Прикарпатська преса про земельний парадокс, холод, який дешевше пережити, польський Донбас та дорогу, що не терпить п'яних

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 14 по 20 квітня. 

 

Репортер

Холод дешевше пережити.  Після Великодня повертатися до роботи й навчання і так непросто, а ще й погода не тішить. Опалювальний сезон вже два тижні як закінчився, а у квартирах, школах і садках – м’яко кажучи, свіжо. Батьки обурюються, мер, звісно, вимагає тепла, а тепловики розводять руками.

Дорога п’яних не терпить. За різними даними, на автошляхах України щорічно гине від трьох до чотирьох тисяч людей. Причина кожної п’ятої смерті – водій був нетверезим. П’яних «шумахерів» не зупиняють ні штрафи в десятки тисяч  гривень, ні совість, ні страх.

Space Up змінює Коломию. Громадські ініціативи, волонтерські акції, спрямовані на зміни, вже стали звичними для обласних центрів. Нині цю хвилю підхоплюють і невеликі міста. Так, у Коломиї вже десь півроку діє бізнес-інтелектуальна платформа «SpaceUp».

 

Галицький кореспондент

Земельний парадокс. В Івано-Франківську мешканці одного з будинків враз опинилися без прибудинкової території. З’ясувалося, що їхню стоянку та землю, на якій розміщені гаражі, лавочки і дитячий майданчик, міська рада продала ще 10 років тому. Втім люди про це не знали і всі ці роки старанно сплачували за її прибирання.

Гемодіаліз: дорога процедура без супроводу. На Прикарпатті понад 300 людей періодично, тричі на тиждень, проходять процедуру гемодіалізу. Таке лікування дуже дороге – майже 2 тис. гривень за один раз, відтак кошти на нього виділяються з бюджету. Проте пацієнти скаржаться, що отримують не всі необхідні ліки, а те елементарне, що має бути забезпечено, зникає, як вода в суху землю. 

Польський Донбас. Шахта замість  атракціону. Всього 25 хвилин їзди електричкою від Катовіце. У рамках 9-го Міжнародного туристичного ярмарку «ГК» завітав у Забже – польське місто в Сілезькому воєводстві, де має побувати кожен поціновувач індустріального туризму.

 

Західний кур’єр

Прес «із благими намірами».  Геноцид українців очима підприємництва, освіти, медицини… Війна, тотальне зубожіння народу на фоні задекларованих мільйонних статків державних мужів при владі,  а також податкове та тарифне навантаження на гаманець простого українця змушують задуматись про планомірне винищення народу, його геноцид.

Час переписувати історію. «Треба писати нову історію», - саме так підсумував переможний поєдинок 25 туру чемпіонату України з футболу серед команд другої ліги між «Тепловиком-Прикарпаття» та «Металургом» наставник івано-франківського клубу Володимир Ковалюк. Господарі «Руху» забили у ворота запорожців одразу сім м’ячів, встановивши, за неофіційною інформацією, гольовий рекорд футбольної арени.

 

Галичина

Чи врятуємо карпатські праліси? Івано-Франківщина – одна із 4-х областей Карпат, у якій збереглись великі площі екологічно цінних лісів. Чи вдасться нам зберегти ліси залежить нині від влади. У чому річ і що можна зробити?

Перша сотня вже пішла Перші 110 прикарпатських юнаків, уже вирушили на строкову службу до Збройних сил України. Цієї весни загалом заплановано призвати 480 строковиків, з яких 285 служитимуть у ЗСУ, 165 - в Нацгвардії і ще 30 – в Державній спеціальній службі транспорту.

 

Вікна

300 тисяч за три роки. Стільки коштів втратили села Калуського району через недоотримання орендної плати за землю від газовидобувної компанії «Макком-груп». Упродовж трьох років ТОВ «Макком-груп» використовує землю під газовими свердловинами на території Калуського району, але тільки буквально днями уклало договори оренди землі. У ТОВ «Макком-груп», натомість, вказують на чиновників-«футболістів».

«Золотий» ювілей цирку “Молодість” “зібрав” артистів з європейських цирків. У палаці культури «Юність» відзначив своє 50-річчя калуський народний цирк «Молодість». До ювілейної дати майстри циркового мистецтва не тільки підготували масштабну розважальну програму, у якій зібрали найцікавіші номери та найвеселіші жарти, але й організували виставку історичних фото та знакових матеріалів.

Короткий словник калуської мови. Місто Калуш 27.05.2017 року відзначатиме 580-у річницю від першої писемної, офіційної згадки про населений пункт KALUSZ, KALUSH. Туристам, гостям Калуша варто нагадати (тим, хто забув) чи запропонувати (тим, хто ще не чув) короткий варіант словника калуської мови.


20.04.2017 876 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1292
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2589
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2146
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2209
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6635 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2491 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

380

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1191

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1321

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1450
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

316
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

189
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

614
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

94
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26552
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

578
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10497 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

95
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

125
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

437
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

581
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

653