Преса про зміни в країні, як закрити гральний заклад і земельну переоцінку

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 23 по 29 листопада 2012 року.

 

Галицький Кореспондент

«Щоб у цій країні все змінити, не треба нікого вішати на ліхтарях», - говорить з першої сторінки тижневика Дмитро Резніченко.

В інтернеті з’явилося оголошення про продаж давніх дерев’яних дверей. На фото в оголошенні – двері старовинних будинків середмістя Івано-Франківська. Куди зникають старовинні двері Франківська, читайте на 7 сторінці.

Українці почувають себе беззахисними. Соціологія показує, що громадяни не довіряють власній державі. Тому українці воліють покладатися лише на себе. Принаймні тема вільного володіння вогнепальною зброєю стає дедалі популярнішою. «Чи потрібна українцям зброя?» - на 8 сторінці.

Чотири роки тому онкохірург, головний лікар Івано-Франківського обласного онкодиспансеру Володимир Романчук курити. Після двадцяти років активного куріння лікар назавжди відмовився від цигарок. Беручи з нього приклад, у лікарні кинули курити майже всі завідувачі відділень і молоді лікарі. Про це детальніше на 17 сторінці під заголовком «Чоловіча гордість доктора Романчука».

У багатьох крамницях в Івано-Франківську є скринька для пожертв від благодійної організації «Дім Сірка» та собачого притулку у Павлівці. Тим, хто кидає в них гроші, краще не бачити, на що вони витрачаються. Детальніше в тексті «Собачий дурдом» на 19 сторінці.

 

Репортер

Гроші зникають в темряві, або Як журналісти «закрили» гральний клуб в Івано-Франківську, читайте у першосторінковому матеріалі газети.

Людиною тижба за версією «Репортера» став Василь Скрипничук. «За його обрання на посаду голови Івано-Франківської обласної ради проголосувала рекордна кількість депутатів – 84. Може, тому, що не було жодної іншої кандидатури? До речі, також уперше…», - йдеться на 3 сторінці.

Обласний ляльковий театр. Захоплені діти та батьки, вистави, аншлаги. Та за лаштунками залишаються люди, які створюють головних «акторів». «Добра магія ляльок» - на 18 сторінці.

Чому вулиця Страчених називаються саме так, у Франківську знає значно менше люду, ніж мало би бути. Пам’ятник також розуміють далеко не всі. Спогади й досліди, які стосуються розстрілу українських патріотів у Станиславові 1943-го року, суттєво різняться. Детальніше про це на 20 сторінці в тексті «Хроніка одного рострілу».

 

Західний Кур’єр

На Івано-Франківськ чекає земельна переоцінка. Стартова ціна землі на аукціонах буде на рівні експертної оцінки. Про це на першій газетній шпальті.

4-5 сторінки тижневика присвячені успішній діяльності Івано-Франківської міської ради. Про «покращення» від франківських обранців читайте в текстах «Івано-Франківськ не продається!», «Івано-Франківська міська рада відкрита для громади», «Захист національних інтересів», «Покращення інфраструктури міста».

Парламентарі планують ввести революційно-новий закон про донорство. «А ти заповів свою печінку?» - на 15 сторінці.

 

Галичина

«Жити – важко, померти – дорого»: в Івано-Франківську підвищать тарифи на ритуальні послуги. Про це детальніше в темі номера.

«Не можна на одну людину одягати вишиванку, циліндр, джинси і лаковані туфлі. А приблизно так виглядає ідеологічна есенція об’єднаної опозиції» - говорить політолог, політичний філософ Дмитро Видрін на 4 сторінці в тексті «Життя після виборів».


29.11.2012 1912 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1280
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2573
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2140
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2204
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6621 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2482 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

375

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1188

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1313

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

311
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

610
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

86
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26548
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

575
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10491 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

86
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

117
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

429
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

575
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

646