Преса про те, що болить Івано-Франківську, як допомагають прикарпатці на фронті, наших у полоні та охоронців у школах

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 29 січня - 5 лютого 2015 року.

 

Галицький кореспондент

Івано-франківський "тато Док"? Минулого тижня активісти "Правого сектору" прибули до обласної дитячої лікарні, аби вчинити там "народну люстрацію" головного лікаря Радислава Котурбаша. Підставою для таких дій стали скарги медперсоналу на керівника, якйи обіймає цю посаду вже 24-й рік. Котурбаша не виявилося на місці. Як медики обласної дитячої лікарні повставли проти головного лікаря і що насправді відбувається у стінах лікарні - у топ темі ГК.

 

Лишилися листи і спогади. Кілька тижнів тому в Івано-Франківську поховали 89-річного Михайла Кравчука - чолвоіка, який разом із дружиною рік тому пожертвували 10 тисяч гривень власних коштів заощаджень на Майдан. За ці гроші Штаб національного спротиву відправив на протестну акцію до Києва 70 осіб. Дружина пана Михайла, 82-річна Мирослава Калина, залишилася в однокімнатній квартирі сама. Сторінка 8 ГК.

 

"Сомооборона": все для фронту, все дял перемоги. Поїздками на схід уже нікого не здивуєш. Ми починаємо звикати до стрілянини, виюухів, смертей, що переросли у статистику. До людей, які з мініамальним набором речей залишають життя позаду і вирушають кудись у невідомість. Сторінка 19 ГК.

 

 

Західний кур'єр

Франківські болячки: знати, щоб лікувати. Зк запропонував представникам різних сфер викласти свої думки з приводу найнагальніших місцевих проблем, з якими їм регулярно доводиться зіштовхуватися. Сторінка 4, 5-6 ЗК.

 

Великий Станиславів. За свою багатолітню історію столиця Прикарпаття неодноразово змінювала власні межі. Найбільш значущим стало приєднання села Княгинин у січні 1925 року, внаслідок чого площа міста зросла одразу у п'ять разів, і воно досягло берегів обох Бистриць. Сторінка 4 - 5 ЗК.

 

Вартові освіти. Чи будуть у школах міста охоронці дізнавалися журналісти і яка система найбільш оптимальна для міста ЗК.

 

 

Галичина

Копійки - на фінансову самостійність. Чи готові депутати міських рад прозоро і розумно тратити громадські гроші? Сторінка 4.

 

Ярослава Ульванська: Мене болить, що добровольці досі не мають статусу учасників бойових дій. Ярослава Ульванська розпопіла про те, що роблять в області для підтримки бійців, потерпілих в АТО, та їх сімей.

 

Василь Сенатович: На Донбасі ми захищаємо і Київ, і Львів, і Івано-Франківськ. 45-річний підприємець із села Биткова Надвірнянського району, який п'ять разів побував у зоні АТО як волонтер, а поїхаши вшосте залишився воювати, в інтерв'ю "Галичині" розповів, що був вражений патріотизмом, мужністю і незламністю українських бійців, поділився досвідом, як перемогти страх на війні, і наголосив, що добре воюють ті солдати, які мають мотивацію.

 

 

Репортер

Діти війни. Днями на Прикарпаття приїхали школярі з Лисичанська. Їх привезли волонтери, аби діти хоч трохи відпочили від вибухів і тривоги. Розселили гостей по родинах. Про війну, Донбас і дружбу вони розповіли журналістам Репортера. Сторінка 7.

 

Косів сушить борщі. Один пакет «Бандерівського» годує десять бійців. Звісно, наших. Навіть на етикетці пише: «УКРОП негативно діє на сепаратистів». Читайте в газеті.

 

Коли говорять фотографії. Степан Назаренко роками працював у майже культовому фотосалоні «Горизонт». І якщо в тебе нема фото звідти — ти не франківець - у Репортері.

 

 

Вікна

У Калуші — рейдерське захоплення комунальної газети?  Чи має ще місто комунальну газету? І що фінансує міський бюджет: газету міської ради чи — приватну структуру? Такі дискусії впродовж кількох тижнів точаться у соціальних мережах. Міська рада вирішила провести службове розслідування та залучити до вивчення фінансово-господарської діяльності комунальної газети Держфінінспекцію. «Вікна» збирали факти, думки і коментарі.

 

Місто хоче забрати Калуську ТЕЦ. Днями депутати Калуської міської ради звернулися до Кабінету міністрів України щодо передачі у комунальну власність територіальної громади міста Калуша цілісного майнового комплексу “Калуської ТЕЦ”, що закріплений на праві повного господарського відання за Державним підприємством зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго». «Вікна» вивчали багаторічну історію

 

«Кіборг» з Калуша у полоні. Станіслав Стовбан отримав поранення у ніч на його 23-ій день народження. Батьки, відчуваючи недобре, опівночі телефонували до сина, а той лише сказав у слухавку, що не може рухатися, бо ноги привалило плитами. Кіборгу із Калуша, «пластуну» Станіславу Стовбану ампутували ногу. Другу лікарям вдалося врятувати. Боєць АТО нині — у Донецькій лікарні, у полоні сепаратистів.

 

Богдан Ославський: Книжку, яка невдовзі вийде друком, ― я писав усю від руки. Богдан Ославський пише вірші, прозу, фахові рецензії, «робить» музику, а нещодавно ― заснував разом із дружиною оригінальний веб-портал про Івано-Франківськ UFRA.. Незабаром побачить світ перша книжка молодого автора ― «Льонтом (ходити льонтом — тинятися без толку. ― Авт.). Дороги і люди».


05.02.2015 326 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1324
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2622
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2160
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2233
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6704 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2509 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

399

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1219

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1337

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1475
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

337
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

208
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

627
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

110
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26572
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

593
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10514 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

114
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

140
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

452
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

603
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

665