Прикарпатські дороги - найбезпечніші в Україні

Кожні дві з половиною хвилини на вітчизняних дорогах трапляється дорожньо-транспортна пригода. У кожній п'ятій з таких аварій (тобто кожні 13 хвилин) страждає водій, пасажир чи пішохід.

 

А кожні дві години в ДТП гине один житель або гість країни. Всього ж за двадцять років незалежності на українських дорогах загинули 137 тисяч людей, що рвно, наприклад, населенню Ялти. 

 

Низький рівень безпеки доріг - одна з найсерйозніших проблем сучасної України. Автомобільні аварії не тільки приносять горе в тисячі сімей, але і виливаються у великі економічні втрати для держави.

 

Держава намагається боротися з аварійністю. Наприклад, три роки тому штрафи за порушення правил дорожнього руху були підняті у десять разів. Потім даішникам офіційно дозволили використовувати для виявлення порушників сумнозвісні "Візири" і алкотестери. А з червня в Україну було відновлено роботу більше тридцяти стаціонарних постів автоінспекції.

 

Ці заходи виявилися ефективними. За офіційною статистикою, кількість ДТП з тяжкими наслідками з 2007 року скоротилося вдвічі, як і смертність на дорогах. Проте далі протистояти аварійності на дорогах стає все складніше. Адже кількість автомобілів в країні зростає величезними темпами, а будівництво та ремонт доріг - навпаки, відстає.

 

У розпал відпускного сезону, коли багато українців відправляються на своїх автомобілях у відпустку, Weekly.ua склав рейтинг найбільш небезпечних регіонів України для дорожнього руху. Головним показником небезпеки доріг було вибрано співвідношення загиблих в ДТП до кількості автомобілів, зареєстрованих в регіоні.

 

Аналіз показав, що найнебезпечніші для їзди регіони знаходяться в безпосередній близькості до столиці - це Житомирська, Чернігівська та Київська області. Високі показники смертності в ДТП в цих областях зумовлені передусім великою кількістю транзитного транспорту, який рухається у бік столиці і з неї, а також близькістю до північного кордону країни.

 

Як зазначають в Асоціації безпеки дорожнього руху, додатковим фактором ризику в цих регіонах є те, що тутешні дороги проходять через сільську місцевість і не мають огороджень, що часто стає причиною наїздів на перебігаючих дорогу пішоходів, особливо в нічний час. 

 

Дивовижна ситуація спостерігається в Києві. Згідно зі статистикою ДАІ, у столиці відбувається кожне четверте українське ДТП України. Тим не менш, рівень смертності на столичних дорогах чи не найнижчий (25 загиблих на 100 тисяч машин). Дороги тут перевантажені, тому машини в основному рухаються з невеликою швидкістю, і це часто дозволяє уникнути важких наслідків при аваріях. 

 

Слід також відзначити великі промислові регіони, зокрема Донецьку і Дніпропетровську області. Вони - серед лідерів за абсолютною кількістю загиблих і поранених у ДТП. Тим не менше, в цих економічно розвинених областях зареєстровано значно більше транспорту, та й дрібні аварії трапляються частіше. У підсумку ці області опинилися внизу рейтингу.

 

Найбільш безпечні дороги за всіма показниками в двох західноукраїнських областях: Волинській та Івано-Франківській. І хоча через Волинь проходять автомобільні коридори на Польщу і Білорусь, аварійність на тутешніх трасах порівняно невисока. А Івано-Франківщину, очевидно, рятує те, що вона займає одне з останніх місць в Україні по протяжності доріг державного значення.

 

Разом з тим незалежно від області величезною проблемою є низька кваліфікація водіїв, які сідають за кермо після двох-трьох місяців теоретичних занять, а то й зовсім просто купивши права. Тут же потрібно відзначити низьку водійську культуру українців: починаючи з байдужого ставлення до дорожніх знаків і закінчуючи водінням у нетверезому вигляді.

 

Також було проаналізовано стан самих автомобільних доріг. Оцінювали дорожню обстановку в кожному регіоні за кількістю дорожніх ям, наявності необхідних дорожніх покажчиків і розмітки.

 

Згідно з підрахунками, загальна площа ям на українських дорогах становить 11 млн кв м. А протяжність українських доріг без розмітки становить 52 млн км.Гірші справи як з ямами, так і з розміткою в Запорізькій області. За даними ДАІ, сумна першість регіону пояснюється тим, що багато тутешніх доріг знаходяться на балансі селищ і сіл, а в місцевих бюджетах немає коштів на переукладання асфальту. Втім, у Запорізькій області також багато не відремонтованих державних доріг. 

 

Поряд із Запоріжжям в аутсайдерах виявилася Волинь. Тоді як в інших західноукраїнських областях - Чернівецькій, Івано-Франківській та Вінницькій - ситуація набагато краща. Дорожніх ям в цих регіонах не більше, ніж навіть у Києві та Київській області, правда, як відомо водіям, сама якість дорожнього покриття там гірша. 

 

Втім, крім цілком логічних висновків дослідження наштовхує ще на одну думку: як кількість ДТП, так і стан доріг в Україну прямо залежить від того, хто і як займається вирішенням цих проблем на місцях. 

 

Найнебезпечніші регіони: 

Житомирщина - найбільша кількість загиблих в ДТП на 100 тис. автомобілів (100,9 чол.).

Донеччина - найбільше загальна кількість загиблих у ДТП (442 чол.).

Київ - найбільша кількість ДТП на 100 тис. автомобілів (6824,4).

Рівненщина - найбільша смертність на 100 ДТП (6,2 чол.).

Запоріжжя - найбільша площа ям на дорогах, (4299,1 тис км2.).

Харківщина - найбільша протяжність доріг без розмітки (5893,2 км).

Київщина - найбільша кількість автомобілів на тисячу населення (281). 

 

MIGnews.com.ua


21.07.2011 2230 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1910
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1835
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1829
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5395 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2128 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1488

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

706

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

755

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

950

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

985
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1736
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3651
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10222
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26102
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10151 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7688
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

872
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

86
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

359
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1253
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

850
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1055