Прикарпатська преса про палений бензин, життя після 3200, жінок, які тримають оборону та африканську чуму на Прикарпатті

 

 

Огляд прикарпатської преси за період із 23 лютого по 1 березня 2017 року. 

 

 

РЕПОРТЕР

Бензин буває паленим Курс долара ще тримається та ціни на пальне ростуть. Також водії шукають  варіанти зекономити – придбати дешевший бензин чи солярку на незаконних заправках. « Я тільки там і заправляюсь, - каже водій та автомеханік Павло. – Нормальний там бензин, може, навіть і кращий, ніж той, що на АЗС».

Мама дізналася з новин 18-річний Ігор Гайдайчук із Тлумача на вигляд – звичайнісінький підліток: невисокий, худорлявий, зі стильною стрижкою. Одразу й не скажеш, що цей хлопчина може воювати. Але це тільки перше враження, бо він, направду, ВОЇН.

Жінки тримають оборону  Це мала бути історія-заклик про допомогу хворому маленькому хлопчику, батько якого зараз на Донбасі – на самісінькому передку. Та поки матеріал готувався до друку, волонтерам вдалося вирішити проблему й добитися операції для дитини. Тому це історія про те, як інколи жінкам бійців АТО доводиться важко «тримати оборону» в мирному житті та наскільки вартісною  може бути підтримка і самоорганізація.

Ратуша: Знизу мокро , - зверху пишно Днями міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив про задум організувати в місті ще одну атракцію. До кінця року в підвалах Ратуші хочуть відкрити музей міста.

 

 

ГАЛИЦЬКИЙ КОРЕСПОНДЕНТ

Життя після 3200 З 1 січня мінімальна заробітна плата в Україні зросла вдвічі – до 3200 гривень. Проте це потягнуло за собою закриття ФОПів, збільшення кількості неоформлених працівників та безробітних.

Африканська чума дісталася Прикарпаття У приватному господарстві «Чорний ліс» неподалік Івано-Франківська зафіксували перший випадок захворювання свиней на африканську чуму. Але панікувати не варто. Фахівці переконують, що ризики поширення збудника цієї хвороби дуже низькі.

Комунальні маніпуляції  Нещодавно Івано-Франківська обласна рада створила нове комунальне підприємство «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича» зі статутним капіталом у мільйони гривень. Поряд з цим, два неефективні комунальні підприємства ліквідовують, а їхні борги перед різними інстанціями погашатимуться з обласного бюджету.

Бунтар, який спішив жити Івано-франківський воїн Тарас Шевченко був із тих, які ніколи "не дають задню". Коли покликали на позицію «нуль», вийшов першим. Коли командир запропонував навчити ставити «розтяжки», то з-поміж 30 вояків на позиції захотів лише він один. За жорсткою іронією долі саме на «розтяжці» увірвалося життя цього відважного солдата.

 

ЗАХІДНИЙ КУР’ЄР

Віктор Анушкевичус: «Я не був байдужим і не хотів бути статистом» Міський голова Івано-Франківська (2006-2015 рр.) Віктор Анушкевичус розповів, що на цій посаді за майже 10 років йому вдалося зробити і що завадило зробити більше, як співпрацювалося з керівництвом області та у другій каденції з більшістю у міськради від  ВО «Свобода», і чому після обрання тепер депутатом міської ради він не відвідує усі сесійні засідання…

Як на останній бій «Говерла» їде до Львова на західноукраїнське дербі проти «Політехніки». Цей двобій так чи інакше вплине на турнірне становище вищої ліги України перед стартом другого етапу турніру.

Весну асфальтом зігріють В Івано-Франківську розпочався сезон ремонту доріг. Цьогоріч міська влада запланувала небачені досі обсяги ремонту доріг. Загалом впродовж року планують капітально відремонтувати півсотні вулиць, на що у бюджеті передбачили понад 104 мільйони гривень.

 

ВІКНА

Калуськими варениками смакували військові у Гірському та Золотому А смаколики дісталися дітям із Новоайдарського інтернату. Упродовж кількох тижнів калушани ліпили вареники та збирали «гуманітарну» допомогу на Схід. Для військових зібрали не тільки харчі, але й одяг та інструменти. А вже за результатами поїздки стало зрозуміло, що українські військові найбільше потребують будівельного обладнання, адже бліндажі катастрофічно затоплює талими водами.

«Е-декларування»: Краще подати хоч щось, ніж взагалі нічого не подати Електронне декларування українці вважають одним із найбільш успіхів України минулого року. З цього року стартував другий етап, який охоплює декларуванням усіх публічних службовців України. Свої статки тепер мають декларувати і сільські депутати, й керівники комунальних підприємств та працівники структурних підрозділів виконавчих органів місцевої влади. Щоправда, не всі з тих, хто потрапив до списку декларантів, знають, що таке електронний ключ і мають доступ до мережі інтернет. Штрафи за неподання декларацій у рази перевищують доходи посадовців місцевого рівня.

Калуш — другий у світі, де виникла калійна промисловість Для того, щоб повною мірою осягнути історію соляного виробництва, яке впродовж тривалого часу розвивалося в межах Калуша та його околиць, потрібно розглядати це питання в контексті загальної історії розвитку нашого краю. Можна стверджувати, що саме завдяки ресурсам солей у надрах цієї місцевості виникло місто Калуш — важливий промисловий, адміністративний, культурний центр Прикарпаття. Більше — у публікації заступника директора ДНДІ галургії Юрія Садового.

Озеро на Рубчака Одна з занедбаних зелених зон у Калуші може перетворитися на справжнє місце відпочинку дітей та дорослих. Місце цього тижня мають дослідити фахівці-геодезисти, після чого міська влада зможе планувати свої подальші кроки. Плани доволі цікаві: облаштування місць для відпочинку дітей, очищення озера та встановлення містків для рибалок. А ще — зона вигулу для собак та влаштування зони спуску на санчатах. Проте громада УПЦ Московського патріархату захопила частину ділянки і навіть засипала частину озера.

 


02.03.2017 1261 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1018
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2414
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2056
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2091
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6354 56
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2383 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

258

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1070

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1057

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1323
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

199
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

537
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1996
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26438
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

493
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10397 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7937
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

482
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

342
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

487
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

566
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1510