Прикарпатські енергетики моніторитимуть якість повітря

Прикарпатські енергетики придбали для власних цілей чотири пристрої моніторингу якості повітря.

У такий спосіб «Прикарпаттяобленерго» підтримало соціальний проект « ECO CITY» - мережа станцій громадського моніторингу якості повітря України, яку розробили юні робототехніки міста Івано-Франківська Дмитро Обухов, Богда Фіцак, Андрій Крохмалюк, Володимир та Мар'ян Врюкало, повідомили Фіртці енергетики.

Проект «ECO CITY» спрямований на моніторинг якості повітря, аналіз даних та запровадження заходів щодо зменшення забрудненості повітря. Проект є унікальним для України, оскільки подібний онлайн моніторинг стану повітря запроваджено вперше. Окрім цього,  до проекту залучені  школярі 7-10 класів та студенти коледжу Електронних приладів, які є авторами та розробниками «ECO CITY».

«Нашою командою проводиться постійний аналіз даних забруднення повітря, для встановлення джерел забруднення та в подальшому буде розроблений алгоритм передбачення забруднення для різних міст України відносно різних метрологічних умов, де встановлені станції громадського моніторингу якості повітря, - розповідає куратор проекту Олексій Трелевський. Це перша мережа моніторингу до якої долучені дані з громадських пристроїв моніторингу якості повітря та сертифікованих державних автоматичних постів моніторингу та створені відповідні умови для розвитку та покриття всієї мапи України станціями моніторингу».

Для масштабування проекту «ECO CITY» потрібно залученість всіх міст України до громадського моніторингу, але найперше, його популяризація через інформування. Сприяти цьому взялись прикарпатські енергетики, профінансувавши розробку нових пристроїв моніторингу від команди "ECO CITY" . Сьогодні було встановлено на території центрального офісу 4 пристрої моніторингу якості повітря #AirFresh та #AirHome.

«Бути найкращою екокомпанією – одне з соціальних прагнень АТ «Прикарпаттяобленерго». У компанії впроваджено програму з економного використання ресурсів, а також, при нагоді, компанія підтримує цікаві проекти, які стартують у міському просторі та сприяють збереженню довкілля, - коментує Наталя Лещишин, начальник відділу інформполітики. Підтримуючи проект «ECO CITY», ми не лише популяризуємо його, але і закликаємо інших долучитися до цього процесу і цим самим сприяти розвитку громадського моніторингу якості повітря в Україні».


Довідково:

У 2018 році юні робототехніки розробили прототип станції моніторингу якості повітря на платформі Arduino. Заручившись підтримкою BeeGreen, Yellow Leaf  Technologies та Urban Space 100 створили першу в Україні мережу онлайн моніторингу стану якості повітря в м.Івано-Франківську. Зокрема, Дмитро Обухов учень 9 класу, програміст Arduino та Eco City, розробив ПЗ для пристроїв моніторингу якості повітря #EcoCity,  #ЕкоТруба, #AirFresh та #AirHome. Дані пристрої можуть моніторити онлайн дрібнодисперсний мікропил PM1, PM2.5 та PM10, концентрацію вуглекислого газу у повітрі, формальдегід, радіацію, шум, температуру, вологість, атмосферний тиск, виводити дані на дисплей, виводити дані на сервер, управляти витяжкою, оновлювати ПЗ дистанційно. А це значить, що станції моніторингу можна встановлювати на вулиці та всередині приміщень.


14.08.2019 1096
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1264
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2560
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6590 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2471 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

366

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1173

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1434
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

299
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

163
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

65
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26531
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

566
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10480 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

60
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

84
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

421
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

636