe43383b89e2139fa1a58d2a5250d8.jpg


Під Старобільському є місто Щастя. Ми повинні були зайняти його. Жартували: "За щастя взяти Щастя". 


В день виборів президента, 25 травня, ми в Новоайдарі взяли банду з чотирнадцяти чоловік. Вони їздили по виборчих дільницях, розстрілювали людей і забирали бюлетені. Серед них кримський прокурор, російські козаки і священик з автоматом. Ми їх взяли, надягли зелені мішки на голови і відправили на вертольоті до Києва. 


Я навчився не тікати від ворога. Коли в нас летіла одна обойма, ми віддавали дві, три. Є такий військовий закон. Якщо ти почув, як куля просвистіла повз вуха, вона вже не твоя. Свою кулю ти ніколи не почуєш


В мене попало дев'ятнадцять осколків. Друг закрив собою. Він загинув. Йому було дев'ятнадцять років. Звали його Міша, родом із села Південне. Це був його перший бій. З десяти чоловік вижив тільки я


Я лежав на полі і дивився на мертвих хлопців. Мій друг Шостак, який пройшов кілька воєн, поруч лежав. Його стільки куль обійшло ... Потім заплющив очі і став чекати кінця. Страшно і боляче не було. Тільки пити хотілося. 


Закрив очі і думав: хто про мене заплаче? Отець. Він вип'є горілки, буде пишатися. Мама? Немає у мене мами. А потім подумав, що є у мене Мар'янка, з якою я прожив три роки і яка мене чекає. І так сильно мені до неї захотілося, що я відкрив очі і почав повзти. Знайшов посічену осколками рацію, повідомив своїм, де перебуваю і що мені потрібна допомога. За мною прийшли. Коли побачили, перше, що сказали: "Ого! Ми його не довезём". Генерал Воронченко прислав вертоліт. Перший раз за війну вертоліт прислали прямо на "передок" (так бійці називають передову. - Фокус). Я втратив дуже багато крові, але та, що залишилася, кисень ганяла нормально


На борту вертольота я вмирав два рази. Мене повертали до життя дефібрилятором. Два рази бачив Боженьку, можна сказати. Був непритомний. У Харкові мене з "важкого" ​​зробили "стабільно важким". Звідти переправили літаком в київський шпиталь - знову ж таки завдяки генералу Воронченко. Мені пощастило. 


Зараз я не вірю в Бога. Якби він був, він би допоміг моїм хлопцям.


Сім днів пролежав у реанімації. Ліворуч і праворуч від мене лежали хлопці, які кричали і стогнали. Переді мною була лампочка. Все. Ні телефону, нічогоПотім мене перевезли в палату


Коли дали телефон, я подзвонив Мар'янці, і наступного дня вона прилетіла. Я зробив їй пропозицію. Вона мені життя врятувала. Я зрозумів, що вона - моя жінка. Зараз вона чекає, коли мене в Івано-Франківськ випишуть - на інвалідному візку


Коли я був дитиною, майже не сидів удома. Наприклад, мені бабуся казала бути в дев'ять. Якщо я бачив, що спізнююся на п'ятнадцять хвилин, приходив вже о першій ночі. Яка різниця запізнився ти на п'ятнадцять хвилин або на 3:00, все одно запізнився вже.


Я дірявий весь. Треба залікувати рани, шкіру пересаджувати. Кістки перебиті осколками. Рукою не можу рухати. Якщо у мене будуть ускладнення, я не одружуся. Не хочу, щоб вона жила з інвалідом. Це негідно

 


Як Мар'яна мене на війну відпустила? Я не питав. Таке з жінкою не обговорюють. Її обов'язок чекати чоловіка з війни, народити дитину і виростити його. Так було і так буде. В XXII столітті теж якась жінка чекатиме свого чоловіка з війни. 


На війні зрозумів, що люди вмирають швидко, вбити людину просто. Я не про психологію, а про анатомію. Від однієї кулі можна загинути, а в магазині автомата їх тридцять


Ненавиджу людей, які придумали зброю. Цього Калашникова, який герой Радянського Союзу. Він придумав зброю масового ураження. І на цій війні, і на тій. І ще будуть вбивати. Це на його совісті. Я б не зміг з цим жити. 


Чого я хотів до війни, не пам'ятаю. Чого я хочу зараз? Миру.

 

У Олега множинні осколкові поранення. Вирвані м'язи плеча, розколота кістка. Потрібні операції, в тому числі і за кордоном, протезування та реабілітація. За попередніми оцінками загальна вартість операцій - $ 100 тис.



Для переказів у гривні

Карта ПриватБанку:

5168 7572 5606 9818

Одержувач - Сухарєв Олег Ігорович

Для переказів в доларах:

Карта ПриватБанку:

4731 2171 0277 1399

Одержувач - Сухарєв Олег Ігорович (SUKHAREV OLEH)

 

focus.ua


30.08.2014 2178 1
Коментарі (1)

Eugene Zaharchenko 2017.08.27, 12:04
Спробував перевести трохи, видало помилку Invalid card. Чи вірні карткові дані?
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1368
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2645
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2176
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2248
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6771 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2528 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

415

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1237

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1350

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1497
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

365
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

228
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

639
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

127
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26596
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

606
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10531 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

134
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

157
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

467
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

619
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

683