Прикарпатська преса про те, як виживають депутати міськради, фемінізм на війні, гроші зі сміття та лікування бійців АТО

 

 

Огляд прикарпатської преси за період із 11-17 березня 2016 року.

 

Галицький кореспондент

 

Як виживають депутати Івано-Франківської міської ради? Не новина, що депутати та чиновники є справжніми прихильниками комфортного життя. До виборів обіцяють цей комфорт для людей, а після виборів продовжують створювати його для себе. Депутати місцевої ради не отримують зарплати за їх депутатську діяльність та роботу в раді.  Та все ж їх фінансові успіхи ростуть, з’являється нерухомість чи дорогі автомобілі.

 

Ті, що пройдуть крізь ЗНО Влітку тисяча франківських випускників проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання. Але чи візьмуть участь в ЗНО і їхні наставники-вчителі? Одразу дамо відповідь: візьмуть! Правда, з майже двох тисяч франківських вчителів тільки троє зважились пройти це випробування.

  

Невсипуще око В Івано-Франківську нещодавно встановили камеру відеоспостереження в Меморіальному сквері. Це вже 47-ма камера, встановлена в громадських місцях обласного центру. Але щоб контролювати безпеку такого міста, їх має бути у разів п’ять більше.

 

Фемінізм на війні Жінки на війні – подвиг, особисте покликання чи жорстока вимога часу? Це історії героїнь, які вирушили на передову, бо не могли вчинити інакше.

  

Сто днів міського голови Руслана Марцінківа Днями виповнилося 100 днів перебування Руслана Марцінківа на посаді міського голови Івано-Франківська. Проміжні висновки роботи нового очільника міста, звичайно, можуть змінитися з часом. Однак деякі з них вже є чіткими та досить симптоматичними, щоб виокремити спрямування політики нового мера.

 

Репортер

 

Поки батько воював Мешканець Бурштина Володимир Боєчко, боєць 128 гірсько-піхотної бригади, майже рік захищав Україну на Донбасі. А за цей час вдома сталася трагедія. Його 20-річний син Руслан потрапив під потяг і  лишився без ніг. Родина за будь-що мріє поставити хлопця на ноги.

 

Інспекторів стане більше З 1 квітня на вулиці Франківська вийде нова Муніципальна інспекція з благоустрою. 14 інспекторів матимуть уніформу , їздитимуть на велосипедах та скутерах. Їхня зарплата залежатиме від кількості  складених постанов, тобто інспекторів, як і вовків, годуватимуть ноги і жертви…

 

Промприклад В Івано-Франківську розказали й показали, як можна розвивати колишні промислові зони, як зробити їх привабливими, цікавими та корисними для містян і туристів. За приклад взяли завод «Проприлад», бо в центрі міста.

 

Як лікують бійців АТО Волонтери Центру допомоги учасників АТО провели роз’яснювальну зустріч. Де розповіли, на які саме безкоштовні послуги можуть розраховувати учасники АТО в державних медичних закладах. Йшлося про одержання ліків за рецептом лікаря, першочергове зубопротезування та щорічне медичне обстеження і диспансеризацію.

 

Західний кур’єр

 

Гроші зі сміття Щоб мати приблизне уявлення, скільки грошей іванофранківці платять за вивезення сміття, достатньо кількість мешканців помножити на відповідний тариф.

 

Єстем поляк! Все більше українців прагнуть отримати Карту Поляка, попри те, що необхідною умовою для цього є відкидання рідної культури.

 

Не зупиняються обіцяти Належно обладнати зупинки громадського транспорту  іванофранківцям обіцяють ось уже 10 років. Нещодавно міська влада вирішила потішити пасажирів тим, що скоро у Івано-Франківську з’являться так звані «розумні» зупинки, з безкоштовним бездротовим Інтернетом та можливістю підзарядки різноманітних гаджетів від сонячних батарей.

 

Галичина

 

Невидима загроза – «блукаючий» метан Через припинення експлуатації Битків-Бабченського нафто-газоконденсатного родовища загазованість прилеглих територій досягла небезпечного рівня. Найнебезпечнішим на нафтогазових родовищах був і залишається неконтрольований вихід нафти і газу на поверхню землі.


17.03.2016 622 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1621
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1705
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1692
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5006 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2003 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1389

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

277

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

582

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

753

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

873
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3509
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10078
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

718
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25963
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7582
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

775
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1274
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

226
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1104
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

717
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

950