Прикарпатська преса про ТОП-20 найцікавіших місць Франківська, декларації у яких великі очі, школу героя, якій грозить закриття та міст на Пасічну

 

 

Огляд прикарпатської преси за період із 18-24 березня 2016 року.

 

Репортер

 

Сам собі забудовник Напевно, кожен, хто купує квартиру  в новобудові, найбільше боїться, що вона так і не буде здана в експлуатацію. На жаль, такі випадки в Україні непоодинокі. І саме в такій ситуації опинилися дольовики будинку на вулиці Кисилевської у Франківську. Люди чекали 12 років, а тоді терпець обірвався. Але замість погрузнути у судовій тяганині, вони взялися добудовувати самі. І керує цим процесом молода мати трьох дітей.

 

У декларацій очі великі Чому чиновники та депутати так бояться електронного декларування, скільки років даватимуть за брехню і коли ж, нарешті, запрацює нова система. 

 

Управитель вичікує Залишається менше трьох місяців до того часу, як мешканці багатоквартирних будинків в Івано-Франківську можуть обрати собі управителя. Якщо цього не зробити, його призначить влада. Що чекає франківців у найближчій перспективі.

 

Галицький кореспондент

 

Школі героя грозить закриття  Олег Перепічка загинув у кривавий серпневий день 2014-го під Іловайськом. Та мешканці його рідного села Хохонів Галицького району не втрачають надії, що ім’я героя, яке вже з півроку полум’яніє на пам’ятній дошці, встановлений на фасаді школи, в якій він вчився, все-таки допоможе. Тобто спонукає впливових чиновників ближче придивитися до цього навчального закладу та врятувати його від потенційного закриття.

 

ТОП-20 найцікавіших місць Івано-Франківська «Компактне, красиве і комфортне. Можливо, я б залишився тут назавжди», - так говорить про Івано-Франківськ чи не кожен другий гість. Більшість найцікавіших атракцій міста розміщені в його центральній частині. Тож прогулянка столицею Прикарпаття не лише не втомить, але й принесе масу задоволення. 

 

Ділянка розбрату Майже рік мешканці вулиць Відкрита та марійки Підгірянки, які виступили проти будівництва багатоповерхівки у їхньому дворі, були відповідачами у суді. Забудовник позивався з ними через те, що вони заважають будівництву.

 

Західний кур’єр

 

Міст на Пасічну. Нове рішення «мегапроблеми»? Наш обласний центр – своєрідне місто-острів. До його осердя практично неможливо потрапити, оминувши одну з водних перешкод. Відтак важливу роль у житті Івано-Франківська відіграють мости. Під час повені 2008 року з огляду на загрозу руйнування міська влада закрила для руху транспорту перехід через Бистрицю Солотвинську, який веде у мікрорайони Пасічна, а далі – на Львів та Закарпаття.

 

Чим далі дихати? На думку пересічних іванофранківців, через залізничний вокзал прилегла територія стоїть на порозі екологічної катастрофи. Неприємний запах, щоранку на залізничному вокзалі Івано-Франківська – це лише квіточки у порівнянні з тим, які «аромати» доводиться вдихати мешканцям прилеглих до вокзалу будинків щоночі.

 

Садки – дітям Цього року у Івано-Франківську планують відкрити чотири нові дошкільні заклади. Про це повідомив директор міського департаменту освіти і науки Ігор Смаль.

 

Галичина

 

Люди-примари  Чверть століття прикарпатській родині Гриньківих перешкоджають виборсатися з СРСР.  Хтозна, чи є ще хтось на Прикарпатті, а в Івано-Франківську – й поготів, хто бодай би по телевізору за десятки років хоч раз не бачив цих пікетувальників під стінами «білого дому».

 

У затягнутих пасках Микола Палійчук: Державна влада перебуває в стані повного дефолту Голова фракції «УКРОП» в Івано-Франківській облраді Микола Палійчук розповів, що Івано-Франківська обласна рада єдина в Україні, яка прийняла рішення, аби усі розпорядники коштів обласного бюджету щотижня звітували на сайт ОДА про закупівлю товарів та послуг.


24.03.2016 798 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1550
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1671
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1657
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4909 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1961 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1361

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

176

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

544

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

701

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

847
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3467
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10028
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

697
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25920
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7552
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

747
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

928
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1252
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1068
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

690
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

925
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

799