Прикарпатська преса про Печеніжинську ОТГ, дитячий алкоголізм та гроші для садочків

Огляд прикарпатської преси за період з 8 по 14 березня 2018 року.

Репортер

Зарплати рахують на місцях

Децентралізація, грошей у регіонах стало більше. Принаймні так кажуть в уряді. А от у містах, районах та ОТГ чомусь бракує грошей на зарплату бюджетникам. Наприклад, Прикарпаттю не вистачає 485 мільйонів 200 тисяч гривень… стор.5

Громада мусить заробляти

Печеніжинська ОТГ об’єдналася на Прикарпатті ще у 2015 році. Нині це дев’ять населених пунктів і майже 18 тисяч мешканців. За цей час бюджет зріс з 8 до 82 мільйонів гривень. Та разом з фінансовими можливостями зростають і зобов’язання. Аби й далі рости, тут взялися за вівчарство, готуються вирощувати малину, розробляють інвестиційні проекти… стор.6

Бабусині шкарпетки

На початку квітня Анна Дівнич з приміського села Крихівці відсвяткує 92 роки. Незважаючи на поважний вік, бабуся не може всидіти без роботи. Щодня, вже чотири роки поспіль, в'яже хлопцям на фронт теплі шкарпетки та рукавиці. В кожну кладе додатково нитки, аби там зашити собі, як порвуться і … барбариску…стор. 15.

Галицький кореспондент

Небажане сусідство

Всі вже звикли до того, що житло будують всі, кому не лінь: поліція, військові, надзвичайники, прокуратура, СБУ. Але нещодавно про намір будівництва оголосив і Прикарпатський національний університет. Проте мешканці мікрорайону Пасічна в обласному центрі виступають проти такого сусідства. Вони зібрали вже 700 підписів та пішли за підтримкою до мера…5.

Неготівкова благодійність

В Івано-Франківську працівникам шкіл та садочків заборонили збирати гроші з батьків. Відповідне рішення нещодавно прийняв виконавчий комітет міськради. Процес збору цих коштів хочуть зробити цивілізованішим і прозорішим. Тож батькам пропонують перераховувати гроші на рахунки благодійного фонду…5.

Щасливий квиток у теплі краї

Як франківський акушер-гінеколог відкрив для себе Азію… стор 11.

Західний кур’єр

Дитячий алкоголізм

Спиртне та цигарки підлітки купують. Користуючись сканованими документами у гаджетах. В Україні щороку зростає шокуюча статистика вживання підлітками алкоголю та тютюнових виробів. У різних регіонах країни дитячий алкоголізм розвивається надзвичайно стрімко. Івано-Франківська область, на жаль, не виняток… стор. 4-5.

Не завжди солодкий смак материнства

Як народжували наші батьки. Подарувати життя новій людині – це і в наші часи нелегко, а в далекому минулому пологи були пов’язані з великим ризиком. Інколи галицьким жінкам доводилося народжувати у справді екстремальних умовах.. стор.14-15.

МФК «Прикарпаття» виборює трофей

Наприкінці минулого тижня в Івано-Франківську завершився дебютний футбольний турнір «Кубок міського голови», матчі якого проходили на «Хет-трик арені». Першим володарем трофею доволі прогнозавано став МФК «Прикарпаття» . Усе про спорт на стор.16-17.

ВІКНА

Олег Пелех: "Хочеться, щоб у Калуші полюбили баскетбол"

Відомий на Прикарпатті баскетбольний фахівець, наставник першолігового БК "Калуш-ПНУ" Олег Пелех в ексклюзивному інтерв'ю розповів про повернення великого баскетболу до Калуша, рівень даного виду спорту в області та перемоги ветеранського БК "Калуш".

У П’ядицьку ОТГ вже просяться сусідні села

Добудували школу, підлатали деякі дороги і «причепурили» навчальні та медичні заклади. Підприємцям пообіцяли землю, а селян заохочують розводити худобу. «Вікна» продовжують знайомити читачів із життям в об’єднаних територіальних громадах, які вже діють на Прикарпатті. Цього тижня — з П’ядицькою ОТГ, що на Коломийщині. Тут не надто розраховують на манну у вигляді міжнародних грантів та інвестицій, але знають, як боротися зі сміттям, не поспішають закривати напівпорожні школи, але намагаються перетворити їх на енергоефективні комплекси. А ще — «рахують» кожного мешканця і кожен квадратний метр землі, щоб від держави отримати по-максимуму.

Театр «Легенда» до власного 50-річчя підготував «дорослу» виставу

Калуський театр «Легенда» через кілька днів відзначатиме 50-річчя. Трупа, хоча і  готується до святкування, але подарунок обіцяє і глядачам: прем’єру нової вистави. Постановка стане своєрідним експериментом для калуських театралів та відкриє їх із нового ракурсу. Деякі актори завдяки цій виставі виступлять у новому амплуа. Глядач же побачить, наскільки сучасною може бути «Легенда» та порине у вир емоцій та перипетій, в яких переплелися сучасне та минуле.

40 тисяч гривень на місяць. У Калуші відбувся перший в році земельний аукціон

Цього понеділка у Калуші відбувся земельний аукціон – бажаючі могли поторгуватися за право оренди земельної ділянки площею 14 сотих на вулиці Павлика. Загалом заявки на участь в аукціоні подали двоє претендентів і при стартовій ціні лоту 28 тисяч гривень орендної плати за місяць, переможець платитиме 40 тисяч гривень. Земельна ділянка, яку виставили на аукціон належить до земель промисловості.

МОЗ скасовує талони, «диспансеризацію» і медичні карти для вступу до школи

Міністерство охорони здоров’я скасовує з 13 березня форми первинної облікової документації, які вважає «морально застарілими». Наказом Міністерства скасовані останні талони та звітність по диспансерному нагляду. Водночас, МОЗ починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому. Не менш важливо, що МОЗ визнає студентів звичайними людьми, а медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є відтепер непотрібною.


15.03.2018 1107
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1271
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2564
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2131
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2195
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6594 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2475 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

368

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1182

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1305

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1440
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

303
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

167
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

601
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

69
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26534
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

568
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10485 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

68
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

100
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

423
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

570
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

638