Прикарпатець забезпечує себе енергією завдяки вітровій міні-електростанції

За допомогою лише одного вітряка чоловік освітлює великий двоповерховий будинок, у якому працюють десятки різних електроприладів, та нагріває воду, пише газета Експрес.

 

"Зробити вітряк мене змусили обставини, - розповідає з усмішкою поважний чоловік. - У селі Гринівці, де я живу, часто були перебої з електроенергією. А ще часті відключення, різні ремонти. Усе це мене дуже дратувало. Проте, що я міг зробити? Посваритися з енергетиками? Але що це дасть? Та й вони самі в цьому майже не винні. Є певна система... І я вирішив, якщо зі світлом негаразд, треба використовувати інші джерела енергетики".

 

За фахом Дмитро Гринишин інженер, тому до справи взявся професійно. Насамперед став консультуватися з колегами по інтернету, читав різні статті, листувався з інженерами та аматорами, які використовують альтернативну енергетику. І нарешті чоловік вирішив, що найкраще буде встановити на подвір’ї вітряк і змусити вітер працювати на себе.

 

"Проте аналізувати, мріяти, розраховувати - це одне, а зробити - зовсім інше, - мовить пан Гринишин. -Встановлення вітряка обійшлося мені недешево. Якби довелося за один раз видати всі гроші, а це понад 40 (!) тисяч гривень, то, напевно, я б відмовився від свого задуму".

 

Але чоловік купував та робив усе поступово, і зізнається, що трохи заощаджень у нього було. Міні-вітростанцію Дмитро Гринишин склав сам за три місяці. Усі роботи виконував у гаражі. Чоловік каже, що не поспішав, спершу працював над кресленнями, потім робив пробний макет і лише згодом сам вітряк.

 

На дев’ятиметровій щоглі є генератор, який метикуватий господар переробив із електродвигуна. Від нього колом відходять три лопасті завдовжки 1,2 метра, які теж зроблені паном Дмитром із металевої труби товщиною 0,6 сантиметра.

 

"Коли дме вітер, лопасті крутяться і водночас крутиться генератор. При цьому утворюється постійний струм напругою 12 вольт, - пояснює пан Дмитро. - До генератора підключені дроти, через які струм подається на акумулятори потужністю 700 ампер. Коли акумулятори цілком заряджені, то їх вистачає на 2 - 3 дні користування. Далі від акумуляторів струм "біжить" на інвертор. Це такий пристрій, що перетворює постійний струм у змінний. У мене це 220 - 230 вольт. Інвертор у чоловіка дуже цінний, у прямому розумінні слова, бо за нього він заплатив аж 16 тисяч гривень. Але він того вартує, бо якщо вітряної потужності не вистачає, то через інвертор струм "добирається" зі звичайної електромережі. Щоправда, таке трапляється рідко.

 

"Щоби ваш вітряк працював, напевно, треба сильних вітрів. Хіба це зручно, коли біля хати вітровії?", - запитую господаря.

 

Той з усмішкою відповідає: для того, аби вітряк запрацював, достатньо, щоби вітер дув зі швидкістю лише два метри на секунду. При цьому немає ніякого шуму, і жодного дискомфорту від того, що на подвір’ї є вітряк, у господаря і його родини немає. Навпаки - красиво.

 

"За допомогою вітру я освітлюю та опалюю свій двоповерховий будинок, - каже Дмитро Гринишин. - Від природної енергії працює телевізор, комп’ютер, пральна машина, різноманітні побутові електроприлади. І світло я не економлю й нічого за це не плачу".

 

Наразі міні-вітростанція сільському інженерові ще не окупилася, та й користується він альтернативним струмом лише сам. Ані сусідам, ані в загальну мережу енергію не дає. Чоловік зазначає, що для того, аби продавати енергію за зеленим тарифом, потрібно багато документів. На це він не має часу, проте незабаром хоче встановити ще й сонячні батареї, і тоді вже планує "ділитися" світлом із іншими.


09.01.2018 2046 1
Коментарі (1)

Михайло 2018.01.10, 10:36

Акумулятор характеризується  ємністю  в А*год, а не потужність.Рекомендую подивитись відео про вітрову станцію https:www.youtube.com/watch?v=ungT3p88EFQ

 

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1119
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2478
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2085
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2135
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6455 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2419 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

292

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1117

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1142

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1358
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

239
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

562
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2027
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26478
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

524
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10428 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7970
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

507
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

371
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

520
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

594
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1544