Преса про транспортну еволюцію в Івано-Франківську, шалені темпи благоустрою, невигадану війну та Форум видавців у Львові

 

 

Огляд преси за період 10 - 17 вересня 2015 року.

 

Галицький кореспондент

Транспорта еволюція впирається у габарити. Наприкінці літа в Івано-Франківську презентували нову мережу громадського транспорту. Над нею працювали чимало фахівців. У чому нововедення і чи запрацює модель в Івано-Франківську - у топ темі ГК. Сторінка 8.

 

"Кіборг" Ігор Склеповий розповів ГК про "колхохників" на війні, російський спецпідрозділ, українську армію і корупцію ат чому бійці АТО цдуть у політику. Сторінка 5.

 

Іду на ви... Похід громадських активістів у місцеву політику: аргументи "за" і "проти". Сторінка 19.

 

Західний кур'єр

Михайло Вишиванюк: Україні потрібні чітка вертикаль президентської влади. Впродовж останніх двох років екс-голова ІФ ОДА у ЗМІ парктично не з'являвся. Але авторитет цього чоловіка і поза владою є беззаперечним. Про це свідчать і плітки, які і сьогодні про нього розповсюджуються. Що з них є правдою, яким є нинішнє бачення процесів у державі та чому він пішов у відставку напередодні кардинальних змін у країні - сторінки 4 - 5 ЗК.

 

Шалені темпи благоустрою. Цього року в Івано-Франківську запланований найбільший обсяг ремонтів міжбудинкових проїздів та прибудинкових територій. На разі, комунальникам не вистачає бруківки і бордюрного каменя, але вони запевняють, що до зими завершать благоустрій на всіх передбачених об'єктах. Сторінка 3 ЗК.

 

Зима зненацька не настане. Міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус закликає всі міські служби належно готуватися до зими. Комунальники ж кажуть, що тогові вже на 87%.

 

Галичина

Брат пішов воювати за брата. Станіслав Нісонський з Івано-Франківська пішов на війну добровольцем. Точніше, він замінив собою меншого брата Віталія, якому надійшла повістка на мобілізацію. Історія героя на стоірнці 11 Галичини.

 

Коли храмом стала й пасіка. У селі Дорі запрацював музей підпільної семінарії УГКЦ, ректором якої був світлої пам'яті отець Михайло Косило. Сторінка 6.

 

Нове життя - у старі машини. Трудовий колектив ПрАТ "Івано-Франківський локомотиворемонтний завод" успішно виконав замовлення, за великим рахунком, державної ваги: полагодили старий БТР-60. Тепер його відтранспортовують у зону АТО.

 

Вікна

У 1933 році калушан закликали голосувати не за політику, а за господарку. За новим законом, місцеві вибори мають відбутися 25 жовтня цього року. Волевиявлення буде відбуватися за відкритими списками, міських голів у великих містах будуть обирати у два тури. Від результатів виборів залежатиме, якими будуть місцеві органи влади у найближчих два роки. Виявляється, у 1933 році калушан закликали голосувати не за політику, а за господарку.

 

Верхню хочуть оголосити зоною надзвичайної ситуації. Упродовж кількох років у Верхні — проблема із питною водою: на одній із вулиць вода у криницях непридатна не тільки для вживання, але й навіть для побутових потреб. Ситуація з кожним роком погіршується, проте селяни досі не знають джерела забруднення. У районі говорять про будівництво водопроводу. Говорять, щоправда, вже третій рік поспіль.

 

Таня Кіт виборола бронзу на чемпіонаті світу з вільної боротьба у Лас-Вегасі. На чемпіонаті світу з вільної боротьби у Лас-Вегасі калушанка Таня Кіт виборола бронзову медаль у ваговій категорії 55 кг. «Вікнам» дівчина розповіла: морально було дуже важко, але на перемогу надихнули не тільки тренери й командна підтримка, але й… вигляд самої медалі. Для калушанки це — найважливіша перемога у її спортивній кар’єрі. Тетяна Кіт планує поборотися за перемогу і на олімпійських іграх. Щоправда, лише через чотири роки.

 

 

Репортер

Невигадана війна. Євген Положій — автор першої в Україні книжки про Іловайськ. Аби написати її, він поговорив майже з сотнею бійців. Це правда, незручна для влади, герої, про яких забули, реальні історії, в які не хочеться вірити. Деталі у топ-темі Репортера.


Прикарпаття дихає торфом. Цьогоріч торф горів майже по всій України. Чому? Від спеки й людської недбалості. Екологи в шоці, наступне літо буде спекотнішим.

 

Від глянцю до війни. Щоб не було в Україні, але у другий тиждень осені Львів традиційно відкриває Форум видавців. Масштаби ростуть, ціни кусаються, втім читачів не меншає, і це тішить. У Репортері — Форум на власні очі.


17.09.2015 704 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1283
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2576
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2142
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2205
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6626 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2483 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

377

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1189

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1315

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1447
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

312
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

184
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

611
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

87
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26550
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

576
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10492 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

87
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

118
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

431
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

577
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

649