Преса про вишиванки у парламенті, візи на на ліки, про сепаратизм і протести

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 8 лютого по 14 лютого 2013 року.


Галицьий Кореспондент

У вівторок 19 лютого депутати ВРУ фракцій Батьківщина і Свобода прийшли на роботу у вишиванках. Разом з УДАРівцями в червоно-білих футболках із закликом «Голосуємо особисто» вони продовжили блокувати трибуну і президію сесійної зали Верховної Ради з вимогою персонального голосування. Тож «Чи врятує вишиванка український парламентаризм» читайте у першосторінкому матеріалі газети.

Потрапити на кури абака у «Пегас» 15 років тому було справжнім везінням. Це був єдиний ресторан Івано-Франківська, де робили гриль. Попри те, що зараз гриль у місті роблять на кожному кроці, у «Пегасі» і далі продовжують ходити на курчата абака – вони мають тепер нову цінність – ностальгійну. «Пенас запрошує в юність» - на 7 сторінці.

«Ми робимо «типове» у місті предметом суспільного обговорення», - говорить на 8 сторінці засновник інтернет-спільноти «Типовий Франківськ» Микола Гавриляк.

Ідейний натхненник компанії «23 ресторани» Юрко Филюк щойно повернувся з півторамісячної подорожі Камбоджією, Тайландом, Лаосом та В’єтнамом. Замість п’ятизіркових готелів – кілька днів життя на деревах, замість вишуканих ресторанів – дешевий фаст-фуд. «Після кожної подорожі я придумую новий ресторан», – говорить Юрко Филюк на 16 сторінці.

Важливе про цьогорічний грип та ініші віруси читайте на 17 сторінці під заголовком «Попереджений – озброєний».

Критикуючи київську та обласну бюрократію, ми іноді забуваємо про найнижчий і, можливо, «найнепрохіднійший» рівень української чиновницької вертикалі. Той рівень, який прості люди змушені проходити найчастіше. «Туалетний тупик імпотентної влади», - на 19 сторінці.

 

Репортер

Об’язкове ліцензування імпортних препаратів уже спричинило ажіотаж і спротив. Поки влада запевняє, що дефіциту не буде, українці потрохи роблять запаси, а важкохворі – просто в паніці. Про це у першосторінковому матеріалі «На ліки ввели візи».

Людиною тижня за версією «Репортера» став Юрій Дерев’янко. «Нардеп від Прикарпаття зметикував і пропарився на болючій темі – оптимізації бюджетних установ. Хоча, можливо, й не підозрював, що має аж таку креативну прес-службу…», - йдеться на 3 сторінці.

Деся через місяць в Івано-Франківську відбудеться конкурс, який розподілить 232 тисячі гривень між молодіжними організаціями області. Щороку левова частка грошей дістаються двом найвідомішим організаціям – Пласту і Молодіжній адміністрації. Обидві мають провладне покровительство: свободівське лобі та підтримку голови ОДА Михайла Вишиванюк відповідно. «Молодь і гроші: Хто кого?», - читайте на 4 сторінці.

Івано-франківський суддя, що напідпитку збив двох працівників водоекотехпрому досі вершить правосуддя. Деталі судової справи про Юрія Грици читайте на 6 сторінці в матеріалі «Суддя Грица хоче згадати трагедію».

 

Західний Кур’єр

Останнім часом в Україні, зокрема у Галичині, все частіше чути розмови про необхідність зміни форми існуючого державного ладу, бо, мовляв, саме нинішня «суперцентралізована» модель управління – ядро всіх українських юід та нещасть. «Чи потрібен Україні демонтаж?», - читайте на першій шпальті тижневика.

24 лютого минає 65 років від дня народження Тризубого Стаса. Про це читайте у статті «Співець нової днини» на 21 сторінці.

На Прикарпатті зібралися кращі літаючі лижники з усієї планети. «Кубок світу в Буковелі», - на 22 стоірнці.

 

Галичина

У Вигоді Долинського району через проблеми з лікарнею люди блокували автодорогу. Про це в темі номера під заголовком «Спротив на «зебрі».

Як планували використати природно-рекреаційну перлину Прикарпаття за панської Польщі читайте на 4 сторінці в матеріалі «Потенціал Дністровського каньйону».

Чи стане в Україні процес зникнення рідної мови необортним дізнавайтеся в тексті «Вузький вибір: українізація або зросійщення» на 8 сторінці.

Чому серед довгожителів, які пережили поважний 100-літній ювілей, переважають жінки? Читайте на 13 сторінці під заголовком «Секрети довголіття».


21.02.2013 1947 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1036
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2429
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2064
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2099
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6387 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2394 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

264

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1082

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1122

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1331
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

206
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

544
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2002
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26444
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

500
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10404 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7945
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

488
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

348
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

503
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

574
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1521