Прикарпатські енергетики вважають, що міні-ГЕС допоможуть вирішити проблеми з електропостачанням

 

До Великодніх свят енергетики завершують важливий етап робіт з реконструкції електромереж 0,4-10 кВ, передбачений інвестиційною програмою ПАТ «Прикарпаттяобленерго» на 2012 рік.

 

Зокрема, відбулася перебудова мереж з використанням самоутримних ізольованих проводів: на місці старих аварійних опор  змонтовано нові повітряні лінії електропередавання в м. Болехів, с. Молодятин Коломийського РЕМ, с. Бережниця Верховинського РЕМ, с. Слобода Коломийського МРЕМ, с. Пороги Богородчанського р-ну та с. Яблуниця Яремчанського РЕМ. Таким чином ПАТ «Прикарпаттяобленерго» найбільше уваги приділяє оновленню електромереж у гірських районах Івано-Франківської області. Такі ж роботи з оновлення розподільчих електромереж енергетики проведуть у 2012 році у смт. Верховина, с. Брустури Косівського р-ну та в смт. Ворохта Яремчанської міськради. Також заплановано будівництво повітряної лінії 110 кВ Яворів-Ільці та реконструкцію підстанції 35/10 кВ «Верховина», що сприятиме розвитку територій гірського туристичного регіону.

 

«Електропостачання споживачів у гірській місцевості пов’язано з певними об’єктивними труднощами, - пояснює вибір об’єктів реконструкції технічний директор ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник. - У першу чергу це технічні проблеми. У горах не будуються атомні чи теплові електростанції, тож виникає потреба у передачі електроенергії на значні відстані від місць генерації. При доставці потужності лініями електропередач втрачається якість електроенергії, знижується і надійність електропостачання. Крім того, обслуговувати електромережі в несприятливих умовах технічно складно. Енергетикам набагато важче діяти у випадках аварійних ситуацій».

 

Ці проблеми загострюються на фоні постійного зростання споживання електроенергії у гірських районах та росту навантаження – як на побутові потреби споживачів, так і з розбудовою туристичного бізнесу. Наприклад, активно розвивається Верховинський район: тут ростуть нові туристичні об’єкти, розбудовується інфраструктура. У філію постійно звертаються нові споживачі, які хочуть приєднатися до мережі, люди хочуть якісного і надійного електропостачання. Однак через відсутність технічної можливості ПАТ «Прикарпаттяобленерго» змушене обмежувати підключення нових замовників до електромереж у цьому регіоні.

 

«Згладити проблеми з енергодефіцитом, якістю та надійністю електропостачання може також генерація електроенергії на місці її споживання, - стверджує Олег Сеник. - Для гірського регіону виходом може стати будівництво на гірських річках міні-ГЕС. Генерація електроенергії на місці її споживання – найефективніший спосіб виробництва електроенергії. Окрім вирішення проблем з енергозабезпеченням, міні-ГЕС у горах – це розвиток соціальної сфери, розбудова інфраструктури, це сплачені податки, це розвиток населених пунктів».

 

Енергетики знайомі з інформацією щодо перспектив та можливих наслідків масового спорудження міні-ГЕС на карпатських річках Івано-Франківської області. Однак вони переконані, що виконання усіх вимог до проектування та будівництва електростанцій та контроль з боку екологічних служб захистять від можливих помилок. Адже дотримання новітніх технологій спорудження міні-ГЕС не приводить до порушення русла, зниження рівня ґрунтових води чи природного характеру течії ріки, не має спостерігатися погіршення якості води після її проходження через систему труб та турбін; це не заважає міграції чи нересту риб. Навпаки, берегоукріплення та підйом рівня берегів, що здійснюються при зведенні міні-ГЕС, зупиняють різноманітні ерозійні і зсувні процеси уздовж схилів, що сприяє проходженню повеней без збитків для людей.

 

ПАТ «Прикарпаттяобленерго» готове купувати електроенергію від альтернативних джерел енергії, у тому числі, міні-ГЕС, оскільки це сприятиме якіснішому енергозабезпеченню споживачів. Хоча на разі виробники електроенергії продають її в ДП «Енергоринок» - оптовому постачальнику електроенергії. Енергетики сподіваються, що розумний розвиток альтернативної «зеленої» енергетики піде на користь краю.

 

 

Нагадаємо, голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк прийняв рішення про призупинення будівництва на річках. На разі, питання досліджує спеціально створена комісія.

 

Читайте також:

Врятувати Черемош

Жителі Івано-Франківщини проти будівництва міні-ГЕС (фото)

Франківський гурт "Перкалаба" рятуватиме Черемош

Активісти руху "Врятувати Черемош" вийдуть до будівлі Івано-Франківської ОДА

Голова Івано-Франківської облради ініціює проведення виїзного засідання комісії щодо спорудження міні-ГЕС у Верховнському районі

Михайло Вишиванюк: «Рішення про будівництво ГЕС на Черемоші призупинено»


12.04.2012 2361 4
Коментарі (4)

Петро 2012.04.12, 15:31
Бомба!!! Влада побудує міні ГЕС, обленерго купить електоенергію з міні ГЕС по собівартості, а нам продасть в своїх тарифах. А хтось каже що немає бізнесу в цій країні. МОЛОДЦІ - так тримати.....
Оксана 2012.04.12, 15:41
Напевно технічний директор буде вирішувати проблеми що виникнуть в мережах після підключення двох мініГЕС до однієї лінії 10кВ від ПС35/10кВ.
Jozef 2012.04.12, 18:26
Ось і зявився перший претендент на палю- Олег Сеник.Хотілось би запитати цього сраного техдіректора хто йому дав право пашталакати про ті природні багатства,що залишили нам предки.Чи ця скотина думає лише про прибутки для облеенерго.Шановний,схаменіться про що ви блеїте? Про яке покращення води після проходження по трубах? Ви що?,разом з Ви шиванюком вдарились до одвірка?
я 2012.04.12, 21:56
Кабмін затвердив так звані "зелені" тарифи. На сьогодні вони найвищі в Європі. Закупівлю енергії в ринок здійснюють із компенсацію її вартості за рахунок інших дешевих джерел, зокрема, атомної генерації. Відповідно, бажаючих заробляти на цьому гроші з'явилось багато. Буквально за рік виросла найбільша у світі сонячна станція у Криму. Її пов'язують з Клюєвим. УБанківському регіоні теж знай шлись бажаючі заробити дуже великі гроші.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1269
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2562
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6592 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2474 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

367

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1177

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1304

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1438
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

302
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

165
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

67
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26532
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

567
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10482 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

64
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

98
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

637