Прикарпатська преса про ТОП-5 затребуваних професій, розкіш на культуру, таланти, породжені війною, гроші на вітер та училище - на брухт

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 19-25 лютого 2016 року.

 

Західний кур’єр

Вас заміновано «Розмінування» одного «замінованого» об’єкта обходиться від 3 до 30 тисяч гривень. Івано-Франківськ продовжує лихоманити від повідомлень про вибухівку, нібито закладену в адміністративних будівлях, вокзалах, банках, школах та готелях міста…

  

Потрібні вправні руки ТОП-5 найзатребуваніших робітничих професій в Івано-Франківську. У часи масового безробіття чимало людей звертаються у центри зайнятості. Хтось воліє «відмічатися»  і за це отримувати якісь копійки від держави, при цьому збільшувати статистику офіційно безробітних. Комусь вдається паралельно самотужки відшукати роботу за покликом серця і професійними якостями.

 

Розкіш на культуру Захмарні ціни на квитки можуть відвернути українців від музеїв та театрів. Працівники сфери культури забили на сполох у зв’язку із урядовою постановою про перелік платних послугу комунальних закладах культури.

 

Хочуть жити по-старому Іванофранківці не поспішають визначатися щодо управителів своїх будинків. До 1 липня мешканці повинні визначитися з тим, хто управлятиме їхніми будинками. Цього вимагає Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

 

Галицький кореспондент

Пластикові зебри Безпека на дорозі – це найголовніше , а нечітка розмітка або взагалі її відсутність можуть стати причиною аварій. До сих пір в Івано-Франківську дорожню розмітку наносять фарбою , яка швидко стирається. Буває й таке, що про пішохідний перехід свідчить тільки знак, а від відповідної розмітки немає й сліду. Однак уже незабаром на вулицях обласного центру  з’явиться нова розмітка – пішохідні переходи з пластику.

 

Володимир Гайдар: «Місто вариться у власному соку» Володимир Гайдар очолював міську архітектуру з липня 2014 до грудня 2015 року. До цього два роки був заступником директора Департаменту містобудування та архітектури, ще раніше працював архітектором у приватній структурі…

 

Таланти, породжені війною Реабілітація творчістю здатна зцілити психіку вояків. Малюючи картини, ліплячи з глини або пишучи вірші, солдати не лише абстрагуються від спогадів про війну , але й створюють справжні шедеври.

 

Гроші на вітер «наша владна команда вигідно відрізняється від усіх попередніх тим, що ми багато робимо капітальних робіт», - це один із найпопулярніших меседжів коломийської влади у спілкуванні з мешканцями.

 

Репортер

Плиткою до Європи? Цього року 16 франківських вулиць облаштують плиткою і на це у міському бюджеті заплановано 7 млн. грн. Комунальники кажуть, що у такий спосіб вони роблять місто ще більше європейським, а мешканці перестануть скаржитися на жахливі тротуари.

 

Пільги на папері Франківські волонтери вкотре заговорили про безкоштовні медикаменти для бійців АТО. Держава ж гарантувала? Ще торік у вересні на сайті Івано-Франківської ОДА опублікували список аптек, які б мали безкоштовно надавати ліки бійцям за рецептом...

 

Пологи чекати не будуть Ще у 2012 році на території Івано-Франківської обласної клінічної лікарні почали будувати сучасний перинатальний центр. Кошторисна вартість будівництва – 170 млн. грн., завершити його мали за два роки – тобто, ще три роки тому. Коштів «освоєно» уже вдвічі більше, центру немає, є недобудова.

 

Архів руйнує міфи Навесні виповнюється рік, як в Україні відкрили вільний доступ до архівів колись сумно відомої спецслужби, яка у різні часи мала різні назви – ЧК, НКВД, КГБ. У народі їх називають «архівами смерті». Які документи є на Прикарпатті, як і де шукати, та яку правду вже вдалося витягнути з минулого?

 

Галичина

Училище – на брухт, землю – під забудову?.. У процесі задуманої в міністерствах «модернізації» профтехосвіти можемо втратити навчальний заклад, де випускники отримують сертифікати зварників міжнародного взірця і де, крім прикарпатських, вчаться діти з Дніпропетровщини, Луганщини, Чернігівщини та ще п’яти областей України.

 

Тимчасове щастя Щоб домогтися бажаного, люди інколи вдаються й до магії. Зрозуміло, що основною причиною цього  є брак достатнього духовного виховання. Не кожен усвідомлює, якими будуть наслідки таких дій, бо не має уявлення про їхні механізми.


25.02.2016 641 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1945
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1851
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1846
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5457 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2144 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1501

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

732

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

788

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

987

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

996
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1760
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3670
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10247
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26132
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10172 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7702
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

884
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

180
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

245
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

372
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1267
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

872