Прикарпатська преса про приховану зброю, злочинців, які не святкують, відео задля безпеки та тих, що рятують життя


 

Огляд прикарпатської преси за період із 5 по 12 грудня  2017 року.

 

Репортер

Злочинці не святкують Здавалося б під час Різдвяних свят треба пробачати образи та починати новий рік з  чистою совістю. Не лише не працювати, але  й принаймні не красти . Втім, так думають не всі. Крадуть – автівки, ліс, харчі з магазинів, навіть консервацію…

 

Ті, що рятують життя Франківцю Андрію Григорчуку 20 років. Він захоплюється історією і вчиться в Інституті туризму Прикарпатського національного університету. Та коли в Україні почалася війна, Андрій не зміг сидіти в тилу й записався у медичний батальйон «Госпітальєри». Зараз він разом із побратимами на передовій допомагає пораненим.

 

Як «Пенсія» колядою мороз розганяла Кажуть, відчути дух Різдва та справжньої коляди в місті не можна. Що за ними треба їхати мінімум в село, а для стовідсоткового ефекту – в гори. Та ось уже третій рік поспіль франківських художник Ярема Стецик та його пост-панк група «Пенсія» доводять протилежне.

 

Країну будують вперті  Надія Варола народилася і селищі Лисець. Уже десять років працює у швейцарській енергетичній компанії «Альпік, вважає себе заможною та незалежною. Рік тому вона заснувала « фонд випускників України», через який уже зібрали 150 тисяч гривень на розвиток Івано-Франківського фізико-технічного ліцею.

 

Галицький кореспондент

Прихована зброя Місяць тому СБУ виявила у місцевого жителя на Верховинщині сховок боєприпасів. Чоловік стверджує, що йому їх підкинули, та навіть називає осіб, які причетні до  цього. Однак у спецслужбі в його версію не вірять.

 

Не можуть розірватися Активісти з  Ради старійшин Коломиї просять достроково припинити повноваження депутатів Івано-Франківської обласної ради Миколи Вітенка, Олександра Левицького та Ігоря Шевчука, які суміщають депутатство з роботою у виконавчій владі обласного центру.

 

Відео задля безпеки Торік Івано-Франківська міська рада виділила 300 тисяч гривень на встановлення у деяких скверах та на дитячих майданчиках міста. Проте жителі одного з дворі, де планують встановити нагляд, переконані, що це не вирішить проблему, а камери можна встановити так, щоб використати їх значно ефективніше.

 

Західний  кур’єр

Підготувалися до холодів  У Івано-Франківську діє 14 стаціонарних пунктів обігріву, три з яких – цілодобові. Під час похолодання  випадків переохолодження чи обмороження не зафіксовано.

 

Середовище генераторів ідей У місті дедалі більшу увагу звертають на розвиток новітніх інтернет-технологій. Ринок послуг ІТ-компаній в Івано-Франківську постійно зростає. Сьогодні їх вже налічується майже три десятки. Позитивом для діяльності спеціалістів у цій сфері є те, що  вони утворили кластер і спільно працюють над покращенням інформаційного клімату в Івано-Франківську.

 

Вікна

На Калущині видобуватиме газ донецька фірма, яка може бути пов’язана із Фірташем На початку минулого століття Калуш став піонером Західної України із видобутку газу. Але за декілька десятиліть Калуське газове родовище виснажилось. Значно більший потенціал — у Кадобнянського родовища, яке сьогодні розвідує донецька фірма. Чому колишній міський голова, а нині — міністр енергетики Ігор Насалик розпочав і закинув ідею про реанімацію газовидобування у Калуші, а донецькою фірмою зацікавилося СБУ?

 

У Калуському районі зросли ціни на проїзд. І це — ще не межа З нового року у Калуському районі зросли ціни на проїзд у громадському транспорті. Підняття тарифу стало шоковою терапією для людей, адже ціни виросли зненацька і — кардинально. А перевізники кажуть: це — ще не межа.

 

Павло Ковжун за рік перед смертю розписував калуську церкву Архистратига Михаїла В останні роки свого життя відомий український графік і маляр Павло Ковжун працював над оформленням церкви святого Архистратига Михаїла у Калуші. Церква, збудована у 1913 році, понад два десятиліття стояла незавершеною. Під час першої світової війни храм зазнав руйнувань. І коли у 1936 році взялися за його ремонт і відновлення основної бані, для розпису церкви запросили Павла Ковжуна та Михайла Осінчука.


12.01.2017 930 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1961
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1860
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1855
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5491 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2153 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1509

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

744

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

796

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

998

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1004
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1768
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3679
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10256
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26146
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10182 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7712
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

897
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

205
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

262
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

379
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1276
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

883