Прикарпатська преса про довгий шлях до школи, опозицію до Марцінківа та містичні знаки

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 10 по 16 листопада.

 

Репортер

Франківськ захоплюють тролейбуси За останні два роки в Івано-Франківську з’явилось 17 нових тролейбусів, які закупили за кошти ЄБРР. Почали будувати нові лінії та тягові підстанції. Нині ж працюють над розробкою нових маршрутів та електронним квитком.

Коли цукор шкодить У світі кожні три секунди діагностують один випадок цукрового діабету, а кожні шість секунд один пацієнт помирає внаслідок ускладнень. Таку статистику озвучують лікарі і кажуть, що хвороба прогресує з кожним роком.

Як повернутися з війни Після війни рідні люди стають чужими, їм треба заново пізнати одне одного. Комусь це вдається самотужки, багатьом потрібна допомога. Тому франківські психологи проводять сімейні реабілітації з ветеранами АТО та їхніми рідними. Кажуть, головне – зберегти сім’ї.

 

Галицький кореспондент

Мальовані кахлі зникають як промисел У Косові закривається унікальне виробництво мальованих пічних кахлів, які використовували для створення гуцульських печей та інтер’єрів.

Залежний від неба Його поховали тричі, востаннє через 42 доби після загибелі. І в кожній із трьох могил покояться рештки коломийського героя, капітана Олександра Козолія. Він мріяв про польоти в небі ще з дитинства, а на 31-му році життя злетів туди назавжди. Рідні загиблого переконані – трагедія сталася невипадково, підозрюють, що це була підла зрада. Судова тяганина триває вже три роки. Винні й досі не покарані.

Довгий шлях до школи Уже декілька років мешканці села Раковець Богородчанського району борються за нову школу. Ще 3 листопада 2011 року відбулось урочисте закладання каменю під будівництво Раковецького НВК, який обіцяли завершити до 2013 року. Та час іде, а діти й досі не мають де вчитися.

 

Західний кур’єр

Вадим Войтик: «Працювати у виконкомі Марцінківа в опозиції до Марцінківа – м’яко кажучи, дивно» Його називають мозковим центром у середовищі бенефіціарів перемоги Руслана Марцінківа в 2015 році. Прийшовши у «свободівську» команду у 2010-му, коли ВО «Свобода» вперше сформувала більшість у міській раді Івано-Франківська, він став ідеологом комунальної реформи в місті…

Приїхали до Польщі Як не дозволити польським роботодавцям себе ошукати. Українців в Польщі ошукують агентства з працевлаштування та роботодавці: продають запрошення на роботу, якої не існує, обіцяють допомогти з житлом, але не роблять цього, не виплачують зарплату, не укладають договори та пропонують занадто низькі ставки…

Відомі лікарі старого Станиславаова Сто років тому Станиславів був невеликим містом на безкраїх просторах Австро-Угорської імперії. Незважаючи на такий флер провінційності, тут працювали кваліфіковані лікарі, які здобували досвід у Відні, Берліні та інших європейських столицях. У лікувальних закладах міста застосовувались передові, як на той час, методи.

 

Вікна

Юрій Рекунов: Призначення управителів відбуватиметься для кожного будинку окремо Україна переходить у нову фазу реформування ЖКГ.

Верховна Рада ухвалила законопроект «Про житлово-комунальні послуги», який має стати основою реформи галузі. Цим документом регламентуються у тому числі питання відносин між управителем та співвласниками багатоквартирних будинків. Для Калуша — це більш ніж на часі. Адже у місті готуються до конкурсу на призначення управителів та вже сформували перелік багатоквартирних будинків, яким їх буде призначено. Щоправда, переліку самих управителів досі немає. Не виключено, що ці функції поступово переберуть на себе ЖЕО.

Глухий кут

Сільська рада Копанок тримає глуху оборону впродовж семи років, відмовляючи власнику будинку у приватизації земельної ділянки. За цей час змінилися троє сільських голів, виносилися численні судові рішення, однак до вирішення конфлікту між органом місцевого самоврядування і чоловіком сторони не наблизилися.

Вогонь і містичні знаки

У Калуші на столітньому будинку згоріла добудова. Цього тижня у спальному мікрорайоні Калуша трапилася серйозна пожежа. У вогні лише дивом ніхто не постраждав. Проте, будівля площею у понад сто квадратних метрів вигоріла вщент. Рятувальники гасили вогонь упродовж кількох годин, а за їхніми діями спостерігало чимало людей. Тим часом на першому поверсі палаючого будинку прощалися з покійником, а з другого поверху евакуйовували жінку-інваліда.

 

Олександра Бакун


16.11.2017 884 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1576
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1681
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1672
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4946 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1971 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1369

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

216

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

559

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

723

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

855
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3485
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10043
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

704
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25931
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7562
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

754
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

935
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1260
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1080
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

699
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

932
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

809