Прикарпатка шукає дочку, котра не повернулась з Італії (фото)

 

 

У мережі стало відомо, що зникла 25-річна дівчина з Прикарпаття Вікторія Гринів. Дівчина поверталася автобусом з Італії. 14 липня вийшла у Львові та зникла.
 
 
На автостанції на Вікторію чекала мама, але дівчина вийшла на зупинці перед вокзалом, так і не зустрівшись з нею. Була версія, що зникла поїхала у Польщу одразу наступного дня – 15 липня. Проте згодом мама дівчини з`ясувала, що інформація не підтверджена. Зараз поліцейські з Івано-Франківщини та Львівщини мали б розпочати пошукові заходи. Кримінальне провадження повинні відкрити у Львові – у місті, де зникла дівчина.

 

Відтак, одногрупниця Вікторії Гринів – Юлія Візнович у Фейсбук 9 серпня повідомила, що зникла 25-річна дівчина з Прикарпаття та вказала контакти найріднішої людини – мами. Журналісти МІСТА зателефонували до мами – Наталії Гринів. Жінка не побоялася розповісти все, що трапилося. Більше того, розповіла про дочку та її характер.

 

Станом на сьогодні, 11 серпня, Наталія Гринів не знає, де може бути дочка. Пані Наталія з Коломийщини – смт Отинія. Там мешкала і Вікторія. Проте недавно з сестрою поїхала в Італію працювати. Згодом Вікторія посварилася з сестрою і втекла. За три дні у Римі карабінери знайшли дівчину і затримали. З сестрою посварилася тому, пояснює мама, бо не хотіла працювати. Більше відпочивала – ходила на море, гуляла містом. Будучи в ще Римі, дівчина видалила сторінку у соціальній мережі.

 

“Дочка подзвонила і сказала, що Віка не хоче працювати. Я сказала, що як не хоче, то нехай повертається додому. Вікторія відповіла, що додому не хоче. Тому 1 липня втекла від сестри. За три дні її знайшли під церквою карабінери. Дочка тоді ще не зверталася у поліцію, що Вікторія зникла. Карабінери, коли знайшли її, то затримали. Згодом сестра звернулася у поліцію і вже так її знайшла. Пояснила, що усі належні документи є. Але при затриманні карабінерами Вікторія сказала, що вона росіянка, бо не розуміла італійської. Тому її забрали в міграційний центр. Потім сестра надала український паспорт і її 13 липня відпустили”, – розповідає Наталія Гринів.

 

13 липня сестра посадила Вікторію в автобус. 14 липня матір мала зустріти дочку в Львові. Того дня 25-річна дівчина зникла, так і не зустрівшись з мамою.

 

“14 липня я приїхала до Львова, аби зустріти Вікторію з Італії. Але ми так і не зустрілися. Я пропустила автобус. Виявляється, це не автобус Рим-Львів, а Рим-Львів-Вінниця. Тому він проїзний. Висадив дочку він не на автостанції, а не доїжджаючи до неї. Тому через те ми не зустрілися. Водій сказав, що вона їхала і що точно вийшла у Львові. Сказав, що взяла сумки і були хлопці, які їхали в Івано-Франківськ. Тому водій їй сказав, що може з ними дістатися дому. Але Вікторія йому відповіла, що у Франківськ не їде. Це були її слова. Після того зв`язку з нею не було: телефон вимкнула. А 15 липня в 10:00 прийшло сповіщення, що вона з`явилася у мережі. Я набрала її. Вона з кимось довго розмовляла. Пізніше телефон вимкнула і донині так. Але для мене це дивно, що з кимось довго розмовляла, бо вона така “не до бесіди”. Вона більше сама по собі”, – пригадує той день Наталія Гринів.

 

Після цього жінка пішла в поліцію. У Франківську заяву не приймали, бо потрібно її писати за місцем, де зникла дівчина, тобто у Львові. Написала заяву Наталія Гринів у Сихівському райвідділі поліції. Каже, заяву прийняли, а згодом повідомили, що дочка перетнула кордон з Польщею. Проте, розповідає Наталія Гринів, до неї зателефонував незнайомець і сказав, що дочка на Україні.

 

“То була лише версія, що вона 14 липня приїхала до Львова з Риму, а 15 – перетнула кордон Польщі. Спочатку так мені сказали правоохоронці. Вона вже була торік у Польщі двічі на роботі, я подумала, що їй не сподобалося в Італії, то нехай працює в Польщі. Але потім зателефонував невідомий номер. Це був хлопець. Сказав, що познайомився у поїзді з моєю дочкою до Івано-Франківська. Сказав, що вона на Україні. Додому не хотіла їхати тому, що “натворила” щось в Італії. За декілька днів я знову говорила з хлопцем, він сказав, що бачив її на франківському вокзалі з безхатьками. Але говорив досить дивно. Я не знала чи вірити йому. Тоді я вже звернулася в поліцію ще раз”.

 

Речник ГУ НП у Львівській області Іванна Кутнів журналістам МІСТА повідомила, що заява від Наталії Гринів про зникнення дочки надходила, проте того ж дня жінка написала клопотання про відмову щодо розгляду.

 

“Заява від матері поступила 20 липня. У ній йшлося про те, що її дочка Гринів Вікторія, повертаючись з-за кордону автобусом, зникла дорогою додому на автовокзалі. Було встановлено, що 15 липня дівчина перетнула кордон з Польщею. Це підтвердила митна служба. Тому того ж дня, 20 липня, мама дівчини написала заяву-клопотання про те, щоб її заяву з приводу зникнення не розглядати у зв`язку з тим, що стало відоме місцезнаходження дочки, а саме – 14 липня Вікторія Гринів прибула на автовокзал, а 15 липня перетнула кордон до Польщі. Мама у клопотанні вказує, що претензій до поліції немає. Тому справа закрита”, – проінформувала Іванна Кутнів.

 

Після дзвінка невідомого хлопця на ім`я Микола мама каже, що звернулася у поліцію ще раз. 2 серпня Наталія Гринів написала заяву у Коломиї. Наші журналісти звернулися до начальника Коломийського відділу поліції ГУ НП в Івано-Франківській області Остапа Білейчука. Правоохоронець підтвердив інформацію. Пояснив, що заяву перенаправили до львівських колег.

 

“2 серпня Наталія Гринів написала заяву про зникнення у Коломийському відділі поліції. Також приходила до нас 8 серпня і запитувала, як триває розслідування. 2 серпня заява Наталії Гринів була перенаправлена за належністю до Львівського ГУ НП. Саме там мали б проводитися заходити. Львівські правоохоронці мають здійснювати розшукові заходи по місцю зникнення дівчини. По даному факту жінка звернулася до нас, але саме у Львові мали б відкрити кримінальне провадження“, – розповів Остап Білейчук.

 

Проте до львівських правоохоронців заява станом на 11 серпня не надходила.

 

“Щодо заяви, яку матір написала на Коломийщині, то ми її ще не отримували”, – наголосила речник ГУ НП у Львівській області Іванна Кутнів.

 

Щодо друзів Вікторії, то мама нікого не знає. Каже, дочка з ніким не спілкувалася. Хіба знайшла нових друзів в Римі. Але про них не знає нічого.

На фото Вікторія Гринів

25-річна дівчина у 2014 році завершила Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника за напрямком “Викладач образотворчого мистецтва”. Опісля навчання у Вікторії, розповідає мама, почалася депресія. Медик запропонували матері покласти дівчину на стаціонарне лікування у психіатричну лікарню. Мама вагалася, бо сама назва лікувального закладу лякала. Проте згодом погодилася. Медики заспокоювали її, що дочка не психічно хвора, а лише у депресивному стані. Там Вікторія лікувалася близько трьох тижнів. Потім, вийшовши, була цілком здорова, каже мама. На облік Вікторію не ставили. Мама каже, що все через те, що дочка всього боялася. Просто залишалася собою – замкнутою. Тому за кордон на роботу дозволила дівчині їхати.

“Вікторія досить замкнута. Розговорити її нереально. Вона, будучи художницею, більше малювала. У гас прекрасні стосунки. Звичайно, були сварки. Я часто казала, аби дочка шукала роботу, йшла відпочивати на дискотеку чи прогулянку з друзями, але вона не хотіла. Ходила до церкви і сиділа в Інтернеті. Я не сварилася, але хотіла, щоб вона “йшла у люди”, – розповідає мама.

Каже, вже спілкувалася “з ким могла і не могла”, але, на жаль, нічого не дізналася про дочку. Одногрупниці Вікторії наполягли, щоб виставити інформацію про зникнення дівчини в соціальні мережі. Мама дівчини погодилася, бо за декілька днів буде місяць, як про дочку нічого невідомо.

“Ніхто нічого не знає. Ми вже одногрупників попередзвонювали і нічого. Сказали дівчата, які вчилися з Вікою, щоб писати в Інтернеті про зникнення. Я погодилася”, – наголошує пані Наталія.


12.08.2017 1339 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2008
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1879
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1878
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5573 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2170 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1531

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

771

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

835

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1044

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1022
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1794
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3701
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10287
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26175
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10211 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7738
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

920
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

255
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

283
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

403
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1305
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

903