Преса про російську "Гуту", втечу століття, бізнесові піджмурки та гарбузові рецепти

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 8 - 15 жовтня 2015 року.

 

Галичина

Слідами "золотого потяга". Вже декілька місяців сілезька земля привертає увагу польської і світової спільноти, а місто Валбжих стало відомим на весь світ. Причина - нацистський "золотий потяг", який начебто із 300 тоннами золота, срібла і вольфраму, а аткож цінними дкоументами чекає на своїх відкривачів. Журналіст "Галичини" побував у самому епіцентрі цих подій. Сторінка 19 видання.

 

На місці штаб-квартири Романа Шухевича освятили хрест. Напередодні 14 жвтня на околиці села Пукова на Рогатинщині освятили пам'ятний хрест. місце обрано не випадково - тут з осені 1945 до літа 1946 рр. перебував головний командир УПА Роман Шухевич. Сторінка 1 видання.

 

А. Фармуга: Отримав стимул більше зайнятись громадською роботою.  Андрій Фармуга відомий політолог, спеціаліст у сфері ІТ та громадський актвиіст. Нещодавно він повернувся із зони АТО. Про його бачення подій на сході та політичної ситуації переб виборами в Галичини - сторінка 2 видання.

 

 

Західний кур'єр

Російська "Гута" не стане українською. Кабмін заборонив франківській облраді націоналізувати російський пансіонат "Гута" на Богородчанщині. Деталі - у топ-темі "ЗК". Сторінка 4.

 

 

Вікна

«Степан Бандера у Хотіні бував». Василь Курник показав «Вікнам» світлину, зроблену 77 років тому на свято Покрови у Хотіні. Василь Курник — співавтор книги «Хотінь: погляд з минулого у сьогодення» про 575-літню історію Хотіня, до якої увійшли рідкісні фото на пізнавальні статті авторства сучасників. Книга, у яку він вклав багато власної праці, вийшла у Калуші у 2015 році. Презентація книги відбулася у червні. Участь взяли усі, кому небайдужа історія рідної землі.

 

Євген Гірник: «Калуш — не чиясь вотчина, а громада вільних людей, що мають зробити усвідомлений вибір». 2014 рік виявився занадто бурхливим для Калуша. Фактично, впродовж року тривало протистояння між міським головою Ігорем Насаликом й активною частиною громади. Спочатку був Майдан і претензії громади: мовляв, Ігор Насалик не тільки не очолив місцевий громадський рух за визволення від влади Януковича, але і навіть не висловив калушанам публічної підтримки. Потім були тарифи, точніше, захмарний стрибок ціни на водопостачання і водовідведення у Калуші. Громада — вибухнула і зажадала пояснень. Ігор Насалик всіляко відмовчувався, документів людям так і не надав, а в пік протистояння — покинув місто, ставши народним депутатом.

 

Рецепти з гарбуза та крем-суп з чеддером. Лапша виходить яскраво жовтою, м’якою, ніжною, не розварюється. Чудово підходить і до м’ясної підливи, і для молока, і для супу. — Готувала кілька варіантів рагу з гарбуза, дам рецепт останнього. Гарбуз в рагу має прекрасну текстуру, не розпадається. Все смачно і красиво! Дуже рекомендую! — каже Любов Біріна.

 

 

Репортер

Врятувати бійця Івахнюка. Поранений калушанин Олег Івахнюк вже півтора роки прикутий до ліжка. Переніс понад двадцять операцій, нині в Іспанії, лише там йому дають надію на одужання. Але на це ще потрібні гроші. Як бійця Івахнюка рятують усією громадою — у топ-темі номера. Сторінка 7.

 

Втеча століття. Понад сто років тому зі станиславівської тюрми утік в’язень. І не простий злодюжка, а вбивця намісника Галичини Мирослав Січинський. Як йому це вдалося — у Репортері.

 

Парковки чекають господарів. Підприємства Сервіс Авто, яке керувало парковками, вже нема. Основна причина — борги. Гроші вони збирали, а от з податками якось не склалося. Тепер буде конкурс. Деталі - на автосторінці Репортера.

 

 

Галицький кореспондент

Бізнесові піджмурки. Де шукати прибутк під час кризи, куди вкладати гроші і як вигідно жонглювати капіталом - радять експерти з бізнесу. Сторінка 19 видання.

 

Роман Фабрика: Я той чоловік, який продумує кроки на роки вперед. Напередодні 75-літнього ювілею "ГК" поспілкувався з відомим журналістом Романом Фабрикою. Людина надзвичайної харизми, талантів та здібностей. Деталі розмови - сторінка 18.

 

Сенс життя - у великій любові до Бога. Сестра Антонія Качмар, одна з перших монахинь Згромадження Сестер Пресвятої Євхаристії, святкує 90-річчя. Вона пережила Другу світову війну, рік провела у тюрмі під слідством, але суд її виправдав, а після всього вступила до монастиря. Сторінка 22.


15.10.2015 476 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

913
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

729
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1841
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3170
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2517
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2504

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

183

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

696

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

654

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1547
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

312
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

643
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

583
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

291
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

351
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26993
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

807
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19645
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

391
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

369
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

695
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1225 1