Прибуток за банківськими депозитами для фізичних осіб – до 15,5%

 

Динамічний темп життя на тлі економічної нестабільності змушує українців більш ефективно розпоряджатися власними коштами і часом. Тому вирішивши збільшити свій дохід за рахунок розміщення грошей на депозиті, наші громадяни шукають сьогодні не тільки привабливі відсотки за вкладом, а й інші переваги – додаткові можливості в депозитних пропозиціях банків. На який дохід можуть розраховувати клієнти, що розміщують кошти під депозити? Які додаткові банківські послуги можна використовувати, щоб обслуговування в банку було максимально зручним і вигідним?

 

На сьогодні існує досить багато різних пропозицій від банків за депозитними вкладами. Клієнт може розмістити гроші на термін від 1 до 18 місяців з можливістю отримання відсотків як наприкінці терміну, так і щомісяця. На перший погляд, вклади з можливістю отримувати відсотки щомісяця значно кращі і привабливіші, проте відсоток за такими внесками спочатку буде на 1-1,5% нижчим. Так, розмістивши кошти в гривні на максимальний період (12-18 місяців), клієнт може отримати прибуток наприкінці терміну до 15,5% від суми вкладу. У разі, якщо вкладник бажає щомісячно отримувати відсотки, його дохід становитиме в середньому 0,3% від суми вкладу. Наприклад, якщо клієнт вирішить розмістити вклад сумою в 10 тис. грн на рік, то по закінченню терміну він отримає прибуток у розмірі понад 1,5 тис. грн. У той же час розміщена на депозиті та ж сума в 10 тис. грн з можливістю отримання відсотків щомісяця приноситиме власнику приблизно 30 грн на місяць.

 

На сьогодні в банках діють наступні депозитні ставки: при розміщенні коштів у національній валюті терміном на місяць - від 4% до 9,5% річних, на три місяці - від 5% до 13% річних, на півроку - 7,5% - 14,5% річних і на рік-півтора - від 9% до 15,5% річних.

 

 При розміщенні на депозиті доларів США терміном на один місяць з виплатою відсотків наприкінці терміну клієнт може розраховувати на 2-5% річних; строком на три місяці - від 3% до 7% річних, строком на 6 місяців - від 3,5% до 7,5% річних, на рік і півтора року - відповідно від 4,5% до 9,5% річних.

 

 За доларовими вкладами із щомісячною виплатою відсотків банки пропонують від 2% до 6,5% річних при розміщенні на три місяці, від 3% до 8% річних - на півроку, від 4% до 9% річних - на рік і півтора.

 

Ставки за депозитами в єдиній європейській валюті відрізняються незначно - лише на кілька пунктів. При виплаті відсотків наприкінці терміну дії вкладу строком на один місяць - від 0,5% до 3,25% річних, на три місяці - від 1% до 5,75% річних, на шість - від 1,75% до 6,75% річних, на рік і півтора року - від 2,5% до 7,75% річних.

 

Відкриваючи вклад з щомісячною виплатою відсотків на три місяці, клієнт отримає від 2% до 5,75% річних, на шість місяців - від 2,5% до 6,75% річних, на рік-півтора року - від 3% до 7, 75% річних.

 

При цьому бонусів або яких-небудь інших заохочень для клієнтів, що розміщують кошти на депозиті в іноземній валюті, банки, як правило, не надають. Тоді як у випадку гривневих депозитів, крім базових ставок, клієнти можуть розраховувати на додаткові бонуси. Так, найбільш популярною пропозицією банків цієї осені став бонус, що дає змогу отримати клієнту додатково від 0,25% до 1%, в залежності від суми вкладу.

 

 Найбільш зручно для клієнтів, на думку експертів ринку, скористатися депозитними програмами великих банків, які розраховані на клієнтів з різними фінансовими можливостями. Кожен вкладник може вибрати вид депозиту, який максимально відповідає його запитам.

 

«Розробляючи депозитну програму «Для Вашої родини», ми враховували не тільки індивідуальні фінансові можливості різних категорій клієнтів, а й фінансові потреби членів сім'ї, - говорить директор  Івано-Франківського регіонального управління Надра Банку Олег Данилків. - Залежно від суми вкладених коштів, до процентної ставки клієнт отримує до +1%. Для пенсіонерів та молоді пропонуються додатково до ставки депозиту до 0,3%». За інформацією О.Данилківа дана депозитна програма включає банківські послуги, які дозволяють родині не тільки зберегти або примножити кошти, а й заощадити час. Наприклад, послуга «Автоматичний платіж», яка входить до депозитної програми Надра Банку, дозволяє проводити регулярні перерахування грошей за розпорядженням клієнта. Досить одноразово оформити в банку автоматичний платіж на щомісячне поповнення депозиту, і, наприклад, в день отримання зарплати клієнтом гроші з його платіжної картки будуть автоматично перераховуватися на поповнення депозиту.

 

Подібні депозитні програми банків покликані зламати консервативність українського вкладника, адже якщо гроші «з-під матраца» розмістити на депозит, можна регулярно одержувати стабільний додатковий заробіток. І позитивна статистика Нацбанку свідчить про те, що кількість громадян, які віддають перевагу цивілізованому зберіганню, поступово збільшується. Так, за даними НБУ, навіть у традиційно відпускний серпень 2011 р. банківські вклади фізичних осіб зросли майже на 2 млрд грн.

 

 Можливо, в недалекому майбутньому зберігання українцями грошових купюр в «панчохах» або «під матрацом» стане в Україні, як і в інших цивілізованих державах, архаїзмом?

 

 


29.09.2011 2151 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

719
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2283
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2007
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2033
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6113 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2319 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

192

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1004

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1000

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1260
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

104
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

488
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1949
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26376
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

434
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10348 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7892
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

441
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

288
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

449
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

519
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1453