Прикарпатська преса про ТОП-5 затребуваних професій, розкіш на культуру, таланти, породжені війною, гроші на вітер та училище - на брухт

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 19-25 лютого 2016 року.

 

Західний кур’єр

Вас заміновано «Розмінування» одного «замінованого» об’єкта обходиться від 3 до 30 тисяч гривень. Івано-Франківськ продовжує лихоманити від повідомлень про вибухівку, нібито закладену в адміністративних будівлях, вокзалах, банках, школах та готелях міста…

 

 

Потрібні вправні руки ТОП-5 найзатребуваніших робітничих професій в Івано-Франківську. У часи масового безробіття чимало людей звертаються у центри зайнятості. Хтось воліє «відмічатися»  і за це отримувати якісь копійки від держави, при цьому збільшувати статистику офіційно безробітних. Комусь вдається паралельно самотужки відшукати роботу за покликом серця і професійними якостями.

 

Розкіш на культуру Захмарні ціни на квитки можуть відвернути українців від музеїв та театрів. Працівники сфери культури забили на сполох у зв’язку із урядовою постановою про перелік платних послугу комунальних закладах культури.

 

Хочуть жити по-старому Іванофранківці не поспішають визначатися щодо управителів своїх будинків. До 1 липня мешканці повинні визначитися з тим, хто управлятиме їхніми будинками. Цього вимагає Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

 

Галицький кореспондент

Пластикові зебри Безпека на дорозі – це найголовніше , а нечітка розмітка або взагалі її відсутність можуть стати причиною аварій. До сих пір в Івано-Франківську дорожню розмітку наносять фарбою , яка швидко стирається. Буває й таке, що про пішохідний перехід свідчить тільки знак, а від відповідної розмітки немає й сліду. Однак уже незабаром на вулицях обласного центру  з’явиться нова розмітка – пішохідні переходи з пластику.

 

 

Володимир Гайдар: «Місто вариться у власному соку» Володимир Гайдар очолював міську архітектуру з липня 2014 до грудня 2015 року. До цього два роки був заступником директора Департаменту містобудування та архітектури, ще раніше працював архітектором у приватній структурі…

 

 

Таланти, породжені війною Реабілітація творчістю здатна зцілити психіку вояків. Малюючи картини, ліплячи з глини або пишучи вірші, солдати не лише абстрагуються від спогадів про війну , але й створюють справжні шедеври.

 

Гроші на вітер «наша владна команда вигідно відрізняється від усіх попередніх тим, що ми багато робимо капітальних робіт», - це один із найпопулярніших меседжів коломийської влади у спілкуванні з мешканцями.

 

Репортер

Плиткою до Європи? Цього року 16 франківських вулиць облаштують плиткою і на це у міському бюджеті заплановано 7 млн. грн. Комунальники кажуть, що у такий спосіб вони роблять місто ще більше європейським, а мешканці перестануть скаржитися на жахливі тротуари.

 

 

Пільги на папері Франківські волонтери вкотре заговорили про безкоштовні медикаменти для бійців АТО. Держава ж гарантувала? Ще торік у вересні на сайті Івано-Франківської ОДА опублікували список аптек, які б мали безкоштовно надавати ліки бійцям за рецептом…

 

Пологи чекати не будуть Ще у 2012 році на території Івано-Франківської обласної клінічної лікарні почали будувати сучасний перинатальний центр. Кошторисна вартість будівництва – 170 млн. грн., завершити його мали за два роки – тобто, ще три роки тому. Коштів «освоєно» уже вдвічі більше, центру немає, є недобудова.

 

 

Архів руйнує міфи Навесні виповнюється рік, як в Україні відкрили вільний доступ до архівів колись сумно відомої спецслужби, яка у різні часи мала різні назви – ЧК, НКВД, КГБ. У народі їх називають «архівами смерті». Які документи є на Прикарпатті, як і де шукати, та яку правду вже вдалося витягнути з минулого?

 

Галичина

Училище – на брухт, землю – під забудову?.. У процесі задуманої в міністерствах «модернізації» профтехосвіти можемо втратити навчальний заклад, де випускники отримують сертифікати зварників міжнародного взірця і де, крім прикарпатських, вчаться діти з Дніпропетровщини, Луганщини, Чернігівщини та ще п’яти областей України.

 

 

Тимчасове щастя Щоб домогтися бажаного, люди інколи вдаються й до магії. Зрозуміло, що основною причиною цього  є брак достатнього духовного виховання. Не кожен усвідомлює, якими будуть наслідки таких дій, бо не має уявлення про їхні механізми.


25.02.2016 312 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

915
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

733
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1842
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3171
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2519
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2506

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

186

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

697

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

656

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1549
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

314
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

644
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

584
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

292
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

352
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26994
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

808
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19646
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

392
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

370
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

696
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1227 1