Преса про "помсту Сталіна", молочний притон, нові ціни на пиво та слабкі місця нового асфальту

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 2 - 9 липня 2015 року.

 

Західний кур'єр

Що там у хохлів? Російські ЗМІ активно використовують Івано-Франківськ для антиукраїнськї пропаганди. Чи це дйсно так журналісти "ЗК" дізнавалися у відомих франівкців, ескпертів та політологів. Сторінка 4 видання.

 

Патріарх Філарет: Якби не існували Київський Патріархат і УГКУ, то Путін уже б підкорив Україну. "ЗК" зібрав найцікавіші фрагменти із розмов Патріарха під час його перебування на Прикапатті. Ото, про війну, Церкву і об'єднання на сторінці 5.

 

Слабкі місця нового асфальту. На капітально відремонтованих вулицях провалються люки. Сторінка 2.

 

Репортер

Зміни самі не робляться. Нам не обіцяли, що все одразу стане добре. Навпаки, нова влада в різних обличчях говорила про дуже важкі для всіх реформи, непрості зміни й таке інше. А от, мовляв, уже потім… Минуло більше року, і що? У топ-темі номера.

 

Молочний притон. Гори пляшок, лайно по кутах, розтрощені офіси. Колись улюблене кафе франківців у самому центрі міста перетворилося на щось страшне. Читайте в газеті на сторінці 17.

 

Боєць воює, сім’я бідує. Аня з донечкою туляться майже в сараї без газу та води. Її чоловік в АТО. Маленька родина лишилася сам-на-сам зі своїми бідами. Сторінка 4.

 

Галицький кореспондент

Роздвоєння курсу. Голосування за закон про рестурктуризацію валютних кредитів, ухвалений ВРУ пізно ввечері 2 липня, зворохобив суспільство і політикум. У низах не бажають, щоби чиїсь борги перекладали на плечі всіх, а у верхах стурбовані майбутнім парламентської коалації. Що ж ансправді сталося дізанвався ГК. Сторінка 5.

 

Губить людей не пиво - губить людей ціна. З 1 липня вступили в силу зміни до закону, який регулює обіг пива ат спиртних напоїв. Згідно з ними, пиво тепер прирівнюється до алкогольних напоїв. Підприємці підраховують імовірні збитки, а противники таких змін називають його лобістським. Сторінка 8.

 

Нове життя. На Прикарпатті "Карітас" допомагає вимушеним переселенцям зі сходу України. Сторінка 18. 

 

 

Вікна

Міська влада Калуша подарувала обласній 1600 гривень. Калуш вирішив відмовитися від субвенції на розвиток освіти з обласного бюджету, назвавши її “атракціоном нечуваної щедрості”. Причиною такого рішення стало те, що з 8,7 млн гривень на Калуш вділили аж 1600 гривень. У відсотковому еквіваленті така сума становить 0,01%.

 

Олександр Коваль: «Солдатський пайок, можливо, й не дуже смачний, але він є. Техніка стара, та ми навчилися добре нею воювати» Завершується відпустка бійця 131-го окремого розвідувального батальйону Збройних сил України, калушанина Олександра Коваля. Він повертається на Схід з подарунками, вірою в перемогу та мріями про позитивні зміни в нашій країні. Олександр Коваль ні на що не скаржиться і чоловіків, які ухиляються від мобілізації, — не засуджує. Хоча вважає, що чоловіки мають захищати країну.

 

З «помстою Сталіна» треба боротися у водонепроникному одязі. Останнім часом на території України спостерігається стрімке поширення борщівника Сосновського, або, як кажуть у народі, «помсти Сталіна». На Калущині площа, засмічена борщівником, сягнула понад 30 гектарів. «Вікна» дізнавалися історію поширення небезпечної рослини та методи боротьби з нею.

 

Файний фест у файному місті. Цьогоріч міжнародний музичний фестиваль «Файне місто» у Тернополі відбувся утретє, і, попри своє недовге існування, зібрав близько 8 000 любителів музики. Три дні, три сцени та купу позитиву – «Вікна» діляться враженнями та пригодами.


09.07.2015 419 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

801
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

616
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1689
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3024
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2465
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2443

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

23

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

600

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

604

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1462
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

567
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

428
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

801
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

203
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

298
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26933
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

757
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

322
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

321
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

647
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1066 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

844