агенція новин

«Прихована проституція стала нормою»

В Україні навіть «пристойні» жінки схильні розглядати своє тіло як товар. Переспати заради іспиту, роботи, поїздки за кордон, хорошого шопінгу - не проблема тут для дуже і дуже багатьох. Про причини такого стану «Росбалту» розповіла директор київського Інституту психологічної практики «Кредо» Тетяна Подольська.

- Нещодавно в Росії соціальні психологи провели опитування, згідно з яким більшість цілком «пристойних» жінок сприймають своє тіло як товар - в самому широкому сенсі цього слова. Тобто, по суті, займаються прихованою проституцією з метою отримання матеріальних благ, просування по кар'єрних сходах і так далі. Що ви скажете про українок?

- Скажу відразу, що в Україні таких конкретних досліджень ніхто не проводив. Але на основі прикладів із власної практики і практики моїх колег можу стверджувати: і тут в останні роки прихована проституція - масова норма, девіз життя. Ми зараз не говоримо про работоргівлю і секс-туризм, хоча тут наші дівчата мало не попереду планети всієї, і це питання навіть піднімалося в парламенті. Показово, що це не просто проституція чистої води, а скоріше дійсно прихована, коли до нас їдуть старі європейці, купивши за дисконтними цінами квитки, а потім за келих пива отримують сексуальні послуги молоденьких студенток. Це грубо, але це правда.

- Тобто, жінки продають своє тіло навіть не за гроші чи якісь довгострокові блага, а за їжу, випивку, розваги і так далі?

- З приходом кризи цей процес набув ще більших масштабів, оскільки у важкі часи завжди включається механізм так званого «архаїчного поведінки». Жінка продає себе, щоб вижити - такий стиль поведінки закладено на глибинному рівні.

Але криза, звичайно, не єдине і не головне пояснення. У суспільстві споживання навіть благополучні жінки часто неприкрито використовують своє тіло, щоб просуватися по службі, домагатися своїх цілей, отримувати матеріальні вигоди. І українське суспільство тут не виняток, адже українки, росіянки, білоруски - представниці однієї і тієї ж слов'янської поведінкової культури. Після розпаду СРСР вона змінилася і продовжує змінюватися. Хоча завдяки нашому консервативному менталітету ці зміни і піддаються публічній критиці.

У радянські часи мало хто публічно розмірковував про те, на яких принципах жінці потрібно будувати сексуальні стосунки з чоловіком. Було певне таїнство шлюбу, якесь табу. Саме тому такий ажіотаж викликав свого часу наївний за сьогоднішніми мірками фільм «Інтердівчинка» - він став дзеркалом суспільства, що стояв на порозі змін. Після девальвації радянських цінностей нової культури, як системи стримувань, не з'явилося.

Сьогодні у молодих жінок немає чітких установок: продавати своє тіло чи ні, віддавати його тільки одному чоловіку або всім, домагаючись своєї мети. У цьому дисонансі жінки в основному вибирають «продавати»: адже соціум, де все є товаром, в цілому демонструє одну модель поведінки. Тим більше, що проституцію прямо стимулюють мас-медіа. Молоді героїні серіалів дуже швидко і просто багатіють, тільки лише вдало переспавши.

- Але є й інша сторона медалі: багато жінок віддають перевагу навпаки тяжкій праці, добиваючись не менших успіхів у кар'єрі, ніж чоловіки. «Бізнес-леді» - це антипод «прихованих повій»?

- Ті, хто багато працює, теж часто займаються прихованою проституцією. Хоча тут не варто узагальнювати. У нас дійсно багато кар'єристок і трудоголічок, які працюють більше ніж чоловіки, отримуючи при цьому, за статистикою, меншу зарплату. У підсумку по відношенню до працюючих до фанатизму жінок сформувався стереотип, що вони «неспроможні» в особистому житті. І багато в чому це правда.

Враховуючи досвід жінок, які приходять до мене на консультації, можу сказати, що у всіх у них є якийсь досвід розчарування у чоловіках. Тому що спочатку в жіночому колективному несвідомому закладена цінність сім'ї, побут і догляд за дітьми. Будь-яка з таких успішних жінок визнає, що їй би більше хотілося реалізуватися як матері, як дружині. Але більшість з них не може побудувати своє особисте життя з-за декларованої потреби в більш сильному партнері. А де його взяти, якщо сама жінка сильна? У результаті такі жінки часто пов'язують життя з такими нереалізованими чоловіками.

- Виходить, явні трудоголічки не щасливіші за прихованих повій?

- Щастя кожен розуміє по-своєму. Жінки, які багато і наполегливо працюють, віддаючи себе кар'єрі, часто приходять з однією і тією ж проблемою. Це жінки з поламаними долями, яким, висловлюючись простими словами, колись зробили дуже боляче. Їм складно створити щасливу сім'ю. У ментальності в нас закладено, що жінка спочатку повинна бути слабшою, поступливішою за  чоловіків, а не бізнесменом у спідниці, який всіма маніпулює. Чоловік підсвідомо боїться, що його можуть поставити на коліна.

Жінки другого типу приходять з іншими своїми проблемами. Їх хвилює, як за допомогою певних психологічних практик «заарканити» багатих і перспективних чоловіків з метою отримання матеріальних благ. Це набагато простіше, багато в чому це стосується того, як правильно вибудувати комунікацію, щоб якомога довше бути з таким чоловіком. Як правило, такі жінки приходять за допомогою до фахівця, коли «клієнт» у них вже в руках, але вони реально оцінюють те, що життя швидкоплинне, і таких бажаючих ціла черга. Любов'ю, яку шукають бізнес-леді, тут і не пахне.

Ганна Стешенко

http://www.rosbalt.ru/

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


09.10.2010 1238 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

15.08.2019
Марія Лутчин

"Ми взяли потужний темп, люди до цього звикли і вимагають більшого, збавляти вже не можна".

1957
14.08.2019
Лілія Горковенко

Про сучасний стан, перспективи функціонування, співпрацю з правоохоронними органами та владою розмірковує Володимир Данів – керівник Івано-Франківського обласного громадського формування.

1610
13.08.2019
Люся Грибик

Івано-Франківськ за останні роки став відомим завдяки проведенню декількох міжнародних фестивалів. Одним з них є Крайка.

1150
12.08.2019
Лілія Горковенко

Як і обіцяли, після офіційного призначення ми поспілкувалися з головою Івано-Франківської обласної державної адміністрації Денисом Шмигалем.

5707
09.08.2019
Олена Британська

Франківці Андрій Сав’юк та Віктор Новожилов декілька років тому стали співвласниками локальної мануфактури «Kaffee Kultur». Вони обсмажують у Франківську кавові зерна та постачають у кав’ярні і ресторани міста.

853
08.08.2019

Ще у березні 2017 року мешканці та гості обласного центру завдяки ПриватБанку отримали можливість за допомогою смартфону оплачувати проїзд у тролейбусах, зісканувавши спеціальний QR-код.

436

Знаєте, коли звучить ім‘я Квентіна Тарантіно, то кожен хто знає цю людину одразу цікавиться причиною озвучення такого слова.

198

Все в мозку. Центр курування оргазмами просто в нашій голові. Іноді мене можуть збуджувати найнесподіваніші речі.

135

Допоки не почнемо замітати – їх наче і нема…

982

Наше ставлення до поточних подій залежить від точки зору. Східні філософи казали про бачення з мишачої нори...

1879
12.08.2019

З огляду на розвиток науки, піраміди тримають таємниці під піском і не дають дослідникам розкрити всі секрети історії.

331
08.08.2019

Крихітні безхребетні, які вважаються найживучішими істотами на Землі, були на борту ізраїльського місяцехода "Берешит".

387
31.07.2019

Незвичайна гостя завітала нещодавно до одного з помешкань у селі Угринові коло обласного центру Прикарпаття. Пані Ірина, як і її чоловік Євген, – художники, тож у тій кімнаті на другому поверсі, де тимчасово ніхто не живе, вона сушить свої готові

32235 1
12.08.2019

Капелан Івано-Франківського клінічного центру паліативної допомоги Ярослав Рохман номінований на медичну відзнаку України "Орден Святого Пантелеймона".

791
10.08.2019

Усі ми живемо у світі із шаленим темпом ритму, ретельним плануванням, напруженими робочими графіками.

600
24.07.2019

Старий та молодий ченці мандрували. Шлях їх перетинала ріка, яка через дощі сильно розлилась.

848
16.08.2019

Популярна українська співачка Тіна Кароль потішила своїх шанувальників спокусливим чорно-білим знімком.

23525
15.08.2019

Через раптову негоду на Прикарпатті у місті Косів під час сильного дощу випав град розміром у горіх.

2848
15.08.2019

Муніципальна варта Івано-Франківська склала список майже з 50 адрес, де розташовані наливайки та гральні автомати. Про це у мережі повідомив міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка. "Цей список разів з 10 надсилали до прокуратури та фіскальної сл

5571
13.08.2019

В сім'ї відомого прикарпатського стронґмена Назара Павліва поповнення.

4423