Прикарпатська преса про чотири міфи безвізу, писанки та війну, ажіотаж через "Доступні ліки" та квартирні афери

 

Огляд прикарпатської преси за період з 7 по 13 квітня 2017 року.

 

Репортер

Собаки матимуть простір Проблема з вигулом собак в Івано-Франківську назріла вже давно. Власники тварин скаржаться, що змушені гуляти зі своїми чотирилапими улюбленцями в парках, скверах, просто на вулицях. Але в таких місцях собаку з повідка не спустиш, бо перехожі реагують по-різному та мають на це право.

Кохання мусить перемагати Вважається, що  в Україні кожна п’ята подружня пара є безплідною, а кожна шоста жінка має розлади гормонального фону. Однак у Прикарпатському центрі репродукції людини переконують -  варто лише пройти курс лікування і невдовзі ви зможете народити здорове маля. За 23 роки роботи центру тут допомогли сотням пар стати батьками.  

Чотири міфи безвізу Минулого тижня Європарламент ухвалив рішення про надання безвізового режиму для громадян України з країнами ЄС. За останні місяці про безвіз чув кожен українець. Навколо нього з’явилося чимало загадок та вигадок…

Про писанки та війну Коломиянин Олег Кіращук розписав понад 15 тисяч писанок. Нині його роботи є в колекціях по всьому світу. У 2014-му році він змінив писак на автомат і пішов на війну. У складі 128 гірсько-піхотної бригади воював поблизу Дебальцева, був поранений, вижив.

Коли діти далеко Від старостів не можна ані втекти, ані відкупитися. Звісно, добре, коли люди на схилі літ живуть поруч із рідними людьми. Але ситуації бувають різними і часто старенькі залишаються зовсім самі у чотирьох стінах.

 

Галицький кореспондент

Лікарня чи  катівня? На Прикарпатті розгорівся скандал навколо обласної психіатричної лікарні №2 після того, як в мережі з’явився звіт перевірки представника уповноваженого Верховної Ради з прав людини. До того ж, вихованець Залучанського дитячого будинку-інтернату, якого перевели сюди, стверджував, що його б’є персонал і він лежить не в палаті, а в коридорі.

Доки ротонді в Маріямполі стояти довгобудом? Ми звикли до того, що довгобуди – це зазвичай державні об’єкти. Та сьогодення відкриває нам дивні винятки. В одному з духовних центрів Галичини – Маріямполі – доля довгобуду спіткала, розпочате десять років тому, будівництво величної каплиці-ротонди для Чудотворної ікони Матері Божої Маріямпільської…

Квартирні афери Здебільшого, коли помирають люди, які не мають жодних родичів та не заповіли нікому своє житло, воно переходить у власність територіальної громади. Однак часто нізвідки з’являються  спадкоємці, які претендують на квартири та доводять у суді, що жили з померлими в останні роки, як одна сім’я.

Декларації для анти корупціонерів: холодний подув із 16 січня 23 березня ВР підтримала поправки до Закону «Про протидію корупції», внесені нардепом, екс-журналісткою Тетяною Чорновол. Згідно з ними, громадські активісти та організації, які протидіють корупції, а також усі фізичні та юридичні особи, які з ними співпрацюють змушені будуть подавати декларації та звітувати про прибутки. Громадянське суспільство очікувало, що президент накладе вето на такі новації, проте вже 27 березня Петро Порошенко підтримав скандальні поправки.

 

Західний кур’єр

Хто заробляє на бруківці? Мощення тротуарної плитки підрядниками обходиться дорожче, ніж її придбання у виробників. Останніми роками в Івано-Франківську можна спостерігати, небачені досі, обсяги робіт із благоустрою. У місті активно асфальтують дороги, вимощують тротуари плиткою, прибудинкові території, алеї парків і скверів. Роблять усе, до чого десятиліттями у комунальників не доходили руки…

«Синьо-жовтий» прорив З 8-11 квітня столичний палац спорту приймав матчі основного раунду кваліфікації чемпіонату Європи з футзалу. Приємно, що честь національної збірної України захищають одразу четверо гравців івано-франківського «Урагану», які зуміли долучитися до перемог «синьо-жовтих» …

Що іванофранківці продають та купують в Інтернеті Все більшої популярності в Україні набуває Інтернет-торгівля. До послуг користувачів безліч торгових центрів. Не залишились осторонь онлайн-шопінгу й мешканці Івано-Франківська.

 

Вікна

Наліпки «від курців» та система відео нагляду  Мешканці провулку Шкільний розпланували рік. Встановити систему відеонагляду, провести міжбудинкові турніри з настільного тенісу та шахів, удосконалити дитячий кінозал. Мешканці будинку, що у провулку Шкільний, 2, склали план-максимум на цей рік. Уже не перший рік люди самотужки оновлюють та вдосконалюють свій будинок, урізноманітнюють дозвілля, і, водночас, стають дружнішими та спільно долають проблеми.

Ажіотаж через «Доступні ліки» З початку цього тижня у Калуші запрацювала урядова програма «Доступні ліки». За ініціативою уряду, хворі на бронхіальну астму, цукровий діабет II типу, гіпертонію та серцево-судинні захворювання зможуть отримати ліки безкоштовно або з невеликою доплатою. У Калуші наразі співпрацювати за цією програмою погодилися дві аптеки. Шлях до доступного лікування, переваги та недоліки програми вивчали «Вікна».

300 тисяч за три роки Стільки коштів втратили села Калуського району через недоотримання орендної плати за землю від газовидобувної компанії «Макком-груп». Упродовж трьох років ТОВ «Макком-груп» використовує землю під газовими свердловинами на території Калуського району, але тільки буквально днями уклало договори оренди землі. У ТОВ «Макком-груп», натомість, вказують на чиновників-«футболістів».


13.04.2017 1019 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2014
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1880
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1879
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5580 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2172 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1533

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

772

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

838

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1045

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1023
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1796
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3702
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10293
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26180
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10213 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7740
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

921
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

262
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

288
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

404
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1306
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

906