агенція новин

Прикарпатські депутати підтримали реорганізацію комунальних закладів охорони здоров'я

Прикарпатські депутати на сесії розглянули питання про припинення (реорганізації шляхом перетворення) комунальних закладів охорони здоров'я Івано-Франківської обласної ради.

Мова йде про реорганізацію обласних комунальних медзакладів, дитячих будинків,  некомерційних підприємств, інформує Фіртка.

За словами заступника голови ІФ ОДА Віталія Федоріва, на засіданні президії були зауваження.

«Ми детальніше з державним реєстратором пропрацювали це питання та промоніторили ситуацію по Україні і хочу сказати, що більшість пішли таким шляхом, як пропонує обласна рада. Головні лікарі перейдуть на свої посади відповідно. Не потрібно буде утримувати дві юридичні посади, що дасть змогу уникнути проблем з казначейством», - пояснив чиновник.

Крім того зазначив, що є сума коштів на утримання медичних установ. На цей рік мова йде про 720 млн грн.

«Усі головні лікарі дали запевнення і готові до здійснення реорганізації», - каже Федорів.

Депутат Роман Ткач відмітив, що якщо приймати це рішення, то у рішенні не прописано, яким документом призначати керівників.

«Я боюсь, щоб тут не виникло якоїсь юридичної колізії. Це життя. Може хтось в цей час захворіє, чи виходить на пенсію», - сказав депутат.

Федорів пояснив, щодо людей діятиме загальне трудове право, мовляв мова не йде ні про скорочення, а навпаки про те, щоб зберегти робочі місця, як для керівників так і для працівників.

«Він не буде писати "звільнений", він писатиме "переведений на таку посаду"», - роз'яснив Федорів.

Депутат Манолій Піцуряк додав, що у державі йде пілотний проект у Полтавській області, відтак запропонував почекати та подивитись на цей досвід і не поспішати.

За словами Федоріва, ніяких прихованих пунктів у рішення немає. Мовляв процедура вивільнення працівників передбачена трудовим законодавством, а оскільки обласні заклади не мають заборгованості, відтак тут проблем, не мало б виникнути.

Депутат облради Олег Токарук закликав підтримати рішення.

Депутат Манолій Піцуряк нагадав, що він проти такого рішення попри те, що профільна комісія, де він є головою, рішення підтримала.

«Ви сьогодні кажете, що керівники не мають претензій. А в мене питання, а трудові колективи з цим ознайомлені? Тому я просив би не підтримувати це рішення», - відмітив депутат.

Депутат Олег Атаманюк відмітив, що має запитання до департаменту охорони здоров'я.

«З 2017 року до сьогодні не зроблено жодних дій, щоб перевести ці комунальні заклади. В мене виникає запитання, чому дотепер цього не було. І ставиться нас, депутатів, зараз перед тим, що якщо ви не проголосуєте, виникатимуть проблеми з фінансуванням», - сказав депутат.

«Скоріше за все ніяких рішень до кінця року ніхто міняти не буде», - зазначив голова обласної ради Олександр Сич, відповідаючи на побоювання депутатів.

У підсумку 57 обранців проголосували за це питання. Рішення прийнято.

З проектом рішення можна ознайомитися за посиланням.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


17.05.2019 849
Коментарі ()

Çàãðóçêà...

26.06.2019
Олена Британська

Кардіоторакальний хірург зі США Юрій Кузич в рамках програми імені Фулбрайта вивчає післядипломну освіту в Івано-Франківську.

300 1
25.06.2019

Тож для чого самодостатній, успішній людині, одному з найкращих нотаріусів України велика політика?

857 1
18.06.2019
Ігор КОСТЮК

Всі разом – гравці, тренерський штаб, керівництво клубу, його персонал сміливо можуть занести рік собі в актив. Найголовніше – ми утвердилися у першій лізі...

529
12.06.2019
Антикорупційна платформа

На ринку ремонту доріг можуть конкурувати підприємства, які мають сучасну техніку, використовують сучасні технології, мають досвід роботи та кваліфікованих працівників.

905 2
11.06.2019
Тетяна КІНДЮХ

Укріпити все. І бажано взимку. На Верховинщині із 36 природоохоронних заходів, гроші на які за останні три роки виділяли з обласного екологічного фонду...

1176
05.06.2019
Ростислав Ковтун

Так на Прикарпатті діє унікальний проект - «Родинна реабілітація учасників АТО». Ця авторська психологічна програма розроблена для родин з досвідом війн.

986

Наше ставлення до поточних подій залежить від точки зору. Східні філософи казали про бачення з мишачої нори...

280

Ця публікація - практикум на тему "що робити".

943 1

Недавно відмічали, за різною психологією, свято Перемоги і День Пам'яті.

614

Карлос Кастанеда свого часу зауважив важливість того соціального імпульсу, що йде від дрібних (а хтось скаже – “побутових”) тиранів.

790
20.06.2019

Перед катастрофою в Чорнобилі робочі атомної електростанції нібито помітили в небі над містом містичне створіння.

505 1
19.06.2019

Президент США Дональд Трамп засумнівався в існуванні невпізнаних літаючих об'єктів (НЛО) усупереч заявам американських пілотів про літальні апарати невідомої приналежності.

232
06.06.2019

Щодня на Землі з'являється все більше доказів присутності прибульців.

975
26.06.2019

Цьогоріч піст припадає на понеділок, 24 червня, і триватиме вісімнадцять днів до четверга, 11 липня.

66
19.06.2019

В Івано-Франківську у храмі Св. Йоана Хрестителя, що на вулиці Микитинецькій, є чудотворна ікона Матері Божої Ласкавої Станиславівської.

23069
06.06.2019

До мудреця прийшов воїн і сказав: − Послухай, я вже немолодий, багато часу провів у боях, і знаю, що смерть може наздогнати мене...

940 1
25.06.2019

Весільні сукні з Івано-Франківська підкорюють світ. Тетяна Гріг шиє їх для Європи, Америки та навіть Австралії.

3501
25.06.2019

У такий спосіб вони протестують проти жахливого стану дорожнього покриття і привертають увагу до необхідності ремонту.

1584
24.06.2019

Автобусна зупинка, під якою ховалися, мала кілька металевих конструкцій, сама мурована бетоном.

13024
24.06.2019

Тіна Кароль може похизуватися величезною армією шанувальників, які стежать за її життям не менш ретельно, ніж за творчістю.

897