агенція новин

Прикарпатські депутати підтримали реорганізацію комунальних закладів охорони здоров'я

Прикарпатські депутати на сесії розглянули питання про припинення (реорганізації шляхом перетворення) комунальних закладів охорони здоров'я Івано-Франківської обласної ради.

Мова йде про реорганізацію обласних комунальних медзакладів, дитячих будинків,  некомерційних підприємств, інформує Фіртка.

За словами заступника голови ІФ ОДА Віталія Федоріва, на засіданні президії були зауваження.

«Ми детальніше з державним реєстратором пропрацювали це питання та промоніторили ситуацію по Україні і хочу сказати, що більшість пішли таким шляхом, як пропонує обласна рада. Головні лікарі перейдуть на свої посади відповідно. Не потрібно буде утримувати дві юридичні посади, що дасть змогу уникнути проблем з казначейством», - пояснив чиновник.

Крім того зазначив, що є сума коштів на утримання медичних установ. На цей рік мова йде про 720 млн грн.

«Усі головні лікарі дали запевнення і готові до здійснення реорганізації», - каже Федорів.

Депутат Роман Ткач відмітив, що якщо приймати це рішення, то у рішенні не прописано, яким документом призначати керівників.

«Я боюсь, щоб тут не виникло якоїсь юридичної колізії. Це життя. Може хтось в цей час захворіє, чи виходить на пенсію», - сказав депутат.

Федорів пояснив, щодо людей діятиме загальне трудове право, мовляв мова не йде ні про скорочення, а навпаки про те, щоб зберегти робочі місця, як для керівників так і для працівників.

«Він не буде писати "звільнений", він писатиме "переведений на таку посаду"», - роз'яснив Федорів.

Депутат Манолій Піцуряк додав, що у державі йде пілотний проект у Полтавській області, відтак запропонував почекати та подивитись на цей досвід і не поспішати.

За словами Федоріва, ніяких прихованих пунктів у рішення немає. Мовляв процедура вивільнення працівників передбачена трудовим законодавством, а оскільки обласні заклади не мають заборгованості, відтак тут проблем, не мало б виникнути.

Депутат облради Олег Токарук закликав підтримати рішення.

Депутат Манолій Піцуряк нагадав, що він проти такого рішення попри те, що профільна комісія, де він є головою, рішення підтримала.

«Ви сьогодні кажете, що керівники не мають претензій. А в мене питання, а трудові колективи з цим ознайомлені? Тому я просив би не підтримувати це рішення», - відмітив депутат.

Депутат Олег Атаманюк відмітив, що має запитання до департаменту охорони здоров'я.

«З 2017 року до сьогодні не зроблено жодних дій, щоб перевести ці комунальні заклади. В мене виникає запитання, чому дотепер цього не було. І ставиться нас, депутатів, зараз перед тим, що якщо ви не проголосуєте, виникатимуть проблеми з фінансуванням», - сказав депутат.

«Скоріше за все ніяких рішень до кінця року ніхто міняти не буде», - зазначив голова обласної ради Олександр Сич, відповідаючи на побоювання депутатів.

У підсумку 57 обранців проголосували за це питання. Рішення прийнято.

З проектом рішення можна ознайомитися за посиланням.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


17.05.2019 920
Коментарі ()

Çàãðóçêà...

20.09.2019
Лілія Горковенко

У свідомості сучасного українця сформувався стереотип поліцейського, що охороняє публічний порядок та займається профілактикою правопорушень. Проте успіх служіння суспільству – в єдності трьох складових: навчання, практики та науки.

824
17.09.2019

Пану Василю 42 роки, він має 200 голів породистих овець, часто носить традиційне гуцульське вбрання, хвацько грає на дримбі, допомагає іншим вівчарям і вірить, що гуцули і вівці – це нероздільно.

467
15.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1648
13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

1294
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

684
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

5604 2

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

453

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

2132 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

740 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2517
17.09.2019

Кілька днів тому у невеличкому селі Вітрова Балка, що знаходиться у Полтавській області, сільські мешканці зафільмували НЛО.

309
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!

331
30.08.2019

Понад сто років тому у віддаленому районі Сибіру пролунав потужний вибух, який був відчутний у радіусі 100 кілометрів.

1013
18.09.2019

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

146
18.09.2019

Більшість слів, які ми вимовляємо в повсякденному житті, впливають на наше майбутнє. Є слова, які притягують удачу, а є ті, які її відлякують.

311
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

934
20.09.2019

У селищі Більшівці історики натрапили на нові докази радянського терору — масове поховання закатованих українців.

3213
20.09.2019

Прикарпатець Віктор Худяк опублікував в мережі Фейсбук світлини наближення зими, відзняті на горі Паренки (1735 м).

1802 1
19.09.2019

На прилавках магазинів зустрічається масло селянське солодковершкове "Карпатське" 73% жиру.

2941
18.09.2019

В Івано-Франківську двоє дівчат прогулялися містом майже голяка.

42334 2