Преса про: Прикарпатського героя, який загинув під час АТО, подвійні вибори в Івано-Франківську, візит на Прикарпаття Леоніда Кучми та священика-біженця

 

 

А також, про ремонт доріг в Івано-Франківську, «радикальні» вибори калуського мера Насалика та спекуляції на ЗНО.

 

Галицький кореспондент

 

Івано-Франківськ має лобі? 25 травня в Україні відбулися вибори. І якщо лідер президентських перегонів був більш-менш передбачуваними, то результати виборів депутата до Верховної Ради по 83 округу стали для багатьох несподіванкою. Хто ж переміг і які плани у новоспеченого народного депутати? Про це читайте на 7 сторінці.

 

Забрали на загибель. 19 травня йому виповнився 21 рік. День народження Дмитро Шкрібляк відсвяткував у війську. А вже 22 травня під час антитерористичної операції хлопець загинув у бою поблизу селища Волноваха на Донеччині. Ким був молодий герой та як він загинув? Деталі у номері на сторінці 5.

 

«Інді джем» по-франківськи. Минулої суботи в Івано-Франківську проходив прем’єрний фестиваль екстремальних видів спорту «Інді джем» - тусовка для екстремалів з традиційними змаганнями на скейтборді, самокаті та БМХ. Чим дивували та вражали екстремали? Дивіться на 16 сторінці видання.

 

Західний кур’єр

 

«Подвійні вибори в Івано-Франківську: явка – рекордна, порушень – мінімум, результати очікувані». Як відбувалося голосування в Івано-Франківську? Про це дізнайтеся з матеріалу на 5 сторінці.

 

Час ремонту доріг. Завдяки проплаті Держказначейством авансів на ремонт доріг підрядники приступили до робіт одразу на кількох об’єктах. На 2 сторінці газети Ви можите дізнатися, які вулиці відремонтують у столиці Прикарпаття цього року.

 

«Шаріка» повертається. На сцені Івано-Франківського театру вперше за 70 років відновили оперу про кохання під час війни. Про кохання січового стрільця читайте на 15 сторінці.

 

Галичина

 

На тестування - з готовим відповідями, або як спекулюють на прагненні випускників бездоганно скласти ЗНО? Дізнавайтеся у статті на сторінці 9.

 

Кучма подарував Прикарпаттю три піаніно. Івано-Франківщину відвідав другий президент України Леонід Кучма. Про його візит читайте на сторінці 2. А також на сторінці 4 Ви знайдете ексклюзивне інтерв’ю з політиком.

 

«Свинцеві мерзенності» в АПК. Прикарпатські хлібороби розповіли аграрному віце-міністрові про перешкоди в розвитку галузі. Про корупцію та ринкову диктатуру, штучні перепони для прикарпатського агросектору журналісти «Галичини» пишуть на 13 сторінці.

 

Репортер

 

В Україні таке вже було купу разів. Потужні підприємства банкрутять, приватизують за безцінь або ріжуть на металобрухт, а землю продають. Виглядає, що тепер так само душать франківський котельно-зварювальний. Як убивають завод — у топ-темі номера.

 

Три місяці у лікарні, запалення, гепатит С і втрачена дитина. Франківчанка Мар’яна розповіла про це, щоб інші не повторили. Історія однієї вагітності.

 

На майданах чиновників часто звинувачували у злочинах. Та дехто захищає репутацію. Так, у Надвірній лікар подав на самооборону до суду. Прецедент вивчали журналісти.

 

Отець Ігор Гаврилів з Івано-Франківська чотирнадцять років служив у Ялті. Коли почалась анексія Криму, мусив вивезти родину на Прикарпаття, переховувався, навіть мав розмову з окупантами. Розповідь про церкву в Криму — у Репортері.  

 

Вікна

 

«Радикальні» вибори Насалика. 6 квітня на Майдані лідер Радикальної партії Олег Ляшко висунув Ігоря Насалика на міського голову Києва. Але далі слів — не пішов й офіційно Ігоря Насалика — не підтримав, тому той ішов на вибори самовисуванцем. Ігор Насалик на виборах міського голови Києва отримав у межах пів-відсотка голосів киян. Політологи пояснюють такий результат відсутністю стратегії і команди. А міський голова Калуша стверджує: виборами — задоволений.

 

Суддівські декларації. У Калуші відбулася зустріч громадськості із суддями Калуського міськрайонного суду. Щоправда, конструктивного діалогу не вийшло, адже ні одна, ні інша сторона не забезпечила широкого представництва. Окремі калушани чекали на зустріч, як вважають, зі своїми кривдниками, десятиліттями. Чи готові судді декларувати своїй статки і хабарі?

 

Йонаш — голуб, Штерн — зірка… Робіт художника вживу у місті ніхто не бачив. Мистецтвознавці кажуть — виставку провести не дозволять технічні умови, а до Кракова їхати — дорого. 22 травня виповнюється 110 років із дня народження Йонаса Штерна. Художник народився у Калуші, вижив у гетто, похований у Польщі. Про все це читайте у свіжому числі газети «Вікна».


29.05.2014 345 3
Коментарі (3)

політик 2014.05.29, 15:41
про ЗНО а хто керує ним бувший комуняка поплічник вишиванюка який підтримав підписання ХАРКІВСЬКИХ УГОД ТОМУ ВІЗИТ ДО ЦЬОГО ЧОЛОВІЧКА З ВІДСТАВКОЮ МАВ БУТИ ЩЕ ПОЗА ВЧОРА 2 місяці назад як і до КАРАСЬ ГАННИ++ВЕЗЕ УКР З ГАННАМИ++В ЮСТИЦІЮ НЕЗАБУДЬТЕ БО ВСІ ЦІ СТРИБКИ ПОКАЖУТЬ СВОЄ НУТРО ДАЙ ТІЛЬКИ ВОЛЮ
гуц 2014.05.29, 15:45
не освободимося від цих бувших знову буде янук
До політика 2014.05.29, 17:34
А на підставі якого права чи Закону, бо ви апелюєте до Справедливості, ви хочете карати Вишиванюка, Карась, когось із юстиції і ін. А може ви добродію такий чесний, білий і пухнастий, то не ховайтеся за всяким псевдонімом, а відкрийте себе і офіційно заявіть на цих людей в органи. А може з вами не все впорядку !? Може вам ще далеко до таких , як Вишиванюк! ?ПАТРІОТЕ СРАНИЙ !!!
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

978
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

793
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1907
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3263
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2561
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2552

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

254

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

741

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

698

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1624
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

371
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

706
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

624
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

360
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

388
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27050
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

849
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19686
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

438
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

404
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

739
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1358 4